FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
ACCESORII CAMERE VIDEO
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Foto & Video Digital
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
glido



Conectat la: 08 Dec 2003
Mesaje: 882
Locatie: Alba Iulia

MesajTrimis: Lun Ian 29, 2007 10:22 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

video_marker a scris:
Si buretele de unde-l luam?

1. magazine de tesaturi sau accesorii de mobila mai bine dotate, sau agazine Sh de mobila unde un patut de copil are ce-ti trebuie, evident ramane lucrul manual de a decupa forma dorita
2. in loc de burete polistiren de la orice magazin de constructii saudaca ai un prieten care tocmai isi izoleaza casa cu polistiren. Iarasi ramane problema decupajului
3. haios dar destept: invelesti camera in folie; confectionezi un cadru cat marimea valizei; bagi camera in cadru cam pe unde ai vrea sa stea; bagi un tub de spuma poliutirenica (ca la termopane sau izolatii) dupa ce se intareste tai excesulde spuma, restezi spuma ca sa poti scoate cametra si ai forma perfecta a camerei.

_________________
Tata chinez / \ mama japoneza \ / Eu NU VAD NIMIC - -
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Lun Ian 29, 2007 10:22 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
LiviuB



Conectat la: 28 Ian 2007
Mesaje: 14

MesajTrimis: Lun Ian 29, 2007 7:51 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ma gandesc ca se foloseste acelasi imcarcator al camerei si pentru un acumulator GDA-DU14 de 1360mA si GDA-DU21 de 2100mA si de 4000mA. Nu cred ca are vreo problema incarcatorul, in cel mai rau caz nu se incarca bine. Stiu ca exista o formula pentru calcularea capacitatii incarcatorului in functie de acumulatar, da nu o stiu.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
video_marker



Conectat la: 23 Ian 2007
Mesaje: 141
Locatie: New York

MesajTrimis: Mar Ian 30, 2007 1:04 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

LiviuB a scris:
Ma gandesc ca se foloseste acelasi imcarcator al camerei si pentru un acumulator GDA-DU14 de 1360mA si GDA-DU21 de 2100mA si de 4000mA. Nu cred ca are vreo problema incarcatorul, in cel mai rau caz nu se incarca bine. Stiu ca exista o formula pentru calcularea capacitatii incarcatorului in functie de acumulatar, da nu o stiu.


Normal ca exista cate o formula pentru fiecare lucru, dar dupa cum stii si acumulatorii sunt de mai multe feluri Li-Ion, Ni-Mh, Ni-Cd. Si chiar daca iti scriu formula nu vad cum o aplici in cazul in care tu folosesti un charger original si nu cu unul facut de tine la care te cred ca trebuie sa stii curentul de incarcare. Dar nu te mai obosi atat acumulatorii au si ei viata lor, si la cat au ajuns sa coste iti bati capul degeaba.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
il_conte



Conectat la: 26 Iun 2006
Mesaje: 269
Locatie: Galati

MesajTrimis: Mar Ian 30, 2007 3:24 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cine ma ajuta si pe mine cu un ring 52-58 mm pentru un gs 500:) f64 nmu are pe stoc. |Are 43-52mm dar 52 - 58 nu Sad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
acsorin



Conectat la: 04 Mar 2006
Mesaje: 646
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Ian 30, 2007 7:20 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Incarcatorul livrat cu camera poate incarca toata gama de acumulatoti din lista de accesorii data de fabricant.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
UTU2005



Conectat la: 06 Ian 2006
Mesaje: 135
Locatie: Deva

MesajTrimis: Mar Ian 30, 2007 7:55 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

M-ar tenta un mic extern pt vx poate si pe alti posesori, niste adaptoare XLR cum sunt in pozele de mai jos, problema e ca nu stiu daca se gaseste pe la noi asa ceva ca de pret...nu mai zic nimik Very Happy
(mai sunt in arhiva,nu am vrut sa ocop prea mult spatiu pe-aici)



right.jpg
 Description:
 Filesize:  34.37 KB
 Viewed:  261 Time(s)

right.jpg



mic.rar
 Description:

Download
 Filename:  mic.rar
 Filesize:  69.33 KB
 Downloaded:  240 Time(s)

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
video_marker



Conectat la: 23 Ian 2007
Mesaje: 141
Locatie: New York

MesajTrimis: Mar Ian 30, 2007 8:40 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

UTU2005 si noi vrem asa ceva dar pacat ca Sony n-a scos asa ceva si pentru VX-uri. Poti sa-ti iei ceva asemanator dar te duce cam la 600$ cu tot cu microfon. Merita?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
UTU2005



