FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
SE POATE HDMI -D-SUB???

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
cinkin



Conectat la: 13 Mar 2005
Mesaje: 35
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Mar Ian 17, 2006 9:13 pm    Titlul subiectului: SE POATE HDMI -D-SUB??? Raspunde cu citat (quote)

Am cumparat un dvd cu hdmi, cu iesire pe component si inca vreo 3 iesiri; vreau sa-l conectez la un monitor de calculator.......se poate????Exista cablu hdmi>>>d-sub??? Sau trebuie sa fac o modificare???as fi preferat schema electrica de conexiune. Va multumesc pt ajutor.
_________________
Music is my life!! This is it.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mar Ian 17, 2006 9:13 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
goodolddog



Conectat la: 04 Mai 2004
Mesaje: 2058

MesajTrimis: Mar Ian 17, 2006 11:59 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu se poate. Adica nu cu un cablu. Incearca la un monitor cu intrare DVI-D folosind un cablu HDMI la DVI. Daca insa output-ul e codat HDCP n-o sa mearga nici asa. Life sucks Sad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cinkin



Conectat la: 13 Mar 2005
Mesaje: 35
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Mie Ian 18, 2006 6:43 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

mersi pt raspuns. Dar pe linda cele 3 cabluri ale componentului.....ce ar mai trebui sa vad imaginea pe monitor?? De ce va intreb asta........pt ca nu am tv in casa......doar un monitor de 19" Imi aduc aminte ca la dvd-ul e-boda avea iesire de monitor si am vazut imagine. E drept imaginea avea un refresh de vreo 50 hz. si mai avem o mica intrebarica.... Cum se poate sa inregistrez nishte fisiere wav pe un dvd??? Mai exact vreau sa transport muzica de pe cd audio pe dvd??? pt ca am un dvd care reda bine muzica de pe cd, dvd,sacd,....dar dupa formate mp3.........cangi Mad Mad Multumesc!!
_________________
Music is my life!! This is it.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
sorin6



Conectat la: 29 Noi 2004
Mesaje: 3916
Locatie: vesnicele plaiuri ale vanatoarei

MesajTrimis: Mie Ian 18, 2006 10:11 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Daca e tehnic posibil (nu stiu...) l-ai gasi aici:
http://www.axefil.com/
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
MariusO



Conectat la: 14 Sep 2004
Mesaje: 1141
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Ian 18, 2006 4:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

trimit si-n Romania sorine ,ma refer la cei de pe site...?
_________________
Intotdeauna e loc si de mai bine
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sorin6



Conectat la: 29 Noi 2004
Mesaje: 3916
Locatie: vesnicele plaiuri ale vanatoarei

MesajTrimis: Mie Ian 18, 2006 4:27 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

MariusO a scris:
trimit si-n Romania sorine ,ma refer la cei de pe site...?

*
Cred ca nu... Crying or Very sad nu scrie nimic nici la "conditii generale" nici la pretul pt transport... Crying or Very sad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Andrei



Conectat la: 27 Feb 2003
Mesaje: 794
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Ian 26, 2006 9:52 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Conexiunea HDMI nu mai are partea analogica, asa cum au de obicei mufele DVI-I. Deci nu se poate o conversie directa, asa cum exista pentru iesirile DVI.
_________________
Andrei Mihailescu
HiFi & Multimedia
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community