FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
PLEDOARIE PT PHILIPS...
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Vintage
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
MikeRG



Conectat la: 28 Dec 2005
Mesaje: 71
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Feb 22, 2006 8:17 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Thumbs up
_________________
AKAI AP D210c; AKAI AM U110
AKAI EA G 30; AKAI CS F14
PHILIPS N4420; GRUNDIG MICROBOX 320
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mie Feb 22, 2006 8:17 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
grig



Conectat la: 04 Aug 2005
Mesaje: 640
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Mie Feb 22, 2006 9:55 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Isopropanol e exact acelasi lucru cu alcool isopropilic.
terminatia -ol e pentru alcooli (vezi etanol = alcool etilic)

_________________
„Fiecare are gusturile lui īn muzicć... N-are cum sć asculte toatć lumea numai Schopenhauer.”
-- Costi Ionižć --
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MikeRG



Conectat la: 28 Dec 2005
Mesaje: 71
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Feb 24, 2006 3:34 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

daca or fi busite intrarile de boxe, sa ma risc sa le modific?
_________________
AKAI AP D210c; AKAI AM U110
AKAI EA G 30; AKAI CS F14
PHILIPS N4420; GRUNDIG MICROBOX 320
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
EinarN



Conectat la: 26 Dec 2005
Mesaje: 2045
Locatie: Duisburg

MesajTrimis: Vin Feb 24, 2006 3:37 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

De ce nu l-e pui block de clame ca la amplifuri ?
Acolo bagi numai sīrmele si e OK.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
MikeRG



Conectat la: 28 Dec 2005
Mesaje: 71
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Feb 24, 2006 4:02 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

asa ceva adica...
_________________
AKAI AP D210c; AKAI AM U110
AKAI EA G 30; AKAI CS F14
PHILIPS N4420; GRUNDIG MICROBOX 320
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
EinarN



Conectat la: 26 Dec 2005
Mesaje: 2045
Locatie: Duisburg

MesajTrimis: Vin Feb 24, 2006 4:17 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Exact asa ceva. E mai simplu si nu-tzi trebuie atītea mufarae.

Rosu = PLUS
Negru = MINUS
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
ARISTONA



Conectat la: 14 Mar 2006
Mesaje: 65
Locatie: Alaturi de un abric cu papiote

MesajTrimis: Mar Mar 14, 2006 2:46 am    Titlul subiectului: PLEDOARIE PT PHILIPS... Raspunde cu citat (quote)

Salutare, fratilor. cam de mult nu am mai zabovit pe forumuri (in 2003 creasem un subiect privind achizita oricariu model de Philips N44xx/45xx).
Tin sa apreciez info-urile furnizate de voi, chiar daca sunt uneori prea...subiective. Sunt posesorul unui N4506 in cutie (il luasem de la o babutza in 2004 cu rola de rezerva (de plastic Exclamation ), becuri, curele, schema, sigurante si manual) si pot spune ca e fabricat in 1978 si pana sa vada prima ora de rulare a stat pe dreapta cam 26 ( Exclamation ) de ani si nici pomeneala de inmuierea curelelor! Il vazusem prima data in viata mea la 7-8 ani undeva prin Drumul Taberei , de fapt era un 4515 Very Happy si mi s-a parut extrem de imens... oricum... in peisajul "magnetofonagistic" e ceva unica tmodelul (care mag mai stiti voi cu trei iesiri(LINE OUT/MONITOR/MFB) si 5 intrari(TAPE/AUX/TUNER/PHONO/MIC)? Unde mai pui ca e SINGURUL MAGNETOFON DIN LUME CU POSIBILITATE RACORDARE MFB (MODULE FEEDBACK) - boxe active cu amplificare incorporata Exclamation Una peste alta , autostopul se lasa asteptat, cam zgomotos in exploatarea comenzilor (trezesc vecinii cand comut PLAY/STOP) , iar acel POST FADING e un gunoi de FADER in care e folosita premagnetizarea in cea mai proasta aplicatie posibila (in loc sa descreasca liniar semnalul, il intrerupe logaritmic, aproape brusc introducandu-i si frecvente joase din plin Exclamation ).

_________________
Magul e ca o femeie de treizeci de ani...stie tehnica, iar fetitza de 18 ani e un empetrei pe carbuni...tot cere putere calorica si...degeaba Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
IR Babuin



Conectat la: 15 Feb 2005
Mesaje: 859

MesajTrimis: Mar Mar 14, 2006 2:59 am    Titlul subiectului: Re: PLEDOARIE PT PHILIPS... Raspunde cu citat (quote)

ARISTONA a scris:
Unde mai pui ca e SINGURUL MAGNETOFON DIN LUME CU POSIBILITATE RACORDARE MFB (MODULE FEEDBACK) - boxe active cu amplificare incorporata


Pai numai PHILIPS si GRUNDIG faceau acel tip de boxe cu amp integrat in incinta
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
EinarN



Conectat la: 26 Dec 2005
Mesaje: 2045
Locatie: Duisburg

MesajTrimis: Mar Mar 14, 2006 10:17 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pai singurul lucru cu care te avantajeaza "colectzia" aia de corectzii sub VU'uri si intrarile alea, sīnt uniformizarea semnalului la intrare. Chiestie de comoditate iar daca trezesti vecinii la utilizarea PLAY / STOP, desfa si tu cutiutza, curatza electromagnetzii, da-le pe miez un strop de ulei fin si vecinii tai vor dormi n-ederanjatzi.

