FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Sa ne cunoastem un pic (numai pentru membri)
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3 ... , 22, 23, 24  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
soul_forever



Conectat la: 03 Aug 2006
Mesaje: 8
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mar Feb 16, 2010 12:55 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salutare tuturor! Ma numesc Sola Claudiu, am 22 de ani, in prezent sunt student al Facultatii de Muzica din Bucuresti, anul 3, sectia canto - clasic (opera). Sunt nascut in Timisoara, unde am studiat pianul timp de 12 ani, dupa care am plecat spre capitala. Primele mele tangente cu aparatura electronica a fost pe cand aveam 3 ani jumatate cand taica-miu m-a invatat sa umblu la magnetofonul din dotare (un Rostov 105 S). Ascultam toata ziua Abba, iar pe pick-up ascultam Hrusca, Sinatra, Madrigalul. Tin minte ca in casa mai exista o linie Electronica Industriala formata din amplif-tuner-deck. Am trecut si eu prin faza difuzoarelor in cutii de pantofi.Cultura mea in ceea ce priveste aparatura hi-fi nu este vasta, am ascultat un amplificator T+A si 2 perechi de boxa T+A (floorstandere si bookshelf), o pereche de floorstandere ASW (se pare ca nu sunt prea cunoscute in romania), cateva incinte Quadral, (pe vremea cand era in timisoara importatorul T+A si Quadral, SoundTech parca) amplifuri Pioneer, Marantz, Onkyo, Sheerwood (toate modele mai vechi). Am trecut si prin Sole, Sony, Eltax (Symphony 8.4 - contrar parerilor multora de aici, suna de o mie de ori mai bine decat "vestitele bum bum" concept 400), iar acum posed o pereche de PSB New image B6 , un Onkyo mai vechi (pe care-l intentionez sa-l schimb cat mai curand cu un amplif mai de Doamne Ajuta) si o pereche de Microlab Solo 6.

Sanatate tuturor!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mar Feb 16, 2010 12:55 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
nicu_martin



Conectat la: 02 Apr 2009
Mesaje: 1742
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Feb 16, 2010 11:54 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Claudiu, bine ai venit pe forum!
_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
melo



Conectat la: 18 Ian 2010
Mesaje: 53
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Feb 17, 2010 3:48 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Buna ziua tuturor (si nu <la toti>),
Citesc forumul de ceva vreme si-l gasesc extrem de interesant. Continuati, va rog.
Sper sa vina vremea sa am, si eu, ceva de spus din alta pozitie decat cea actuala, de trancotar (atata pot, deh).
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Cosmin_C



Conectat la: 04 Noi 2004
Mesaje: 2023
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Feb 17, 2010 3:52 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Buna ziua. Vezi ca deja in celalalt post ai fost inteles gresit si ti s-a dat la cap, sa vedem cat timp mai gasesti acesto forum interesant. Smile
_________________
Arguing on the internet is like running in the special olympics - even if you win, you're still retarded.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
dinica



Conectat la: 07 Sep 2007
Mesaje: 1344
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Feb 17, 2010 4:31 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

melo a scris:
Buna ziua tuturor (si nu <la toti>),
Citesc forumul de ceva vreme si-l gasesc extrem de interesant. Continuati, va rog.
Sper sa vina vremea sa am, si eu, ceva de spus din alta pozitie decat cea actuala, de trancotar (atata pot, deh).


Bine ai venit! Very Happy

_________________
dealer audio
When sound becomes music !?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
diy-audio



Conectat la: 25 Feb 2009
Mesaje: 924
Locatie: Oradea

MesajTrimis: Mie Feb 17, 2010 4:37 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu as spune: bine ai venit in cusca cu lei!!!
_________________
ahegyes
www.diy-audio.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
melo



Conectat la: 18 Ian 2010
Mesaje: 53
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Feb 17, 2010 6:24 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Multumesc, baieti. Va salut ca pe mai vechi prieteni.

