FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Subwoofer Domotec
Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Sound on the road
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Rares



Conectat la: 23 Mar 2006
Mesaje: 459
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Mar 23, 2006 12:35 pm    Titlul subiectului: Subwoofer Domotec Raspunde cu citat (quote)

Salut baieti! Sunt nou pe forum asa ca nu ma luati tare!
Stiti ceva despre subwooferele Domotec? Sunt bune de ceva? A m un prieten care si-a cumparat doua difuzoare domotec de 25 cm care arata foarte bine si sunt foarte ieftine (sub un milion bucata)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Mar 23, 2006 12:35 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Boggy15Hz



Conectat la: 17 Dec 2005
Mesaje: 1094
Locatie: Behind you... You don't believe me? I can see that you're reading this!

MesajTrimis: Joi Mar 23, 2006 7:49 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mda... ti-ai raspuns singur...
_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
kurupt



Conectat la: 15 Aug 2003
Mesaje: 356
Locatie: Oradea

MesajTrimis: Vin Mar 24, 2006 10:25 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Citat:
A m un prieten care si-a cumparat doua difuzoare domotec de 25 cm care arata foarte bine si sunt foarte ieftine

Degeaba arata bine pt ca nu o sa te uiti la ele in portbagaj toata ziua, de sunat suna naspa, un prieten are 3 buc de 12" si e sigur ca nici nu se apropie de 400W declarat, si degeaba are 3 buc in portbagaj, pt ca eu cu un JL Audio de 12" cel mai mic model le iau fata, adica nu se compara! Si nu cred ca parametri dif sunt reale, deci trebuie sa ai noroc ca sa reusesti cu incinta pt el!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cipaliu



Conectat la: 05 Mai 2006
Mesaje: 52
Locatie: Alexandria

MesajTrimis: Vin Mai 05, 2006 9:16 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

am si eu un domotec de 12 inchi si la un amplif de 400w (home made) se incalzeste bobina ffff tare si nici nu se aude prea bine dar cel putin este ieftin(relativ) Exclamation
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Blak



Conectat la: 11 Iun 2006
Mesaje: 29
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Iun 11, 2006 2:32 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

kurupt...vorbesti fara sa cunosti....
Eu m-am jukt cu aceste difuzoare...pot sa zic ca pentru cat costa sunt foarte bune.... si scot binisor.... problema lor e Fs -ul foarte ridicat...55hz la MS-800
Eu am facut un subwoofer cu MS-800 Domotec intr-un opel omega,in HAION!
Dau in acel difuzor cu 120W RMS continuu si inca traieste,incinta este cu dublu port de bass reflex,incinta se face in haion,haionul este antifonat cu FONOMAT.
Si pot sa zic ca suna ca un JBL CS1200T....
Oare daca ii faci incinta corespunzatoare la cele 3 domotec de 12" ce zici poti sa batzi JL-ul ala? Question
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rares



Conectat la: 23 Mar 2006
Mesaje: 459
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Iun 11, 2006 3:20 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mi-am facut eu ceva cu un domotec de 10 inchi si suna incredibil de bine.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rares



Conectat la: 23 Mar 2006
Mesaje: 459
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Iun 11, 2006 3:25 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

inca una


3.jpg
 Description:
 Filesize:  80.14 KB
 Viewed:  1056 Time(s)

3.jpg


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
kurupt



Conectat la: 15 Aug 2003
Mesaje: 356
Locatie: Oradea

MesajTrimis: Dum Iun 11, 2006 5:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Blak tot respectul, cred ca ai nimeritt foarte bine cu cutia respectiva, si prietenul respectiv a schimbat cutia, cu unu 100% la fel cum am eu, adica facut dupa specificatiile de la JL pt subul w1 de 12", spre marea mea mirare suna foarte bine, pot sa spun surprinzator de bine, mai ales daca luam in considerare pretul ei, care este un sfert fata de subul meu Evil or Very Mad
Si asta intr-o zi cand ne-am pliptisit si am zis hai sa scoatem JL-ul din cutia mea si hai sa bagam Domotecul sa vedem ce se intampla. Pot sa spun fara rusine ca mi-a picat fata, atunci am inteles cu adevarat cat de mult conteaza cutia pt un woofer! Probabil parametri subului sunt aproape identice cu JL-ul meu altfel nu inteleg cum poate sa sune atat de bine?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rares



Conectat la: 23 Mar 2006
Mesaje: 459
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Iun 11, 2006 6:00 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cat de bine suna fata de JL-ul tau? Aproape la fel, la fel, un pic mai bine, mult mai bine (nu cred)? Eu am facut subul dupa recomandarile celor de la Domotec (parca 35 litri si tub de 8cm diametru si lung de 18 cm nu mai stiu exact) si sunt extrem de multumit. As fi curios care sunt caracteristicile incintei despre care vorbeai
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rares



Conectat la: 23 Mar 2006
Mesaje: 459
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Iun 11, 2006 6:04 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Diful meu e de 10 inchi iar al tau de 12. Dar intentionez sa-mi si eu de 12 asa ca mi-ar fi de ajutor informatiile astea
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
kurupt



Conectat la: 15 Aug 2003
Mesaje: 356
Locatie: Oradea

MesajTrimis: Dum Iun 11, 2006 6:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Depinde la ce te referi? Daca te ai referit la SPL atunci e aprox la acelasi nivel, dar basul la JL e mai placut mai cald, parca mai dinamic. Iti atasez PDF-ul cu incinta recomandata pt JL


8429.pdf
 Description:

Download
 Filename:  8429.pdf
 Filesize:  138.47 KB
 Downloaded:  626 Time(s)

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rares



Conectat la: 23 Mar 2006
Mesaje: 459
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Iun 11, 2006 6:41 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mersi mult! Asta e incinta care o ai si tu? Ce putere reala crezi ca ar avea Domotecul?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
kurupt



Conectat la: 15 Aug 2003
Mesaje: 356
Locatie: Oradea

MesajTrimis: Dum Iun 11, 2006 8:26 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cu placere, incinta este cea bassreflex, de puterea reala e greu sa ma pronunt, pt ca ampliful meu are aprox 300W RMS si nu am avut curajul sa dau in saracul Domotec cu atata... Poate Blak poate sa spuna o cifra cat decat adevarata, dar e sigur ca nu are cele 400w trecute pe el.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rares



Conectat la: 23 Mar 2006
Mesaje: 459
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Iun 11, 2006 9:11 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

bine, 400 wati stiu sigur ca nu are. Vreau sa stiu daca rezista timp indelungat pe la vreo 150 wati.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Blak



Conectat la: 11 Iun 2006
Mesaje: 29
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Iun 11, 2006 9:59 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Poate am nimerito...poate ma pricep sa le fac... cine stie...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Sound on the road Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul
Pagina 1 din 2

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community