Conectat la: 06 Ian 2006
Mesaje: 135
Locatie: Deva

MesajTrimis: Mar Ian 30, 2007 9:02 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pai e Sony si eu zic ca e universal, doar se pune pe talpa pentru accesorii.
oricum e misto, dar ca pret sigur nu Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
video_marker



Conectat la: 23 Ian 2007
Mesaje: 141
Locatie: New York

MesajTrimis: Mar Ian 30, 2007 9:34 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu am recunoscut camera Sony HVR-A1U si nu cred ca este un accesoriu universal asa pur si simplu cine vrea il cumpara ca sa arate si camera lui mai profi.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
video_marker



Conectat la: 23 Ian 2007
Mesaje: 141
Locatie: New York

MesajTrimis: Mar Ian 30, 2007 9:50 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Referitor la HVR-A1U:
The audio module connects to the proprietary AIS or "Active Interface Shoe" found on the top of the camera. This shoe may also be used for mounting a small light or microphone from Sony, provided that the mic or light has the AIS connector on it. When not in use, the AIS mount is nicely covered by a permanently attached cover.[/i][/b]
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
sorrel29



Conectat la: 16 Aug 2006
Mesaje: 52
Locatie: Tulcea

MesajTrimis: Mie Feb 28, 2007 7:51 pm    Titlul subiectului: CAUT Raspunde cu citat (quote)

caut si inca nu am gasit genti pentru camere video SonyVX 2100. Poate ma ajuta cineva sa gasesc dar sorry nu-mi dati link catre genti scumpe ca doar nu filmez cu geanta ... Very Happy Am vazut la cineva un model de geanta dar sunt mai greu de gasit probabil si chiar nu era scumpa. Salutare tuturor!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
UTU2005



Conectat la: 06 Ian 2006
Mesaje: 135
Locatie: Deva

MesajTrimis: Mie Feb 28, 2007 11:42 pm    Titlul subiectului: Re: CAUT Raspunde cu citat (quote)

sorrel29 a scris:
caut si inca nu am gasit genti pentru camere video SonyVX 2100. Poate ma ajuta cineva sa gasesc dar sorry nu-mi dati link catre genti scumpe ca doar nu filmez cu geanta ... Very Happy Am vazut la cineva un model de geanta dar sunt mai greu de gasit probabil si chiar nu era scumpa. Salutare tuturor!


Si eu inca tot cu problema asta ma confrunt,am gasit la cineva dar sa vad acum daca mai aduce, si dau de veste.
(ceva asemanator cu cea din poza "chiar sony" si nu mult, in jur de 50euro)



lcs-vcb.jpg
 Description:
 Filesize:  32.49 KB
 Viewed:  210 Time(s)

lcs-vcb.jpg


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
glido



Conectat la: 08 Dec 2003
Mesaje: 882
Locatie: Alba Iulia

MesajTrimis: Joi Mar 01, 2007 10:13 am    Titlul subiectului: Re: CAUT Raspunde cu citat (quote)

sorrel29 a scris:
caut si inca nu am gasit genti pentru camere video SonyVX 2100. Poate ma ajuta cineva sa gasesc dar sorry nu-mi dati link catre genti scumpe ca doar nu filmez cu geanta ... Very Happy Am vazut la cineva un model de geanta dar sunt mai greu de gasit probabil si chiar nu era scumpa. Salutare tuturor!


inseamna ca nu ai citit atent acest thread!
Inca odata
my center srl Reghin (cauta cu guugle gasesti nr de tel adresa tot sau baga-te pe okazii.ro au acolo o gramada de alte chestii.)
sau daca iti place lucrul manual iei de la METRO un set de 3 valize de aluminiu la 80 ron si cel mai mare e bun pt VX ramane sa faci rost de burete si sal decupezi

_________________
Tata chinez / \ mama japoneza \ / Eu NU VAD NIMIC - -
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
glido



Conectat la: 08 Dec 2003
Mesaje: 882
Locatie: Alba Iulia

MesajTrimis: Joi Mar 01, 2007 10:22 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

http://www.mycenter-srl.com/

si intrebi de

http://www.cullmann-foto.de/en/products/aluminum/99150_3.htm

_________________
Tata chinez / \ mama japoneza \ / Eu NU VAD NIMIC - -
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
il_conte



Conectat la: 26 Iun 2006
Mesaje: 269
Locatie: Galati

MesajTrimis: Vin Mar 02, 2007 11:08 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

aluminiul ala nu prea pare comod mestere. Doar daca vrei sa pare nu stiu cum......in cazul ca esti un pic mai activ.... si nu iti permiti un colaborator cu masina, e greu de manevrat gentuta de aluminiu. (zic si eu)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Foto & Video Digital Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25  Urmatorul
Pagina 23 din 25

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community