FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Sa ne cunoastem un pic (numai pentru membri)
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3 ... 21, 22, 23, 24  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
cosminbro



Conectat la: 02 Mai 2008
Mesaje: 1866
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Aug 05, 2008 7:49 pm    Titlul subiectului: Salutare Raspunde cu citat (quote)

Bina v-am gasit ! Sunt Cosmin, locuiesc in Bucuresti, am 32 de ani. Imi place muzica, atat sa o ascult cat si sa o interpretez (clape, chitara, voce), computerele - lucrez in domeniu, sunt un cinefil destul de inrait Smile.... Imi plac desigur si femeile, dar, asta cu precadere inainte de a fi insurat Twisted Evil
Imi place si sa calatoresc. Ador discutiile pe teme stiintifice, tehnice, filosofice, dar imi place sa mai bat si campii cateodata despre viata, femei, etc.
Sunt relativ un nou intrat printre audiofili, desi ador muzica de calitate de foarte mult timp.
Sunt de putin timp pe acest forum, dar imi plac multe din discutiile care au fost purtate pe aici. Ceea ce as vrea este sa fie mai multa comunicare - constructiva in principal Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mar Aug 05, 2008 7:49 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
kaav



Conectat la: 11 Mai 2008
Mesaje: 569

MesajTrimis: Sam Aug 09, 2008 8:38 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salut
Ma numesc Nedelcu Cristian,sunt din Deva,lucrez pe un C.N.C.(fapt cam nociv pt.urechile mele)Ascult doar muzica electronica.Nu am sistem hi-fi si am avut extrem de rar tangenta cu ceva cat de cat decent.Nu stiu ce ar crede alti forumisti despre sunetul sintetic(are sau nu nevoie de hi-fi),dar pt. mine nu exista cu adevarat alt gen muzical.Stiu ca suna exclusivist dar asta este adevarul si nu altul.Sper ca intr-o zi cu soare sa posed ceva scule.Nu postez nimic din simplu motiv ca ce vreau sa intreb s-a intrebat sub o forma sau alta dea lungul timpului si nu vreau sa fiu redundant.Citesc cu deosebita placere paginile forumului in special cea legata de stereo.
Auditii placute Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
steliani



Conectat la: 16 Sep 2008
Mesaje: 182
Locatie: Ploiesti

MesajTrimis: Mie Sep 17, 2008 11:11 am    Titlul subiectului: Salut pe toti membrii... Raspunde cu citat (quote)

Salut pe toti membri acestui forum.
Mi-am deschis cont aici mai mult pt a mai citi din parerile voastre referitoare la experintele echipamentelor Audio Video pe care le detineti. Multe lucruri nu le afli decat de la utilizatorii avizati care au trait pe banii lor aceste experintze sau alaturi de prieteni...
Am adugat la semnatura sistemele A si V pe care le detin, iar daca cineva doreste vreun review la una din componente, sau vre-un sfat la achizitionare... in limita timpului si cu ajutorul mici melei experinte am sa incerc sa o fac. Mentinez de pe acum ca nu sunt un expert al cifrelor de laborator...ci o fac mai mult dupa ochi si ureche. In rest sunt sute de review-uri in presa de specialitate. Insa sfatul meu nr 1 este: Asculta si Vezi singur pt ca gusturile sunt diferite (ce este drept incepatorii trebuiesc instruti putin la inceput...).
Va doresc o zi buna, auditie si vizionare placuta!

_________________
steliani
and I still haven't found what I'm looking for
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
blue



Conectat la: 30 Mar 2008
Mesaje: 171
Locatie: arad

MesajTrimis: Mie Dec 17, 2008 11:20 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salut, Popa Marius , 45 vechime in electronica , Pink Floyd and Co, Tuburi si anexe pe siliciu , iar pentru voi numai bine !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
who i 3m



Conectat la: 24 Ian 2009
Mesaje: 2
Locatie: Buzau

MesajTrimis: Lun Ian 26, 2009 12:51 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

sal 2 all! Marius,Buzau,20 years balanta...music rullz...BASS I LUV U Spam DJ DJ DJ DJ


O9MFwS320230-02.jpg
 Description:
 Filesize:  48.18 KB
 Viewed:  565 Time(s)

O9MFwS320230-02.jpg



_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
c6t9



Conectat la: 12 Feb 2004
Mesaje: 2008
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Ian 26, 2009 1:26 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Shocked Shocked Shocked
_________________
nu am nici o putere. fie ce-o fi.
cata...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Denis.C



