FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
ACCESORII CAMERE VIDEO
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3 ... 21, 22, 23, 24, 25  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Foto & Video Digital
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
LiviuB



Conectat la: 28 Ian 2007
Mesaje: 14

MesajTrimis: Dum Ian 28, 2007 2:34 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Crezi ca merita o investitie in accesorii sau intr-o alta camera mai buna?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Dum Ian 28, 2007 2:34 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
video_marker



Conectat la: 23 Ian 2007
Mesaje: 141
Locatie: New York

MesajTrimis: Dum Ian 28, 2007 2:37 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

video_marker a scris:
Da, e echivalentul lui GS400 in Japonia.


Sau mai bine zis PV-DV953 echivalentul european/american al GS-100
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
video_marker



Conectat la: 23 Ian 2007
Mesaje: 141
Locatie: New York

MesajTrimis: Dum Ian 28, 2007 2:52 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Uite si o poza cu PV-DV953


PV-DV953.jpg
 Description:
 Filesize:  24.07 KB
 Viewed:  133 Time(s)

PV-DV953.jpg


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
video_marker



Conectat la: 23 Ian 2007
Mesaje: 141
Locatie: New York

MesajTrimis: Dum Ian 28, 2007 2:54 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si inca una cu NV-MX500


nv-mx500 JPG.jpg
 Description:
 Filesize:  24.3 KB
 Viewed:  105 Time(s)

nv-mx500 JPG.jpg


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
LiviuB



Conectat la: 28 Ian 2007
Mesaje: 14

MesajTrimis: Dum Ian 28, 2007 2:55 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Seamana. Din alte forumuri am inteles ca gs100 a inlocuit dv953 si mx500
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
video_marker



Conectat la: 23 Ian 2007
Mesaje: 141
Locatie: New York

MesajTrimis: Dum Ian 28, 2007 3:05 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

La ceva de genul asta te gandesti pentru GS-ul tau 100?


3CCD tunning.jpg
 Description:
 Filesize:  28 KB
 Viewed:  217 Time(s)

3CCD tunning.jpg


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
LiviuB



Conectat la: 28 Ian 2007
Mesaje: 14

MesajTrimis: Dum Ian 28, 2007 3:08 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Very Happy Very Happy Very Happy Deja arata a OZN, dar imi place. Accesoriile sunt folosite mai mult ca design sau chiar dau rezultate?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
video_marker



Conectat la: 23 Ian 2007
Mesaje: 141
Locatie: New York

MesajTrimis: Dum Ian 28, 2007 3:11 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Bineinteles ca dau rezultate, doar nu crezi ca sunt de jucarie.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
LiviuB



Conectat la: 28 Ian 2007
Mesaje: 14

MesajTrimis: Dum Ian 28, 2007 3:16 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ma gandesc serios la o lampa, dar am vazut ca asteaa de la f64 au autonomie numai vreo 20 min. Exista cumva acumulatori care sa tin mai mult, macar 2 ore?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
video_marker



Conectat la: 23 Ian 2007
Mesaje: 141
Locatie: New York

MesajTrimis: Dum Ian 28, 2007 3:22 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

LiviuB a scris:
Ma gandesc serios la o lampa, dar am vazut ca asteaa de la f64 au autonomie numai vreo 20 min. Exista cumva acumulatori care sa tin mai mult, macar 2 ore?


Visezi frumos la 2 ore de filmat cu lampa aprinsa. Pai ca sa-ti iei o lampa care intr-adevar sa te tina chiar 2 ore, pai atunci cred ca dai mai mult decat ai dat pe camera. Vezi ca ti-am trimis un mp, dar ma rog nu mai conteaza. De unde zici ca esti de loc?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
LiviuB



Conectat la: 28 Ian 2007
Mesaje: 14

MesajTrimis: Dum Ian 28, 2007 3:26 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sunt din Buc. Nu stiu ce inseamna 'mp', probabil privat? Citeam pe aici ca exista o baterie de 4000mA, asta cam cat tine?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
video_marker



Conectat la: 23 Ian 2007
Mesaje: 141
Locatie: New York

MesajTrimis: Dum Ian 28, 2007 3:34 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ia vezi te descurci cu mp-ul?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
video_marker



Conectat la: 23 Ian 2007
Mesaje: 141
Locatie: New York

MesajTrimis: Dum Ian 28, 2007 3:52 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

LiviuB a scris:
Sunt din Buc. Nu stiu ce inseamna 'mp', probabil privat? Citeam pe aici ca exista o baterie de 4000mA, asta cam cat tine?


Tine destul daca stii cum s-o folosesti.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
LiviuB



Conectat la: 28 Ian 2007
Mesaje: 14

MesajTrimis: Dum Ian 28, 2007 11:59 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mi-am facut un acumulator pt gs-ul meu dintr-o baterie de laptop cu 8 celule (doua pachete de cate 4 celule inseriate). M-am folosit de talpa originala a incarcatorului original. Tensiunea acumulatorului este de 7.4v iar amperajul nu il stiu, dar cred ca 7.200mAh. Acumulatorul era deja incarcat si l-am testat si tine 7-8 ore. Problema este ca nu stiu ce tip de incarcator sa folosesc pt. el (La cati volti si amperi). Oare pot folosi incarcatorul original al camerei cu ceva adaptari?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
video_marker



Conectat la: 23 Ian 2007
Mesaje: 141
Locatie: New York

MesajTrimis: Lun Ian 29, 2007 1:07 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

LiviuB a scris:
Mi-am facut un acumulator pt gs-ul meu dintr-o baterie de laptop cu 8 celule (doua pachete de cate 4 celule inseriate). M-am folosit de talpa originala a incarcatorului original. Tensiunea acumulatorului este de 7.4v iar amperajul nu il stiu, dar cred ca 7.200mAh. Acumulatorul era deja incarcat si l-am testat si tine 7-8 ore. Problema este ca nu stiu ce tip de incarcator sa folosesc pt. el (La cati volti si amperi). Oare pot folosi incarcatorul original al camerei cu ceva adaptari?


Tinand cont ca cel mai mare si uzual acumulator pentru seria de camere MX-500, GS400 este CGA-DU21 de 2100 mA, si tu vrei sa incarci unul de 7 - 8 Amperi, s-ar putea sa mearga si in cel mai rau caz poti sa arzi chargerul camerei.
Nu este mare tragedie ptr. ca F64 are chargere foarte ieftine. Uite eu la lampa Kaiser TOP35 aveam acumulatorul original de 2000 mA si i-am mai cumparat unul de rezerva de 4000 mA si n-am avut nicio problema la incarcat.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Foto & Video Digital Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3 ... 21, 22, 23, 24, 25  Urmatorul
Pagina 22 din 25

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community