FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Producatori romani?
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Vasile
peȘte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Vin Mar 12, 2004 4:08 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Le lipesc cu holzsuruburi+aracet cele pentru manele si cu urelit+cepuri din lemn cele hi-end.

poti sa pui silicon linistit in interiorul boxelor pentru a astupa gaurile.

MDF nu este PAL ci este un material foarte compact si presat ff bine.

Poti folosi aceeasi filtre, pentru modificari vezi la DiYca am scris un tutorial.

Bafta !

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Vin Mar 12, 2004 4:08 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
AbsoluteAudioFan



Conectat la: 12 Mai 2003
Mesaje: 1203

MesajTrimis: Vin Mar 12, 2004 4:17 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Dl. frunzila, da' de ce nu folosesti mata lemn?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Costin



Conectat la: 14 Iul 2003
Mesaje: 970

MesajTrimis: Vin Mar 12, 2004 4:48 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Verba volant, scripta manent !

Ultima modificare efectuata Costin la Mie Ian 04, 2006 1:08 pm, modificat de 2 ori in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Vasile
peȘte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Vin Mar 12, 2004 4:52 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

AbsoluteAudioFan a scris:
Dl. frunzila, da' de ce nu folosesti mata lemn?


Ba da folosesc si lemn.

La comanda fac de lemn masiv din stejar, cires, nuc si mesteacan.
Tot la comanda putem sa facem sculpturi pe ele, chiar cu chipul proprietarului daca vrea acest lucru.

Citat:
Tot asta a folosit si Mihaela Radulescu si ai vazut ce "boxe" si-a tras


Shocked ROFL

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Costin



Conectat la: 14 Iul 2003
Mesaje: 970

MesajTrimis: Vin Mar 12, 2004 5:02 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Verba volant, scripta manent !

Ultima modificare efectuata Costin la Mie Ian 04, 2006 1:08 pm, modificat de 2 ori in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AbsoluteAudioFan



Conectat la: 12 Mai 2003
Mesaje: 1203

MesajTrimis: Vin Mar 12, 2004 5:07 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

frunzila a scris:
La comanda fac de lemn masiv din stejar, cires, nuc si mesteacan.
Tot la comanda putem sa facem sculpturi pe ele, chiar cu chipul proprietarului daca vrea acest lucru.

Asta nu'i cultu' personalitatii?

Fratilor, ati vazut, v'ati lamurit: producatoru' roman, ca sa va ia de clienti, e gata sa faca orice! Care erai ma Embarassed carcotas?

Asa cum spuneam - eu as lua de toate (serios!) de la roman daca il cunosc. Uite, eu caut boxe - cre' ca dl. frunzila e un posibil prospect pt. my next step... E simpatic, are simtu' umorului, are lucrari de arta in domeniu si stie suficienta meserie. Si inca ceva - sunt convins ca poate face boxele sa sune cum vrea clientu' (imo asta'i un avantaj baban!).
Asa ca il trecui pe lista!

Numa' bine!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Vasile
peȘte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Vin Mar 12, 2004 5:20 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

AbsoluteAudioFan ai dreptate, noi (cel putin eu) tinem la clienti s-mi creste inima cand sunt multumiti.

Consider ca am postat destul, las si pe alti producatori sa-si spuna ofurile Smile

Citat:
Daca-ti trimit o poza de-a sefului, poti sa-l faci basorelief pe panourile din spate? Da' musa-i sa fie portul de bas-reflex in locul gurii

Cred ca se poate Wink

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Costin



Conectat la: 14 Iul 2003
Mesaje: 970

MesajTrimis: Vin Mar 12, 2004 5:23 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Verba volant, scripta manent !

Ultima modificare efectuata Costin la Mie Ian 04, 2006 1:06 pm, modificat de 2 ori in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MiniDisc



Conectat la: 07 Ian 2004
Mesaje: 730
Locatie: Resita

MesajTrimis: Lun Mar 15, 2004 9:47 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

frunzila a scris:
Le lipesc cu holzsuruburi+aracet cele pentru manele si cu urelit+cepuri din lemn cele hi-end.

poti sa pui silicon linistit in interiorul boxelor pentru a astupa gaurile.

MDF nu este PAL ci este un material foarte compact si presat ff bine.

Poti folosi aceeasi filtre, pentru modificari vezi la DiYca am scris un tutorial.

Bafta !

10x a lot!

Costin a scris:
MiniDisc a scris:
la boxele mele a cam inceput sa iasa aer prin muchii, ce as putea pune pe interiorul lor? Silicon?

Evident ca silicon! Tot asta a folosit si Mihaela Radulescu si ai vazut ce "boxe" si-a tras

ROFL


Costin a scris:
frunzila a scris:
Tot la comanda putem sa facem sculpturi pe ele, chiar cu chipul proprietarului daca vrea acest lucru.

Daca-ti trimit o poza de-a sefului, poti sa-l faci basorelief pe panourile din spate? Da' musa-i sa fie portul de bas-reflex in locul gurii


ROFL

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
Pagina 2 din 2

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community