FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Cam cat face un gramofon?
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Vintage
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
EinarN



Conectat la: 26 Dec 2005
Mesaje: 2045
Locatie: Duisburg

MesajTrimis: Joi Apr 27, 2006 11:35 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

@ VTP

Bun și ce am eu cu consignația?
Eu sînt în DUISBURG - Germania și nu am treabă cu consignațiile românești.
Sînt însă oameni interesați care vor să vadă poze și să audă (citească) un preț în EURO, mai ales ACUM cînd la postul TV German RTL, ieri la data de 26.04.2006, la știrile nopții (NACHT-JURNAL) s-a făcut publică APROBAREA DEFINITIVĂ în ceea ce privește aderării României la UE pe 01.01.2007, nu mai vrea să audă nimeni de RON (LEI).

OK.
Lăsăm politica și rămînem la gramofon.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Apr 27, 2006 11:35 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
sorin6



Conectat la: 29 Noi 2004
Mesaje: 3916
Locatie: vesnicele plaiuri ale vanatoarei

MesajTrimis: Joi Apr 27, 2006 12:13 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mica paranteza politica... Cool eu nu am auzit nimic (asta nu inseamna ca nu e adevarat...) dar m-asi mira TARE mult sa fie asa de simplu si "baietii" sa renunte asa usor la pretextul lor la santaj... inchid paranteza... Exclamation traiasca gramofonul, viitorul de aur al audiofiliei high-end... Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
VTP



Conectat la: 01 Aug 2005
Mesaje: 1678
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Apr 27, 2006 12:24 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

@ EinarN,
Omu' e bucurestean! Ce dracu' sa faca cu el altceva? Oricum sunt multe!
Patefoanele a caror poze le-ai pus pe net sunt copii ordinare chinezesti!
(Nevasta-mea a luat unul de decor!)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
EinarN



Conectat la: 26 Dec 2005
Mesaje: 2045
Locatie: Duisburg

MesajTrimis: Joi Apr 27, 2006 12:37 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

@ sorin6

Vedem ce zic azi știrile amiezii (peste 8 minute) Wink

@ VTP

Da. Corect. În afară de consig. nu este alt ceva. Treaba cu copiile chinezești îmi este cunoscută. Sub designul ăsta este plin și de CD Playere, DVD și alte abureli din astea în retro design.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Boggy15Hz



Conectat la: 17 Dec 2005
Mesaje: 1094
Locatie: Behind you... You don't believe me? I can see that you're reading this!

MesajTrimis: Mar Mai 02, 2006 8:07 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Deci ramane sa-l iau de la bunica-mea si vad dupaia (asta pe la vara)... Poate va fac cinste cu o sticla de sampanie la fiecare... de-aia scumpa rau... Laughing Oricum nu am nimic de pierdut daca-l iau si-l refac...
_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
EinarN



Conectat la: 26 Dec 2005
Mesaje: 2045
Locatie: Duisburg

MesajTrimis: Mar Mai 02, 2006 9:35 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Na-r strica să bagi ceva poze.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Mihailescu Adrian



Conectat la: 19 Ian 2006
Mesaje: 24
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Mai 02, 2006 10:13 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Din nou la o alta rezolutie...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
EinarN



Conectat la: 26 Dec 2005
Mesaje: 2045
Locatie: Duisburg

MesajTrimis: Mie Mai 03, 2006 5:04 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Scula prezentată de tine este făcută în anii 20.
Dacă e de vînzare, cît costă?
Povestește-mi ceva de starea tehnică de funcționare, eventuale accesorii etc.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Mihailescu Adrian



Conectat la: 19 Ian 2006
Mesaje: 24
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Mai 03, 2006 11:01 pm    Titlul subiectului: bunicul audio Raspunde cu citat (quote)

Aparatul nu are nici o marca inscriptionata. Nu cunosc prea multe despre el si nici cat valoreaza ( cat o fi ? ). L-am gasit in pod la unul din bunici.
Necesita o reconditionare exterioara de aspect ( curatare, lacuire, etc ). Nu poate fi actionata rotirea; cred ca este rupt arcul sau poate numai desprinsa prinderea. Are un dispozitiv rotativ pentru reglarea vitezei si unul pentru blocare. Cutia de rezonanta se afla chiar sub platan. Nu am alte accesorii la el ( numai o placa originala Master Voice ).
Inca nu mi-am facut timp pentru el dar am in plan acest aspect.
Daca puteti sa-mi dati mai multe date despre el ( an, valoare ) as fi curios sa aflu, dar nu este de vanzare.
Alatur cateva poze cu acest "Thorens" Very Happy
Cu respect,
Adrian.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Mihailescu Adrian



Conectat la: 19 Ian 2006
Mesaje: 24
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Mai 03, 2006 11:03 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Inca o poza...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Vintage Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
Pagina 2 din 2

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community