@ diy-audio
Drept sa spun, la ceva vreme dupa ce m-am inscris, pe cand voiam sa <dau buna ziua>, am nimerit intr-o cearta de pomina si m-am intrebat <ce naiba caut aici?> (Nu ma-ntreba care cearta, ca nu spun) Asa ca sunt, deja, prevenit.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
melo



Conectat la: 18 Ian 2010
Mesaje: 53
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Feb 20, 2010 9:36 pm    Titlul subiectului: Accuphase Raspunde cu citat (quote)

@diy-audio
q.e.d.

_________________
...si eu am fost trancotar.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Disco5100



Conectat la: 25 Ian 2010
Mesaje: 31
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Feb 23, 2010 11:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salut,ma numesc Dide Beniamin,am 20 ani,sunt elev la scoala de mecanici de locomotiva CENAFER-Bucuresti,am o mare pasiune pentru locomotive si magnetofoane.
De mic am crescut impreuna cu Rostovul 105 al lui tata care la cumparat in 88...il detin si acum,dar pe post de bibelou.
Mai detin inca 2 magnetofoane cumparate de mine si anume:Jupiter mk106c,si un Rostov 105 s1.
In rest imi place muzica italodisco,dance,eurodance,disco,classic house.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
claudiu_p



Conectat la: 15 Ian 2010
Mesaje: 2
Locatie: Cluj Napoca

MesajTrimis: Mar Mar 02, 2010 11:59 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salut, ma numesc Claudiu am 27 de ani si sunt arhitect. De mic am fost innebunit dupa muzica (la 2 ani adormeam cu casetefonul la cap Smile ) si de curand am inceput sa aflu si eu ca audiofilia e mult mai complexa decat imi imaginam......si mult mai spectaculoasa..Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dinica



Conectat la: 07 Sep 2007
Mesaje: 1344
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Mar 03, 2010 12:04 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Buna seara noilor membri! listening
_________________
dealer audio
When sound becomes music !?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
decibel



Conectat la: 27 Apr 2010
Mesaje: 2
Locatie: MM,Sighetu Marmatiei

MesajTrimis: Mar Apr 27, 2010 10:44 pm    Titlul subiectului: buna Raspunde cu citat (quote)

Bine v-am gasit si va salut din Maramures Razz
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
kosminp



Conectat la: 03 Mai 2010
Mesaje: 6
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Mar Mai 04, 2010 10:05 pm    Titlul subiectului: salutare tuturor Raspunde cu citat (quote)

va salut, eu sunt Cosmin, stau in Bucuresti si sunt mare amator de muzica, citesc de ceva timp forumul si m-am gandit ca ar fi frumos sa ma si prezint. toate bune si vorba englezului, keep up the good work!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dinica



Conectat la: 07 Sep 2007
Mesaje: 1344
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Mai 04, 2010 10:15 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Bine ati venit! listening
_________________
dealer audio
When sound becomes music !?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
atlantic3009



Conectat la: 20 Mar 2010
Mesaje: 53
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Mai 07, 2010 11:48 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salut tuturor,
citesc acest forum de mai mult timp insa acum m-am gandit sa trec si pe aici.
Ma numesc Dorin am 33 ani si sunt economist. Am terminat ASE-ul in 1999 si locuiesc in Bucuresti. Am inceput sa ascult muzica pe un pick-up Acord (made in USSR...) pe care il aveau parintii mei in copilarie. Desi era mono, cu o singura boxa deschisa ce tinea loc si de capac Very Happy am niste amintiri foarte placute legate de el. Cred ca mecanica ar fi mai mers si astazi daca nu era aruncat la un moment dat. Am si acum pick-up intrucat sunt multe inregistrari vechi care nu au fost reeditate pe CD si pe care imi face placere sa le ascult.
Ascult in principal jazz (clasic din anii 30-50 si inprincipal instrumental) blues, ceva rock mai vechi si destul de putina muzica clasica.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3 ... , 22, 23, 24  Urmatorul
Pagina 23 din 24

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community