FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Ce ziceti de asta?

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Muzica
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Tiberiu Bako



Conectat la: 13 Ian 2004
Mesaje: 348
Locatie: Timisoara/Ploiesti

MesajTrimis: Vin Iun 09, 2006 3:42 pm    Titlul subiectului: Ce ziceti de asta? Raspunde cu citat (quote)

Intrati si vedeti

http://uncyclopedia.org/wiki/Manele
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Vin Iun 09, 2006 3:42 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Vin Iun 09, 2006 3:51 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cea mai tare mi s-a parut asta:

"Having a voice and style that says : Proud to be gay"

Intotdeauna am considerat ca cei care canta sau carora le place acest gen de muzica au in mod evident tendinte homosexuale.

_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Tiberiu Bako



Conectat la: 13 Ian 2004
Mesaje: 348
Locatie: Timisoara/Ploiesti

MesajTrimis: Vin Iun 09, 2006 3:55 pm    Titlul subiectului: manele Raspunde cu citat (quote)

Mie mi-a placut Manele Creator Lite
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Vin Iun 09, 2006 4:00 pm    Titlul subiectului: Re: manele Raspunde cu citat (quote)

Tiberiu Bako a scris:
Mie mi-a placut Manele Creator Lite


Da, e tare Very Happy Very Happy Very Happy !

_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
sorin6



Conectat la: 29 Noi 2004
Mesaje: 3916
Locatie: vesnicele plaiuri ale vanatoarei

MesajTrimis: Vin Iun 09, 2006 5:10 pm    Titlul subiectului: Re: manele Raspunde cu citat (quote)

Tiberiu Bako a scris:
Mie mi-a placut Manele Creator Lite

*
Cum o fi "Full version" Question Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
walker666



Conectat la: 22 Oct 2005
Mesaje: 361
Locatie: BRAILA

MesajTrimis: Lun Iun 12, 2006 8:25 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

and IQ below the sea level.....ma abtin de la orice comentariu...tare softul pe care-l prezinta omul...si este versiunea lite....va imaginati cea pro cum apare Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
MacK
Vizitator





MesajTrimis: Lun Iun 12, 2006 9:20 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

din pacate asta e adevarul .... nu vedeti cata reclama li se face la stiri ...
mai pe la toate canalele TV ii vezi cand se fac reportaje despre ei si despre "stilul" lor de viata .... e si normal ... daca ii bagam atata in seama, ii normal sa fie cum sunt ... noi le dam apa la moara ... ca daca ii lasam in pace, mor sigur si repede ... asa ca fratilor, nu le mai faceti atata reclama si mai aratati pe la posturile voastre TV de kk-o realitatile din romania si nu felul in care traiesc o droaie de inculti si incompetenti care sunt "mari artisti" .


Rusine, rusine !!! Adevaratii artisti romani sunt nevoiti sa plece din tara ca sa poate supravietui sau sunt nevoiti sa joace in piese de teatru de 2 lei sau in telenovele ca sa isi permita saracii sa isi achite chiria la bloc. Iar gunoaiele alea stau in palate pline de aur, cu manere de aur la buda si arunca in stanga si in dreapta numai cu euro si dolari .... RUSINE !!! RUSINE !!!

atat am avut de spus ... restul ii las pe altii sa comenteze !!!

PS: sunt intr-u totul de acord cu ce scrie acolo ... e muzica de kkt !!!!!!!
Sus
bnt



Conectat la: 02 Ian 2005
Mesaje: 1074

MesajTrimis: Lun Iun 12, 2006 11:37 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Acu'...decat sa iasa la ciordit...mai bine sa maneleze pentru ai lor! Intre noi fie vorba, nu cred in basmele cu manelofili convertiti. Manelofilul "genuin" stie sa asorteze prost orice haine de firma, sa amenajeze penibil orice interior folosind anapoda doar cele mai scumpe materiale si accesorii, sau, daca are posibilitatea, stie ca printr-un tuning adecvat sa faca o masina sa arate mai rau, asa ca ascultatul manelelor se integreaza perfect in personalitatea sa. Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
sorin6



Conectat la: 29 Noi 2004
Mesaje: 3916
Locatie: vesnicele plaiuri ale vanatoarei

MesajTrimis: Lun Iun 12, 2006 1:49 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Dupa tine deci 85% din populatia planetei e manelofila... chiar INAINTE de a "avea sansa" de a o asculta pe prima... Twisted Evil
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Tiberiu Bako



Conectat la: 13 Ian 2004
Mesaje: 348
Locatie: Timisoara/Ploiesti

MesajTrimis: Lun Iun 12, 2006 2:02 pm    Titlul subiectului: manele Raspunde cu citat (quote)

Desi ma situez foarte departe de a asculta manele, trebuie sa admit ca ele constituie, de fapt, o marfa. Ca si toate celelalte (ex: textile din China), ele vor exista atata timp cat cineva le va cumpara. Vor disparea la urmatoarea generatie, asa cum a disparut oarecum moda heavy-metal din anii 80. In schimb vor reveni peste alte generatii (cum face acum rock & roll-ul).
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
bnt



Conectat la: 02 Ian 2005
Mesaje: 1074

MesajTrimis: Lun Iun 12, 2006 3:47 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

sorin6 a scris:
Dupa tine deci 85% din populatia planetei e manelofila... chiar INAINTE de a "avea sansa" de a o asculta pe prima... Twisted Evil

Procentul e evident discutabil, dar...in principiu DA! Probabil ca fiecare tara are un echivalent muzical al manelelor. Si cum fiecare tara are cota ei de imbecili inculti si lipsiti de deschidere spre orice depaseste orizontul lor limitat, e normal ca pentru satisfacerea "gustului" lor sa apeleze la surogate de muzica. In Ro se cheama "manele", in alte parti naiba stie cum, iar cum prostia e impartita in mod democratic (s-ajunga la toata lumea!) in cela patru zari... Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Lun Iun 12, 2006 3:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sunt multe similaritati intre manele si muzica gen 50cent, sean paul, etc. Aceleasi versuri stupide, aceeasi epatare a luxului de neam prost, megalanturi la gat, masini de lux, o droaie de gagici dansand languros in jurul lalaitorului, inele gigantice, bani si dusmani etc.
_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Snake



Conectat la: 09 Iul 2005
Mesaje: 223
Locatie: Fagaras

MesajTrimis: Mar Iun 13, 2006 9:20 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

in alte tari le zice raggaton, plus ca ragattoni astia au aparut si pe la noi chich@nos parca le zice...
naspa "muzica"...
totuwsi ce nu-mi palce mie este ca mai toti tinerii ( ma refer la liceeni, colegi de-ai mei ) le palc aceste chestii nashpa...am vazut si copii de clasa a 2-a care cantau manele... Crying or Very sad

totusi, acest "gen" cred ca arata spiritul de turma din taa naostra...cum apara una noua toti o asculta, ca ce...e la moda...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Muzica Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community