Conectat la: 11 Ian 2009
Mesaje: 8
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Ian 26, 2009 1:56 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salut tuturor. Ma numesc Denis si am descoperit acest sit in urma unor cercetari facute pe net in vederea achizitionarii unor fiare de ascultat muzica.
Am 34 de ani si detin o galerie de arta/ antique. Daca aveti nevoie de vre-o informatie sau ceva ce tine de acest domeniu va stau la dispozitie iar ca si hobby am snookerul si motociclismul.

p.s. Sa-mi fie scuzata intirzierea insa deabea acum am observat acest topic.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dinica



Conectat la: 07 Sep 2007
Mesaje: 1344
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Mar 20, 2009 6:36 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Denis C, bine ai venit! Very Happy

Puf, poate te mai gandesti. Plecarea ta ar fi o mare pierdere pentru forum. Idea

_________________
dealer audio
When sound becomes music !?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Sam Mar 21, 2009 10:34 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Atâtea studii și metodologii pentru a ajunge la concluzia că nu există diferențe între mkv și BD! Shocked
Un tip cu adevărat pasionat de acest domeniu îl susține, îl promovează, mai ales când are contracte cu firme serioase, care vâră sume imense în cercetare, nu îl îngroapă susținând Tvix-uri și implicit salubritatea Rosal și pirateriile.

_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
florinmacri



Conectat la: 18 Mar 2009
Mesaje: 68
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Vin Apr 10, 2009 9:13 pm    Titlul subiectului: incepator ! Raspunde cu citat (quote)

Florin Macri este numele meu, am 37 de ani, 2 copii frumosi si o familie vesela; hobby acvaristica si pescuitul . Ma relaxez ascultand muzica buna sau pescuind.
Sunt la inceput de drum desi tatal meu a fost un impatimit cu 4-5 magnetofoane in casa, 'jdemii de fire si benzi insirate....Eu jucam fotbal pe atunci dar microbul a ramas Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
MINANA



Conectat la: 09 Oct 2009
Mesaje: 42
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Joi Noi 12, 2009 1:09 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salutare la toata lumea, numele meu este Vali,30 de ani si sunt din orasul celor sapte coline (un oras frumos) IASI.
Sunt inginer electronist, terminand FACULTATEA DE ELECTRONICA SI TELECOMUNICATII IASI in 2003, de atunci lucrez in domenii cel putin tangentiale cu electronica (sisteme de alarmare,control acces,automatizari), momentan ma ocup cu aparatura medicala de la laborator.
De curand am luat virusul acesta audiofilic si am o febra teribila, din pacate l-am luat dupa ce m-am casatorit si nevasta imi strange din ce in ce mai mult cureaua(rade de mine cand vede ca pierd ore in sir pe net studiind amplificatoare,boxe,cabluri.....)
Ma pasioneaza electronica ,muzica in special anii 80-90, calatoriile.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dinica



Conectat la: 07 Sep 2007
Mesaje: 1344
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Noi 12, 2009 2:04 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Bine ai venit Vali! Very Happy
_________________
dealer audio
When sound becomes music !?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
vicentiu olaru



Conectat la: 03 Dec 2009
Mesaje: 4
Locatie: oradea

MesajTrimis: Joi Dec 03, 2009 8:17 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salut,sunt Vicentiu,41 ani,oradea,va" urmaresc " din umbra de mult timp! Ma ocup cu usi de garaj,motoare de porti,daca pot ajuta ma gasiti la 0740 193512,pe forum doar seara.Imi place muzica,imi plac "NEBUNII" de pe forum ,cei care fac ceva cu manutele lor! Am un akai 77 si ...atat.Dar o sa vina vremuri mai bune si o sa completam,nu-i asa?
_________________
hai sa facem ceva sa ne mearga mai bine
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mlincan



Conectat la: 01 Dec 2009
Mesaje: 7
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Dec 26, 2009 9:32 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salut, sunt Marius, 40 ani, Bucuresti, un membru nou pe acest site. Apreciez muzica si aparatura audio de calitate. Urmaresc cu interes aproape orice discutie pe acest forum. Ma bucur ca exista un astfel de site unde se pot regasi oameni cu pasiuni comune.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
danzaharescu
Vizitator





MesajTrimis: Mie Feb 03, 2010 1:28 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Dan Zaharescu, inginer de sistem, 35 ani, pasionat de scule inca din liceu. Dinpacate, de cand am vandut ultimul sistem tehnics care era de top nu am mai avut nimic. Scuze ca scriu dupa un telefon si e greu cu ortografia. imi place muzica de jazz si clasica. Mai dau si pe rockaraeli din cand in cand, in liceu eram rocker si aveam motocicleta. Am intrat pe forumul vostru pentru ca imi caut scule audio bune si ieftine, m-am gandit so iau de la inceput cu sculele audio.
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3 ... 21, 22, 23, 24  Urmatorul
Pagina 22 din 24

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community