FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Ce filme bune/noi ati vazut in ultima vreme?
Du-te la pagina 1, 2, 3 ... 62, 63, 64  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Alex



Conectat la: 12 Iul 2003
Mesaje: 800

MesajTrimis: Sam Feb 28, 2004 1:19 am    Titlul subiectului: Ce filme bune/noi ati vazut in ultima vreme? Raspunde cu citat (quote)

Fiind un mare amator de film (cel putin 1 /saptamana la cinema si 2,3 acasa) va intreb si pe voi ce ati mai vizionat in ultimul timp.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Sam Feb 28, 2004 1:19 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Dode



Conectat la: 12 Iun 2003
Mesaje: 607
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Feb 28, 2004 11:42 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Noi nu sunt dar bune... Am inchiriat de curand DVD-urile cu Lord Of The Rings ceea ce a facut sa imi placa si mai mult filmul asta. Discurile sunt excelente [includ aici si discul suplimentar cu extras-uri]. Visez cu ochii deschisi la variantele Extended Edition...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
TBD



Conectat la: 16 Iul 2003
Mesaje: 100
Locatie: .ro

MesajTrimis: Sam Feb 28, 2004 1:20 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Lost in Translation [imdb] - slow, laid back, fara actiune shi violentza inutila, relaxant dar care te shi pune pe ganduri

Les Triplettes de Belleville [imdb] - desene animate, soundtrack bestial (mi-a ramas in cap o saptamana shi il fredonam peste tot Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
herby



Conectat la: 19 Noi 2003
Mesaje: 72
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Sam Feb 28, 2004 11:56 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Un film care mi-a placut foarte mult este "Sweet November". Nu e o poveste de dragoste din cele umoristice "made in Hollywood" , este un film profund despre sentiment umane.
Il recomand tuturor care cauta filme care depasesc domeniul superficialului.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Alex



Conectat la: 12 Iul 2003
Mesaje: 800

MesajTrimis: Dum Feb 29, 2004 1:06 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

herby tu si prietena ce m-ati innebunit cu Sweet November ,o sa iau si eu filmul asta ca nu se mai poate Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Alex



Conectat la: 12 Iul 2003
Mesaje: 800

MesajTrimis: Dum Feb 29, 2004 1:11 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Azi am vazut "Mona Lisa Smile".
F dragut filmul,bine realizat si destul de inteligent.Cred ca ar trebui sa-l vada cam 80% din colegele mele de facultate.(si cele care umbla cu buricul gol dar si "studioasele" care nu-si mai scot nasul din carti)

http://www.sonypictures.com/homevideo/monalisasmile/
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mihai7645



Conectat la: 23 Noi 2003
Mesaje: 677
Locatie: in fata multimii, mixand. [Bucuresti]

MesajTrimis: Mar Mar 02, 2004 12:09 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

in ultima vreme...hmmm...Paycheck la cinema - actiune cu o poveste asemanatoare (un pic) cu Minority Report. acasa am vazut Just Maried - comedie romantica, ceva in genul la Love Stinks.
_________________

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
bibi
Vizitator





MesajTrimis: Mar Mar 02, 2004 3:08 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Aki Kaurismaki : The Man Without A Past (TVR 1)
Jim Jarmusch: Down By Law (DVD)
Sus
mihai7645



Conectat la: 23 Noi 2003
Mesaje: 677
Locatie: in fata multimii, mixand. [Bucuresti]

MesajTrimis: Mie Mar 03, 2004 3:13 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

la cate filme am pe pc-ul meu si pe al fratelui meu (200GB in total) si la cat de des ma uit la ele, ar insemna sa postez in fiecare zi la ce film m-am uitat...de exemplu azi m-am uitat la Indiana Jones and The Temple of Doom si Jeepers Creepers II - suspans, thriller spre horror (un pic)...mi-a placut. maine cine stie la ce ma uit... oricum stiu de acum ca voi vedea Indiana Jones and The Last Crusade Laughing
_________________

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Alex



Conectat la: 12 Iul 2003
Mesaje: 800

MesajTrimis: Vin Mar 12, 2004 12:58 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am uitat sa postez week-endul trecut.
A fost "Ultimul Samurai"
Superb..eu as zice ca nu trebuie ratat.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Alex



Conectat la: 12 Iul 2003
Mesaje: 800

MesajTrimis: Vin Mar 12, 2004 1:04 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

mihai7645 eu consider ca placerea e mult mai mare daca vad filmul la cinema.Nu e vorba numai de diagonala si de sunet..mai e si atmosfera si ideea ca vezi un film nou (oarecum nou,in usa apar pe dvd prima data deci ajung pe internet mult mai repede decat pe ecranele noastre Smile ).

Ce sa mai,cinema-urile sunt tari.Sper sa ajung vara asta sa vad si eu un film 3d pe-afara:)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mihai7645



Conectat la: 23 Noi 2003
Mesaje: 677
Locatie: in fata multimii, mixand. [Bucuresti]

MesajTrimis: Vin Mar 12, 2004 1:07 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

stiu ca cinemaurile sunt tari. am fost si eu duminica asta la Lord Of The Rings: The Return Of The King si am ramas mut de efecte, poveste...tot filmul...am sa merg si la The Last Samurai.
_________________

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Alex



Conectat la: 12 Iul 2003
Mesaje: 800

MesajTrimis: Dum Mar 14, 2004 12:04 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Vazut "Cu duzina e mai ieftin" cu Steve Martin Smile

Comedie,haios dar cam exagerat.E mai mult pt copii pana in 12 ani.
Foarte enervant e ca li se vad alora microfoanele in partea de sus a ecranului,si nu o data sau de doua ori ci de vreo 30 de ori pe parcursul filmului.
Merita sa duceti copilasii.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
wakax



Conectat la: 02 Mar 2004
Mesaje: 28

MesajTrimis: Joi Mar 18, 2004 5:27 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

din ce-am vazut nou
ce mi-a placut tare.

"the dreamers" de bertolucci
"breaking the waves" de lars von trier.

_waka x / TMBase / makunouchi bento
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Scorpion



Conectat la: 08 Dec 2003
Mesaje: 327
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Mar 18, 2004 7:09 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Alex, faza cu microfoanele se datoreaza celui care a proiectat filmul in cinematograful in care ai fost. In mod normal aceste lucruri nu se vad daca proiectorul este folosit cum trebuie.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina 1, 2, 3 ... 62, 63, 64  Urmatorul
Pagina 1 din 64

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community