FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Subwoofer Domotec
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Sound on the road
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
kappa_ii



Conectat la: 22 Sep 2004
Mesaje: 1285
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Iun 22, 2006 2:17 am    Titlul subiectului: aha Raspunde cu citat (quote)

difuzoru este bun la pret si este si rezistent
eu am dat cu 200 w in el rms curati fara distorsiuni filtrat la 40 hz si nu a patit nimic - specific ca amplificatorul nu era de masina - era de discoteca .
este cam apropiat de un model mult mai scump de la pioneer .


daca vrei iti pot da parametri difuzorului ca sa poti face un sub bun .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Iun 22, 2006 2:17 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Rares



Conectat la: 23 Mar 2006
Mesaje: 459
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Iun 24, 2006 6:15 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

mersi mult kappa_ii. Te refereai la domotecul de 12 inchi, nu? Parametrii banuiesc ca sunt aceiasi de pe foaia cu parametri care o primesti cand cumperi difuzorul, nu? Sunt acolo si datele pentru incinta recomandata de producator: 1.5 cu.ft., port: 3" diam si 9.85" lungime.
Intai trebuie sa-mi cumpar difuzorul si dupa aia m-ar bate gandul sa-l fac exact dupa recomandarile de mai sus. Sper sa iasa ceva bun. Dupa cum am scris in posturile de mai inainte am deja un sub cu domotecul de 10 inchi si sunt super multumit, dar vreau si mai mult. In plus, ala l-am facut pt masina iar acum vreau sa-mi fac un cub, ceva, pt casa.
Spunea cineva cum ca parametrii nu ar fi reali. Oare?

Daca vrei totusi, sa-mi trimiti si parametrii ar fi ok. Mersi mult inca o data.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zein86



Conectat la: 06 Apr 2007
Mesaje: 10

MesajTrimis: Vin Apr 06, 2007 7:00 pm    Titlul subiectului: Domotec 12" 500W Raspunde cu citat (quote)

Am 2 difuzoare domotec de 12" la 500W(scrie pe ele). Nu prea ma pricep la sunet dar le am bagate pe o statie auto KENWOOD mai veche de cca. 2x60W RMS ... am citit pe forum aici ca dif astea suporta mult mai mult .. insa la mine cred ca incinta e problema ... am o incinta facuta prost (atat era portbagajul la una din masini) Acum am trecut cutia cu cele 2 difuzoare si statia pe un golf 4 break ... ce dimensiuni imi recomandati pt cutia trapezoidala si locul pt port`uri? repet 2 dif DOMOTEC de 12" 500W nush ce model. Astept raspuns cine ma poate ajuta cu un sfat. Multmesc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
BlackDomino



Conectat la: 07 Ian 2009
Mesaje: 1
Locatie: timisoara

MesajTrimis: Joi Ian 08, 2009 2:03 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salutare...ma poate ajuta si pe mine cineva cu o skema pt domotec 12" '500w' ms812...am vazut ca ziceti ca ar fi buna cutia aia de la jl audio'ul acela...dak aveti vreo alta idee...mersi mult... Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Sound on the road Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
Pagina 2 din 2

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community