FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Sa ne cunoastem un pic (numai pentru membri)
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, ... 22, 23, 24  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
audios



Conectat la: 02 Feb 2004
Mesaje: 148
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Mar 04, 2004 12:39 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

La mine 27, inginer in telecomunicatii. Lucrez in domeniul care m-a pasionat, si care imi maninca foarte mult timp. Am ajuns la asta de la electronica, si din cauza ca se plateste bine. Muzica e relaxarea de acasa.
De obicei ma incapatinez sa stiu mai multe despre un domeniu decit ar merita.
Computerele creeaza "dependenta", de fapt sint linga computer si cind dorm, ca il am in camera. Si asta nu e bine deloc. Combinat si cu internet ... e fatal.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Mar 04, 2004 12:39 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
QD



Conectat la: 12 Dec 2003
Mesaje: 499
Locatie: Buc

MesajTrimis: Joi Mar 04, 2004 12:49 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

29, computers, music and basketball addicted. Din pacate nu lucrez in domeniile respective (pc, hifi) dar mi-ar fi placut. Contribui la exportul dragii noastre tarisoare luptandu-ma cu mentalitatile comuniste ale romanilor.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
AbsoluteAudioFan



Conectat la: 12 Mai 2003
Mesaje: 1203

MesajTrimis: Joi Mar 04, 2004 2:37 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

TBD a scris:
... Simpsons

aha!
Sa mai bag si eu alte placeri, non-audio-related: (tot) Simpsons, JerryS, Tom&Jerry Wink , The Insider, Filantropica, Henry James (nu ca l'as citi Embarassed ), poponeata lu' J-Lo (si nimic altceva Exclamation ), vinu' bun, berea blonda, sotia (cand nu'i cu pata pe mine Wink ), Cola, pustiu', jobu' Shocked , arhitectura, si... firu' ierbii.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Zamby



Conectat la: 12 Noi 2003
Mesaje: 749
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Mar 04, 2004 5:24 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salut sunt Razvan, si la cei 36 de ani cred ca sunt cel mai in etate de pe aici.

Ma ocup de vreo 10 ani cu calculatoare, dar pasiunile mele sunt cei trei M muzica (a se citi sculele), masinile si marea.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul MSN Messenger
SiSoie



Conectat la: 16 Ian 2004
Mesaje: 105
Locatie: Timisoara - Romania

MesajTrimis: Joi Mar 04, 2004 9:00 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

aproape 26
meserie: programator (Inginer Calculatoare)
pasiuni (pe langa lucru): grafica 3D (nu utilizat, ci scris programe/algoritmi), procesare imagini (idem), procesare sunet (idem), ascultat muzica, uneori scule, mers cu cortul prin muntii patriei, inot, filme asa zise "de desene animate" (3D pe comp: tot ce a scos Pixar si altii) si putina electronica.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Vizitator






MesajTrimis: Joi Mar 04, 2004 9:35 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

hey cred ca sunt cel mai mic din zona...clasa aIX-a Very Happy . mie-mi plac boxele, basketu', si muntele. super ideea cu cortu'.Ar fi tare. luam si ceva muzica?
Sus
Dode



Conectat la: 12 Iun 2003
Mesaje: 607
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Mar 05, 2004 12:10 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

27, inginer [desi nu profesez Sad ], pasionat de filme, F1,computere, tehnologie in general.
Surroundul asta in filme ma ucide pur si simplu Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
grigo



Conectat la: 07 Feb 2004
Mesaje: 44
Locatie: Tulcea

MesajTrimis: Vin Mar 05, 2004 9:40 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

22 ani. Student la electronica si calculatoare. Butonar de mic. Butonez mai tot ce prind. Imi plac: muzica (n-as putea trai fara), visatul cu ochii deschisi, filmele. Mereu intreb "de ce". De mai multa vreme tot caut sa cunosc oameni pasionati de muzica si sunet. Candva am si cantat la nivel amator... Acum mereu nu am timp. Am venit la electronica ca sa invat mai multe lucruri despre scule de sunet ca sa constat ca de fapt aici (la Brasov) nu se face electroacustica. MiniDisc te invidiez. Daca stiam ca exista o astfel de sectie la Timisoara acolo ma duceam (chit ca sunt din Tulcea...)
_________________
The Listener
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MiniDisc



