FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Ce filme bune/noi ati vazut in ultima vreme?
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, ... 62, 63, 64  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Dode



Conectat la: 12 Iun 2003
Mesaje: 607
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Mar 18, 2004 8:15 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am inchiriat de curand seria Alien...superrrrrr. Alien4 cu sunetul codat dts are cel mai bun sunet auzit de mine pana acum [mai bun chiar decat Lord Of The Rings].
Nota 10 intregii serii.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Mar 18, 2004 8:15 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
drtinte



Conectat la: 14 Noi 2003
Mesaje: 62
Locatie: arad

MesajTrimis: Mar Mar 30, 2004 6:26 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salut tuturor.
Am inchiriat de curand ceva DVD-uri, si pot spune ca am gasit cateva interesante: Viata lui David Gale, Pasiunile lui Christos(era din pacate ft. prost inregistrat, dar filmul merita vazut), Juriul (dupa cartea scrisa de J.Grisham), Anger Management (cu Jack Nicholson). Astea le-am retinut ca filme ce nu va pare rau daca le inchiriati.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
BeNnY



Conectat la: 25 Mar 2004
Mesaje: 16
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Mar 30, 2004 10:36 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am vazut recent School of Rock si Something's Gotta Give! School of Rock ROCKS! E super misto filmul... duceti-va sa-l vedeti!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
drtinte



Conectat la: 14 Noi 2003
Mesaje: 62
Locatie: arad

MesajTrimis: Mie Mar 31, 2004 4:04 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salut.
Le gasesc la centru de inchirieri? Oricum, merci de sugestie.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Calin Andra



Conectat la: 20 Feb 2004
Mesaje: 253

MesajTrimis: Joi Apr 01, 2004 1:21 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ultimele filme vazute: Final Destination 2 interesant dar nu cine stie ce, in schimb mi-a placut the Others cu N.Kidman asta dupa mine merita vazut. O interpretare f.buna din partea d-nei ex. Cruise
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mihai7645



Conectat la: 23 Noi 2003
Mesaje: 677
Locatie: in fata multimii, mixand. [Bucuresti]

MesajTrimis: Vin Apr 02, 2004 1:19 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

The Others e foarte misto, mi-a placut mult. de vazut cu Surround neaparat!
azi am vazut in comodiatea scaunului propriu Session 9 un thriller reusit.nu are actori foarte cunoscuti, dar mi-a placut mult.

_________________

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
AdWiser



Conectat la: 15 Ian 2004
Mesaje: 1816

MesajTrimis: Lun Apr 05, 2004 5:04 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu nu va voi plictisi cu filmele de boxoffice. Am un fix cu filmele europene (aici intra si cele britanice) dar ma dedulcesc si la americane daca se ridica la nivelul celor mentionate anterior (Lost in translation si The Hours -btw soundtrack genial de Philip Glass!)
Comedii 'spumante' Wink :
Le placard (Dulapul) cu Depardieu - ***
Tais toi (Gura!) cu Depardieu si Jean Reno - ****
Comedii eroticoase:
7 ans de marriage - ***
Gazon Maudit -*** (a fost si la noi dar nu mai tin minte unde, parca pe HBO)
Greu de clasificat (gen Lost in translation):
Une Femme De Menage -**

_________________
==*==
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Soparla



Conectat la: 20 Ian 2004
Mesaje: 126
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Apr 07, 2004 11:50 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ca sa le pun pe cele vazute curand:
Wanted (Crime Spree) cu Gerard Depardieu, Johnny Holiday - o comedie frantuzeasca bestiala Cool
Roger Dodger - pe tema diferentelor intre sexe...
Lord of the Rings (pe asta l-am vazut de 4 ori cred pana acum) - de fiecare data mai fac o analogie cu cartea, mai descopar ceva nou... Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Alex



Conectat la: 12 Iul 2003
Mesaje: 800

MesajTrimis: Dum Apr 18, 2004 12:26 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Inca 2 filme pt colectia mea virtuala:

"Scary Movie 3" -comedie,superb,parodiaza Signs,Matrix,The Ring,8 Mile,merita vazut,rasul e garantat Smile

"Honey" -nu stiu sa va spun ce gen este dar daca va place hip-hop-ul si freestyle-ul grabiti-va sa-l vedeti..supermuzica,breakdance,si cel mai important... Jessica Alba !
( http://www.hollywood.com/movies/reviews/movie/1735357 )
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AdWiser



Conectat la: 15 Ian 2004
Mesaje: 1816

MesajTrimis: Dum Apr 18, 2004 1:54 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Fain "Wanted", mersi Soparla Laughing
_________________
==*==
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mihai7645



Conectat la: 23 Noi 2003
Mesaje: 677
Locatie: in fata multimii, mixand. [Bucuresti]

MesajTrimis: Dum Mai 09, 2004 1:34 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

"Schindler's List". acum 5 minute s-a terminat pe Antena1. a fost difuzat fara intrerupere. nota 10!
_________________

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
DELL



Conectat la: 28 Sep 2003
Mesaje: 324
Locatie: TM

MesajTrimis: Dum Mai 09, 2004 2:52 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Intr-adevar de nota 10! L-am tras si eu pe DVD, desi il aveam luat din Germania in editie de lux, dts si dolby digital, scos de Universal in 2004.
_________________
Inspiration is the Mother of Invention. Desperation is its Father.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bibi
Vizitator





MesajTrimis: Dum Mai 09, 2004 6:49 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

mihai7645 a scris:
a fost difuzat fara intrerupere. nota 10!


am citit undeva ca asta a fost una din conditiile puse de mr. Spielberg pentru dreptul de difuzare la Antena 1
Sus
Alex



Conectat la: 12 Iul 2003
Mesaje: 800

MesajTrimis: Sam Mai 15, 2004 11:55 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Vin si eu cu aprecierile mele.."negative" Smile
A fost frumos filmul dar mi s-a parut putin exagerat in unele momente.De ex faza cand ii spune neamtului ca "puterea" inseamna sa nu ucizi si ala isi schimba atitudinea pt o perioada.Asta in conditiile in care inainte impusca oameni de distractie,pe stomacul gol.
Mai degraba as revedea La Vita e Bella decat Lista lui Schindler,mi-a placut mult mai mult.

Un desen animat foarte dragut pe care l-am vazut in ultimul timp e Emperor's New Groove.Ceva gen Ice Age,mai slabutz dar in aceeasi nota.Oricum,foarte amuzant.
Am mai vazut "The Italian Job" in multi-channel,(are ceva efecte dar sunt cam rare din pacate);"Confidence si "Atentie vine Polly"(care e urat).

Un alt film (serial de data asta Smile ) care imi place fff mult si pe care il vad in fiecare seara,de luni pana joi e "The Sopranos" pe ProCinema.As fi f curios sa mai schimb pareri cu alti fani ai lui.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Scorpion



Conectat la: 08 Dec 2003
Mesaje: 327
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Mai 16, 2004 8:24 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ultimul film vazut a fost Van Helsing. Destul de reusit, ata ca poveste cat si ca efecte speciale vizuale si audio.
Merita insa vazut la cinema sau asteptat dvd-ul pt ca variantele filmate in cinema care circula pe net au o calitate proasta si se pierde mult din calitatea filmului.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, ... 62, 63, 64  Urmatorul
Pagina 2 din 64

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community