FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Ce filme bune/noi ati vazut in ultima vreme?
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4 ... 62, 63, 64  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
drtinte



Conectat la: 14 Noi 2003
Mesaje: 62
Locatie: arad

MesajTrimis: Lun Mai 17, 2004 1:04 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salut.
Am vazut ieri Lost in tranlation- super filmul, merita vazut. De asemenea am inchiriat. Fratia lupilor cu Gerard Depardieu-un film din 2001, si Windtalkers cu Nicolas Cage-din 2002. Primul aduce cu Vidoque tot cu Depardieu, iar al doilea are ca tema al 2-lea razboi mondial, lupta din insula Saipan(parca) dintre americani si japonezi. Amandoua sunt de inchiriat pe DVD.
Daca ati mai vazut ceva interesant, puneti pe net.
Si apropo, am auzit de Italian job, daca stie cineva despre el as fin curios ce pareri exista.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Lun Mai 17, 2004 1:04 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
bibi
Vizitator





MesajTrimis: Lun Mai 17, 2004 4:42 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

drtinte a scris:
Si apropo, am auzit de Italian job, daca stie cineva despre el as fin curios ce pareri exista.


Incepe foarte bine, urmariri cu masini, efecte speciale, ... slab de tot (mi l-am tras pe hard disc si apoi am sters imaginea) ... n-am rezistat nici macar sa vad finalul ...
Sus
Scorpion



Conectat la: 08 Dec 2003
Mesaje: 327
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Mai 17, 2004 7:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Italian Job mi s-a parut foarte reusit. Asta daca iti plac filmele in care se planifica un jaf de milioane in cele mai mici amanunte. Se merita vazut mai ales pt secventa cu miniurile.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
AbsoluteAudioFan



Conectat la: 12 Mai 2003
Mesaje: 1203

MesajTrimis: Mar Mai 18, 2004 1:36 pm    Titlul subiectului: Re: Ce filme bune/noi ati vazut in ultima vreme? Raspunde cu citat (quote)

Alex a scris:
Fiind un mare amator de film (cel putin 1 /saptamana la cinema si 2,3 acasa) va intreb si pe voi ce ati mai vizionat in ultimul timp.

Bloody Sunday / 2001
Cel mai bun film pe anu' asta...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
herby



Conectat la: 19 Noi 2003
Mesaje: 72
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Mar Mai 18, 2004 10:24 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am fost la "Troia" chiar in seara cand a fost premiera.
Mi-a placut foarte mult; foarte ingrijit facut, atmosfera creata foarte buna si jocul actorilor foarte convingator. Eu zic ca merita sa-l vedeti!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
drtinte



Conectat la: 14 Noi 2003
Mesaje: 62
Locatie: arad

MesajTrimis: Lun Mai 24, 2004 12:24 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

@AdWiser.
Mersi de sugestii. Am vazut si The Hours, chir azi. Ciudat film, muzica super. Comediile franceze si mie imi plac ft. mult, dar am intrebat la un centru si nu stia individul nimic de ele. Cand au aparut? Poti sa dai mai multe detalii? Ptr. ca asta aduce tot felul de noutati, evident piatate, dar majoritatea se vad ft. bine. Doar ca nu au bonusuri, fiind pe DVD-uri de 4,5 G.
Am vazut si Italian job. Cred ca totusi merita vazut, dar nu este ceva extraordinar.
Ptr. pasionatii de filmele de arta, Tarkovsky cred ca spune totul. Din pacate nu se gaseste de inchiriat sau cumparat. Daca stie cineva vreo sursa, as fi interesat.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
lenny



Conectat la: 11 Mai 2004
Mesaje: 28
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Mai 24, 2004 1:55 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Doctore, pentru Tarkovsky, al carui fan sint si eu (si n-am ratat nici un film, cred) poti accesa: http://skywalking.com/tarkovsky


Preturile sint mari, dar merita. De asemenea, off the records, am auzit ca prin Televiziunea noastra revolutionara exista tipi care ar putea avea asa ceva dar nu cred ca pe DVD ci pe casete VHS. Eu de acolo am vazut "Oglinda" si "Sacrificiul" prima data, dar asta era cam demult. Succes si da-mi de veste daca ai fost norocos.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Costin



Conectat la: 14 Iul 2003
Mesaje: 970

MesajTrimis: Lun Mai 24, 2004 2:18 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Verba volant, scripta manent !

