FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Stand boxe home cinema

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> DIY & Minitehnicus
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
alf99



Conectat la: 20 Ian 2004
Mesaje: 31

MesajTrimis: Dum Mar 21, 2004 1:50 am    Titlul subiectului: Stand boxe home cinema Raspunde cu citat (quote)

Am cumparat un sistem Philips Home Cinema si vreau sa-i construiesc niste standuri pt cele 4 difuzoare.Ma poate ajuta cineva cu idei sau sugestii.A mai facut cineva asa ceva? Boxele au cam 700g /bucata.
Multumesc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Dum Mar 21, 2004 1:50 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Calin Andra



Conectat la: 20 Feb 2004
Mesaje: 253

MesajTrimis: Mie Mar 24, 2004 3:46 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

uite citeva linkuri:
http://www.atacama-audio.co.uk/
http://www.marketware-tech.com/speakerstands.html
http://www.studiotech.com/jsp/productSelection.jsp?type=stands
http://www.omnimount.com/product.asp?c=13
Cred ca totul depinde de gusturi, de ce ai in camera, de pozitia in care vei sta tu fata de sateliti etc.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Vizitator






MesajTrimis: Sam Mar 27, 2004 7:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

atacama fac rack -uri misto , cred ca imi fac si eu unul din sticla si aluminiu bazat pe un model de la atacama . in primul rand , nu ma pot deplasa cu el de la bucuresti la slatina ... al 2 lea pretul . ies mult mai ieftin cu unul facut , si cred ca poate iesi bine .
Sus
Calin Andra



Conectat la: 20 Feb 2004
Mesaje: 253

MesajTrimis: Lun Mar 29, 2004 7:04 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

fi convins ca poate iesi foarte bine, daca cunosti pe cineva care are o fabrica de mobila la un ciubuc cu baietii de acolo...personal eu nu as da 250$ pe un rack nici daca ar fi minunea minunilor, cu cel mult 100$ ti-l poti face exact la fel.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Vizitator






MesajTrimis: Lun Mar 29, 2004 11:20 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

pai sunt firme de termopane , care fac mobila de birou din sticla , combinatie intre geam gros cam 8mm -1cm , si aluminiu , care iese bestios .
Eu o sa ma interesez cam ce pot face baietii si mai ales ce materiale au . deja la mine in oras e anunt pe cablu ,de la o firma d-asta care produce sticla +aluminiu . m-ar tenta sa fie tevi . am vazut niste modele la Atacama interesante.
cred ca poate iesi destul de bine, mai ales daca ii pui si spike-uri sa stea bine pe sol , poate iesi chiar bine .
sau a 2 a obtiune, din mobilier de birou pal +teava aluminiu cen inox , care arata f bine .
Sus
Calin Andra



Conectat la: 20 Feb 2004
Mesaje: 253

MesajTrimis: Mar Mar 30, 2004 7:14 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da arata bine din Al+sticla, totusi trebuie sa iei in considerare faptul ca teava de aluminiu poate sa intre in rezonanta nu stiu nici eu exact ce se intimpla dar am vazut undeva pe net ca ar trebuii umpluta cu material fonoabsorbant (in articolul respectiv foloseau rumegus). Personal totusi as ramine pe varianta din lemn+metal. Imi place foarte mult suportul din foto


htmarket_1774_15041126.jpg
 Description:
 Filesize:  8.1 KB
 Viewed:  1851 Time(s)

htmarket_1774_15041126.jpg


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Soparla



Conectat la: 20 Ian 2004
Mesaje: 126
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Apr 15, 2004 8:52 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Arata super poza... Se pot lua de la noi?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Calin Andra



Conectat la: 20 Feb 2004
Mesaje: 253

MesajTrimis: Joi Apr 15, 2004 9:38 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu cred Crying or Very sad arata intradevar super, poza am gasit-o pe net. Ideea este ca si eu am nevoie de stative de boxe si probabil am sa-mi confectionez la o fabrica de mobila care lucreaza cu MDF+metal si ar reusi sa faca o reproducere cit mai fidela a celui din poza.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> DIY & Minitehnicus Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community