FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Adaptor XLR-Jack-stereo

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Foto & Video Digital
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Doruletz



Conectat la: 26 Dec 2005
Mesaje: 106

MesajTrimis: Mie Ian 04, 2006 12:24 am    Titlul subiectului: Adaptor XLR-Jack-stereo Raspunde cu citat (quote)

Nu vreau sa cumpar un adaptor Beachtek DXA-4 pentru ca nu-si merita banii. Se poate construi foarte usor. 2 mufe canon, 2 potentiometrii, 3 intrerupatoare si 2 transformatoare de adaptare a impedantei ptr microfoane. Problema consta in realizarea sau cumpararea unui transformator DK61.Nu stiu valorile transformatorului. Teoretic n-ar trebui sa fie mari. Any help, please! Idea
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mie Ian 04, 2006 12:24 am    Titlul subiectului: Mitica




beachtek.jpg
 Description:
 Filesize:  20.54 KB
 Viewed:  156 Time(s)

beachtek.jpg


Sus
Escu'



Conectat la: 16 Feb 2005
Mesaje: 233
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Sam Iul 01, 2006 1:18 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si pe mine a inceput sa ma framante ideea asta de a-mi construi asa ceva... Daca ai reusit, te rog spune-ne si noua cum am putea sa ne aducem fx-urile mai aproape de profesional... Laughing
_________________
It's a HDV future - in a product for today. (HDV FX1E)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
dorulet



Conectat la: 12 Iun 2006
Mesaje: 33

MesajTrimis: Dum Iul 02, 2006 1:41 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cu mandrie pionereasca va spun ca am reusit dar nu complet. Adica, am facut cutia si toate accsoriile(mufe, potentiometrii) dar fara transformatoarele de adaptare a impedantei, care nu0s cine stie ce operatie pe creier, dar n-am gasit pe nimeni care sa le faca.
Anunt ca Bh s-a ieftinit (200$) adapatorul mai scump, care are si phantom.
Daca stii ceva de transformatoarele alea...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zerohero



Conectat la: 20 Iun 2006
Mesaje: 5

MesajTrimis: Mar Iul 04, 2006 12:32 am    Titlul subiectului: adaptor xlr Raspunde cu citat (quote)

...daca reusesti sa faci un prototip ar fi interesant...oricum toata stima pentru incercari...poate daca desfaci un receiver wireless sa gasesti ceva similar(nu stiu zic si eu).Cei de la Sony parca au lasat fx1 neterminata fara imputuri xlr(macar unul)...cine-si permite Z1.
Spor la treaba in continuare.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dorulet



Conectat la: 12 Iun 2006
Mesaje: 33

MesajTrimis: Mar Iul 04, 2006 1:28 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

pai adaptorul e gata, functioneaza! Stati, nu dati navala, merge prost ca nu are transformatoarele alea de 600 pe 600ohmi, cica. As vrea sa fac unul care sa permita si alimentarea de +48V. Schema ptr alimentarea de +48V ar trebui sa fie un cheiston simplu dar ptr mine...imposibil. Daca e cineva care poseda ceva cunostinte si un pistol de lipit Trink Alimentarea +48v se gaseste in camere, mixere si la emitatoarele de la lavaliaera, nu e un secret NASA.
Idea
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
acsorin



Conectat la: 04 Mar 2006
Mesaje: 646
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Iul 04, 2006 8:38 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Poate 4,8v vrei sa zici ! 48V am vazut doar la bateriile de la locomotive. Laughing Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zerohero



Conectat la: 20 Iun 2006
Mesaje: 5

MesajTrimis: Mar Iul 04, 2006 8:42 am    Titlul subiectului: adaptor xlr Raspunde cu citat (quote)

...e vorba de phantom power +48v...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Foto & Video Digital Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community