Conectat la: 07 Ian 2004
Mesaje: 730
Locatie: Resita

MesajTrimis: Dum Mar 07, 2004 6:01 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

almost off topic

grigio: nu e tarziu sa te apunci acum, e la distanta, (IDD) si mergi o data pe luna la scoala, primesti carti dupa care inveti. In anul III o sa facem printre altele "tehnologia sunetului", la care se face si Psihoacustica, stereofonie, microfoane, difuzoare, incinte, casti, mixere, prelucrarea numerica a asemnalelor, etc, iar printre alte discipline se numara si "echipamnete destudio", "productie audio-video", "televiziune", "tehnologia inregistrarii", etc. si multe materii de calculatoare; deci e fain, si o poate face oricine, fiind invatamant la distanta; nu stiu ce fac cu diploma, dar eu fac oricum facultatea; ca sa fiu bun in domeniu oricum nu e suficient ce se face la scoala, asa ca ma documentez suplimentar de pe net, altfel... am colegi pe care nu ii intereseaza "tehnologii audio video si multimedia" Rolling Eyes si ei nu invata nici ce se face la scoala macar.
Trebuie doar sa vrei. (fa un transfer)

Vad ca ia ceva amploare topic-ul asta, ceea ce e bine, e fain!

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
taicanoe



Conectat la: 02 Sep 2003
Mesaje: 31
Locatie: Resita/Caras-Severin/Ro.

MesajTrimis: Lun Mar 08, 2004 3:07 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nascut cam de mult ... 1957... asta o fi fost inainte sau dupa razboiul de independenta ? ca e cam greu de socotit Smile
Sunt din Resita ... asistent la construirea democratiei in Romania ... acum vreo 12 ani din necesitate a trebuit sa incerc sa deslusesc cate ceva din tainele calculatoarelor si chestia asta ma cam prins deoarece sunt curios din fire si vesnic in cautarea unor noi provocari... imi plac cursele (auto si moto), editarea video, Formula 1, vinul alb si berea blonda (n-am voie din cauza de tensiune ... arteriala nu de priza Smile )

_________________
S'auzim numai de bine !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
MiniDisc



Conectat la: 07 Ian 2004
Mesaje: 730
Locatie: Resita

MesajTrimis: Mar Mar 09, 2004 10:00 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Resita? Si tatal meu e nascut in '57... asta e mai putin esential. Ma bucur ca nu sunt singurul din resita pe aici.... Wink
_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Berti



Conectat la: 28 Ian 2004
Mesaje: 1
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Mar 09, 2004 10:29 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ardelean exilat in Bucuresti Crying or Very sad . Am batut deja 35 de ani, IT (meserie si hobby), captusit cu virus Hi-Fi (de peste 10 ani). Desi vizitez forumul de f.f.f.f multa vreme, este primul mesaj postat Embarassed . Oricum, sunt incantat si onorat sa ma aflu in compania voastra.
Altele: F1, berea (de orice culoare si rasa), sotia si chitara (nu neaparat in ordinea asta Very Happy ).
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Floricelu



Conectat la: 01 Aug 2003
Mesaje: 155
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Mar 09, 2004 11:51 am    Titlul subiectului: Hop si eu Raspunde cu citat (quote)

Razvan, 33 , It-ist, mai nou virusat de sculele audio ( noroc ca nu am atatia bani ca s-ar duce pe scule).
Pasiuni:muzica, sport, nepoteii mei, drumetiile si mai nou tobele ( thanks Zambi).
Apropo,daca va hotariti la o iesire, eu aduc berea! Wink

_________________
Hai sa evoluam!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
andreimax



Conectat la: 27 Aug 2003
Mesaje: 21

MesajTrimis: Mar Mar 09, 2004 2:19 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Andrei, 30, inginer electronist. Lovit de mai mult timp de Hi-Fi, niciodata lovit de prea multi bani pentru asta. Crying or Very sad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Doru



Conectat la: 28 Feb 2003
Mesaje: 597
Locatie: wrong guy, in the wrong place, at the wrong time: the story of my life!

MesajTrimis: Mar Mar 09, 2004 10:03 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Doru,
Tot pe la seniori si eu: 40, prefix schimbat pe 4 martie saptamana trecuta, Electronica si Telecomunicatii
Director editura Artecno (Hi-Fi&Multimedia) de 11 ani, 28 de ani de electronica, 23 de cand fabric incinte acustice si orice gainarie electronica (numai pentru prieteni), mai am o firma de calculatoare specializata pe Storage si Computere Industriale.
Vioara 7 ani, tobe 4 ani, chitara 8 ani, keyboard 3 ani.
Colectie de 300 DVD-uri din care am vazut numai vreo 50. Sper ca pana la pensie sa apuc sa le vad...
Mii de dolari sparti pe scule degeaba, alte sute de mii sparte pe reviste... Cu femeile n-are rost sa mai calculez ca poate intra nevasta-mea pe forum... Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, ... 22, 23, 24  Urmatorul
Pagina 2 din 24

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community