FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Se pare ca avem concert Uriah Heep in octombrie la Bucuresti
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stiri
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Diablo



Conectat la: 27 Feb 2005
Mesaje: 283
Locatie: Cluj-HD

MesajTrimis: Dum Oct 22, 2006 12:31 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

momolo a scris:

Stie cineva despre ce concert mai tine TIESTO la Bucuresti?.....hopa! Sorry ...cred ca am gresit locul unde sa pun intrebarea! Very Happy


Da, a fost in 20 Octombrie (adica alaltaieri) Tiesto, la sala polivalenta, si pot sa zic ca a facut o atmosfera foarte buna....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Dum Oct 22, 2006 12:31 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Jack



Conectat la: 13 Ian 2004
Mesaje: 754
Locatie: RO/ Str Gen Ion Dragalina nr3

MesajTrimis: Joi Oct 26, 2006 1:30 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ma primiti si pe mine? Rolling Eyes Rolling Eyes Cred ca indeplinesc conditia de limita de virsta Laughing Se pot gasi bilete la "locul faptei" ? Sper ca da....

@ Goodolddog - o reeditare de MMEB ?

_________________
www.audioconcept.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
goodolddog



Conectat la: 04 Mai 2004
Mesaje: 2058

MesajTrimis: Joi Oct 26, 2006 3:18 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Inteleg eu unde batzi matalutza Smile Smile Smile Smile - e un pic alta ciorba, dar de reeditat, reeditam Smile Smile Smile, nu avem retzineri Smile Smile Smile ....

Mi-ar place sa cred ca vor baga si o piesa-doua, asa, mai acustic Wink in acesta cintare. Noroc ca nu ma-ntreaba nimeni ...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
robinson



Conectat la: 03 Mai 2005
Mesaje: 371
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Oct 28, 2006 12:42 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

in dilema veche de vineri e un interviu cu Mick Box. El spune de turneul acustic din iarna (Germania si Suedia), da' la noi vor canta electric. Asa ca, dear goodolddog...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
goodolddog



Conectat la: 04 Mai 2004
Mesaje: 2058

MesajTrimis: Dum Oct 29, 2006 2:28 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Scurt preview Smile Smile Smile :
Ne vedem la concert!

Uriah Heep - "July Morning" - Mick Box, Bernie Shaw, Trevor Bolder, Lee Kerslake, Phil Lanzon - cu totii ceva mai tinerim, live, interpretind un hit al anilor '70 timpurii aparut pe albumul "Look At Yourself" ('71) la Bronze/Mercury. (Jack, la clapele unui Moog Synthesizer in originalul de pe album se afla ca special guest Manfred ... Smile ....).

Uriah Heep - "Sunrise"

Uriah Heep - "Gypsy" aparut initial pe primul lor album ("very ' eavy very 'umble" in Europa si "Uriah Heep" in state) ... This is how it all began ...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
goodolddog



Conectat la: 04 Mai 2004
Mesaje: 2058

MesajTrimis: Lun Oct 30, 2006 5:08 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cool Good Morning Gentlemen !
(stati ushor, n-o bagatzi direct pe aia cu "dimineatza era cind m-am trezit eu, bai gicule ...")

Oricum, am scuze, sint mai degraba ragusit si - cum imi scria nu demult un amic - probabil ca vreo doua saptamini nu am nevoie de tweetere la boxe ...

Am avut placerea sa ma revad cu Zamby (pe care l-am zarit mai apoi intr-o postura de fotograf foarte bine echipat ... Wink ...), de alti colegi forumisti din pacate nu am dat.

Repede, pina nu uit (n-am notat nimic, am fost pe culoar chiar in fatza scenei si noroc ca nu ma cunostea nimeni ca m-am spart in figuri), sa zic ce set-list imi aduc eu aminte (sau mai degraba cred) ca s-a dat in cele aproximativ 90 de minute de show ...

Trupa:

Mick Box - lead guitar, vocal
Bernie Shaw - lead vocal, tamburina
Trevor Bolder - bass guitar, vocal
Phil Lanzon - keyboards, vocal
Lee Kerslake - drums, vocal

Set-List in concert:
(link-urile la albume au esantioane muzicale, titlul are link la versuri)

"So Tired" - (Mick Box/David Byron/Ken Hensley/Lee Kerslake/Gary Thain) - (de pe albumul "Wonderworld", 1974)

"Cry Freedom" - (Mick Box/Phil Lanzon) - (de pe albumul "Raging Silence", 1989)

"Falling In Love" - (Ken Hensley) - de pe albumul "Fallen Angel", 1978)

"Words In The Distance" - (Mick Box/Phil Lanzon) - (de pe albumul "Sea Of Light", 1995)

"Stealin'" - (Ken Hensley) - (de pe albumul "Sweet Freedom", 1973)

"If I Had The Time" - (Ken Hensley) - (de pe albumul "Sweet Freedom", 1973)

"A Year Or A Day" - (Ken Hensley) - (de pe albumul "Return To Fantasy", 1975)

"Between Two Worlds" - (Mick Box/Phil Lanzon) - (de pe albumul "Sonic Origami", 1999)

"The Wizard" - (Mark Clarke/Ken Hensley) - (de pe albumul "Demons And Wizards", 1972)

"Free Me" - (Ken Hensley) - (de pe albumul "Innocent Victim", 1977)

"Sunrise" - (Ken Hensley) - (de pe albumul "The Magician's Birthday", 1972)