La curele se pare ca ai avut noroc dar asta nu-i problema. Pe EBAY se gasesc curele din abundentza noi noutze.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
ARISTONA



Conectat la: 14 Mar 2006
Mesaje: 65
Locatie: Alaturi de un abric cu papiote

MesajTrimis: Joi Mar 16, 2006 4:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

EinarN a scris:
Si........ iatal:

Gata montat, nu numai ca are capete aproape noi si nefolosite, acum are si curele noi noutze. Arata si functzioneaza perfect parca acum ar fi fost nou luat din magazin. Cum am mentzionat mai sus, teste de īnregistrare de pe DVD pe banda ORWO nu arata īn MONITORING apsolut nici o diferentza, pierdere calitativa

De fapt l-am cumparat ca sa-l "marit" la EBAY dar daca stau asa si ma gīndesc, un PHILIPS cu capete aproape noi nu mai "pup" eu asa curīnd.
Dupa felul cum arata īn interior si starea capetelor cred ca magul asta nu are nici 100 ore de functzionare si tare ma tem ca-l tzin pt. mine:


de asemenea ma bucur sieu pt N4515 al tau EinarN. ce probleme vei avea la el, anunta-le si de vor fi d eordin mecanig...mai gasim noi prin box-urile mele cate ceva pt el...
Un sfat: s aai grija cu manipularea usitetzei-geam de la Rgleje surse intrare/iesire..e un banal plexiglas sprijinit in doua balamale de plastic ieftin. in rest, keep the faith Very Happy

_________________
Magul e ca o femeie de treizeci de ani...stie tehnica, iar fetitza de 18 ani e un empetrei pe carbuni...tot cere putere calorica si...degeaba Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
EinarN



Conectat la: 26 Dec 2005
Mesaje: 2045
Locatie: Duisburg

MesajTrimis: Joi Mar 16, 2006 7:38 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Asta este de ja vīndut pt. 100 EURO la Ebay.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
ARISTONA



Conectat la: 14 Mar 2006
Mesaje: 65
Locatie: Alaturi de un abric cu papiote

MesajTrimis: Joi Mar 16, 2006 7:41 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

UN 4504 AS VREA SI EU...sau de ce nu N7150 Smile
_________________
Magul e ca o femeie de treizeci de ani...stie tehnica, iar fetitza de 18 ani e un empetrei pe carbuni...tot cere putere calorica si...degeaba Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
EinarN



Conectat la: 26 Dec 2005
Mesaje: 2045
Locatie: Duisburg

MesajTrimis: Joi Mar 16, 2006 8:13 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ARISTONA a scris:
UN 4504 AS VREA SI EU...sau de ce nu N7150 Smile
Un 4504 remanufacturat cu revizie la zi si curele noi la 150 Euro a-si putea sa-tzi pot procura prin forumul german.

Rectific:
Am discutat cu cel ce are unul īn perfecta stare de vīnzare si doreschte 175 EURO pe el. Am sa-i cer si poze binīntzeles.

Deci, daca ai interes contacteaza-ma prin MP sa discutam restul. N-are rost sa umplem treadul cu eventuale tranzactzii.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
MikeRG



Conectat la: 28 Dec 2005
Mesaje: 71
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Mar 19, 2006 11:27 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

update: dupa ce acum o luna i-am schimbat curelele, asta seara l-am dat jos din dulap si l-am pus un pic la treaba

se pare ca s-a dezmortit un pic, dupa cateva derulari de benzi, nu mai oscileaza, asa ca n-a mai fost nevoie de interventia sugerata de EinarN

in schimb se aude fff infundat - capete magnetizate si/sau dereglate? acum vad in poza ce de banda s-a scuturat pe fata magului Shocked

_________________
AKAI AP D210c; AKAI AM U110
AKAI EA G 30; AKAI CS F14
PHILIPS N4420; GRUNDIG MICROBOX 320
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
ARISTONA



Conectat la: 14 Mar 2006
Mesaje: 65
Locatie: Alaturi de un abric cu papiote

MesajTrimis: Dum Mar 19, 2006 11:30 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am gasit eu un PHILIPS N4422 cu 160 euro stare f buna.
_________________
Magul e ca o femeie de treizeci de ani...stie tehnica, iar fetitza de 18 ani e un empetrei pe carbuni...tot cere putere calorica si...degeaba Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Vintage Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Urmatorul
Pagina 12 din 14

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta īn limba romānć: Romanian phpBB online community