Ultima modificare efectuata de catre Costin la Mie Ian 04, 2006 1:11 pm, modificat de 1 data in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
drtinte



Conectat la: 14 Noi 2003
Mesaje: 62
Locatie: arad

MesajTrimis: Mie Mai 26, 2004 2:44 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

@lenny.
Salut. Un cunoscut spune ca poate face rost dar in format DivX, ptr. calculator. Cred ca avea pe hard Andrei Liubliov, insa vazuse si celelalte filme tot in acelasi format. Pe mine nu ma intereseaza, calculatorul meu fiind la cabinet unde nu am nevoie de resurse prea mari, nu poate fi utilizat ptr. filme. Dar daca crezi ca te intereseaza poate fac rost de ele in formatul descris. Da un e-mail la adresa drtinte@yahoo.com.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bibi
Vizitator





MesajTrimis: Mie Mai 26, 2004 5:44 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

am dat si eu un search pe e-bay

7 Artikel gefunden für tarkovsky


Artikelbezeichnung Preis Gebote Verbleibende Zeit
DVD DER SPIEGEL ANDREJ TARKOVSKY AUF DEUTSCH NEU OVP
EUR 15,99 1T 58Min
DVD russisch SOLARIS - A TARKOVSKY - NEU&OVP
EUR 8,99
1 3T 05Std 39Min
NOSTALGHIA - Andrey TARKOVSKY russische DVD - Engl.Sub
EUR 1,99
1 7T 20Std 05Min
THE SACRIFICE - Andrei TARKOVSKY russische DVD
EUR 1,99
1 7T 20Std 07Min
2 DVD - ANDREI RUBLEV - A. TARKOVSKY - Dt Untertitel
EUR 19,00

EUR 23,00 -
8T 22Std 14Min
The MIRROR - Andrey TARKOVSKY russische DVD

DEUTSCH , ENGLISH , RUSSISCH, FRANCE, SPAIN..
EUR 1,99
1 8T 22Std 18Min
DVD russisch SOLARIS - A TARKOVSKY - NEU&OVP
EUR 8,99

EUR 11,00 -
9T 04Std 08Min
Seite 1 von 1


Passende Artikel, die in anderen eBay-Bereichen gefunden wurden


42 Artikel – von ausländischen eBay-Verkäufern angeboten
The Films of Andrei Tarkovsky ...
US $10,00
THE SACRIFICE ANDREI TARKOVSKY...
US $21,49
Stalker VHS (PAL) Tarkovsky
&3,00
Andrei Rublev by Andrei Tarkov...
&9,99
RUSSIAN CINEMA ANDREY TARKOVSK...
US $8,00
Andrei Tarkovsky: Andrei Ruble...
US $14,99
Alle Artikel aufrufen...
Sus
lenny



Conectat la: 11 Mai 2004
Mesaje: 28
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Mai 27, 2004 1:11 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Bibi, DVD-urile alea "russisch Solaris" de ex. inseamna ca sint rusesti sau in lb rusa? Eu cu germana si rusa sint la fel de prieten cum sint cu Putin si Hitler. Or fi toate subtitrate in lb engleza sau numai unde este specificat? Oricum, preturile la tine sint mai rezonabile decit ce-am gasit eu.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
adic95



Conectat la: 09 Apr 2004
Mesaje: 274
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Mai 27, 2004 3:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

@Costin
Arizona dream il am eu pe 2 cd-uri divx. Se vede bine de tot, e ripuit dupa dvd. Filmul pe dvd il au de inchiriat la hollywood m&f.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Costin



Conectat la: 14 Iul 2003
Mesaje: 970

MesajTrimis: Joi Mai 27, 2004 3:17 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Verba volant, scripta manent !

Ultima modificare efectuata de catre Costin la Mie Ian 04, 2006 1:11 pm, modificat de 1 data in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Andrei



Conectat la: 27 Feb 2003
Mesaje: 794
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Mai 27, 2004 3:25 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Citat:
Bibi, DVD-urile alea "russisch Solaris" de ex. inseamna ca sint rusesti sau in lb rusa? Eu cu germana si rusa sint la fel de prieten cum sint cu Putin si Hitler. Or fi toate subtitrate in lb engleza sau numai unde este specificat? Oricum, preturile la tine sint mai rezonabile decit ce-am gasit eu.


Daca sunt editiile pe care le stiu eu, sunt facute in Rusia, contin pista originala in limba rusa (in doua variante: mono ca in cinema si un remix Dolby Digital 5.1) plus subtitrari in engleza, germana si alte cateva limbi de circulatie internationala.

Sunt doua case de discuri care au lansat colectii Tarkovsky, Criterion (care sunt americani) si R.U.S.C.I.C.O. (rusi). Cele de la Criterion au de obicei mai multe extra-uri, sunt gandite pentru pietele vestice si se prezinta mai bine ca aspect al ambalajului & so on (Criterion sunt specializati in filme de arta si editii speciale). Cele de la R.U.S.C.I.C.O. insa au variante mai apropiate de intentiile originale ale regizorului si au de obicei filme mai obscure care nu exista la Criterion.

_________________
Andrei Mihailescu
HiFi & Multimedia
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
lenny



Conectat la: 11 Mai 2004
Mesaje: 28
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Mai 27, 2004 3:52 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Domnule Mihailescu, sinteti peste tot prezent si la obiect. Si eu pot face 2 lucruri simultan: sa merg cu tramvaiul si sa ma uit pe geam...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4 ... 62, 63, 64  Urmatorul
Pagina 3 din 64

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba românã: Romanian phpBB online community