"Gipsy" - (Mick Box/David Byron) - (de pe albumul "Very 'Eavy...Very 'Umble", 1970)

"Look At Yourself" - (Ken Hensley) - (de pe albumul "Look At Yourself", 1971)

"July Morning" - (David Byron/Ken Hensley) - (de pe albumul "Look At Yourself", 1971)

"Easy Livin'" - (Ken Hensley) - (de pe albumul "Demons And Wizards", 1972)

encore:
"Lady in Black" - (Ken Hensley) - (de pe albumul "Salisbury", 1971)

Cam asta ar fi ... deocamdata. Se poate sa fi facut vreo greseala, de aceea ii rog pe cei care pot sa ma corecteze sa o faca.
De mentionat tot aici si prestatia IRIS (si chiar RAZA) care au facut ca intreg show-ul sa fie interesant.

O sa pun si niste poze amarite facute la iutzeala cu telefonu' din dotare, dar stiu Wink ca s-ar gasi si poze mai de calitate.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Zamby



Conectat la: 12 Noi 2003
Mesaje: 749
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Oct 30, 2006 5:13 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Imi fac timp astazi sa vad ce a iesit din cadrele trase ieri.

Personal am avut o mica problema cu sonorizarea, mi s-a parut vocea putin cam jos fata de instrumente, in special in prima parte a concertului. Oricum, jos palaria pentru show, dar ar fi putut sa dureze o tara mai mult ...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul MSN Messenger
goodolddog



Conectat la: 04 Mai 2004
Mesaje: 2058

MesajTrimis: Lun Oct 30, 2006 5:15 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ce zisesi ? Nu poti sa vorbesti nitzel mai tare ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
DNA



Conectat la: 22 Noi 2005
Mesaje: 2255
Locatie: În creierul meu

MesajTrimis: Lun Oct 30, 2006 11:15 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

goodolddog a scris:
Ce zisesi ? Nu poti sa vorbesti nitzel mai tare ?


Twisted Evil
S-au depasit 100 dB timp de 1 ora ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
goodolddog



Conectat la: 04 Mai 2004
Mesaje: 2058

MesajTrimis: Mar Oct 31, 2006 12:20 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Very Happy Tot ce se poate Very Happy Da' a fost misto Very Happy ...
O idee sumara depre cum a aratat la fatza locului:












Fani de toate virstele ...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Zamby



Conectat la: 12 Noi 2003
Mesaje: 749
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Oct 31, 2006 10:24 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si cateva poze de la mine.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul MSN Messenger
Zamby



Conectat la: 12 Noi 2003
Mesaje: 749
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Oct 31, 2006 10:28 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Se pare ca habar nu am sa postez poze ...
Mai incerc.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul MSN Messenger
goodolddog



Conectat la: 04 Mai 2004
Mesaje: 2058

MesajTrimis: Mar Oct 31, 2006 10:56 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Citeva poze mai demne de acest nume realizate de Zamby (care mai are si nu le arata Smile ... Zamby, raule Naughty Very Happy ...) :




(click pe fiecare icon pentru rezolutie mai mare)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
goodolddog



Conectat la: 04 Mai 2004
Mesaje: 2058

MesajTrimis: Mar Oct 31, 2006 2:41 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Asa deci Smile - sonorizare:

Se pare ca a fost o treba facuta de MIDAS (vorbeste lumea si scria mare pe lazile de la sunetisti Smile ...). Buna dar cu mici problema ca sa zic asa. Difuzoarele de sala V-Systems cu 2 cuiburi de bas laterale si 2 VCVLA (aici mica problema, numai 6 incinte pe array cu - incinta cea ma de jos insuficient deflectata in jos -si pozitionate relativ evazat - de aici o acoperire mai slaba pe partea de medii-inalte a zonei centru-fata a salii - sa zic primele 10-12 rinduri si in general in primele rinduri).

Amplificarea de scena: Hartke pe bas si tobe , Ampeg pe voci, Marshall pe chitara. Wedge-speakers in podea si monitoarele frontale - ale salii, astea din urma "impinse" destul de slab de amplificare, nu au compensat prea bine orientarea deficienta si structura relativ saracacioasa a array-urilor. De aici si indicatiile obsesive ale lui Bernie Shaw catre sunetisti sa ridice volumul "one up". Up o data, Up de doua ori ... spre final era LOUD tata, da' LOUD ....

Mick Box a servit predominant Gibson, Trevor Bolder s-a jucat copios cu un Fender, Phil Lanzon s-a distrat cu 2 Korg-uri si un Roland (vezi pozele lui Zamby). Lee Kerslake a fost foarte suparat pe scaun, pe amplificre, pe modul cum erau intinse membranele, pe distantorii de la cineli, in general foarte suparat. Pe la piesa a doua a inceput sa tipe la toti ceilalti "Stop, I can't play here ..." ... a venit crew-ul si a umblat la amplificare, la alea-alea, ma rog, sa-u mai calmat spiritele Smile

Exceptind zonele prost acoperite de amplificare, parerea generla este ca sunetul a fost foarte ok la inceput (Zamby a zis ca vocea s-a auzit foarte slab la inceput si il cred, doar statea undeva in fata pe centru). Dupa aia a fost progresiv mai tare pina cind a ajuns sa fie exagerat de tare.
Asta e.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stiri Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
Pagina 2 din 2

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community