FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Concert Deep Purple la Bucuresti ?

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stiri
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
antecu



Conectat la: 05 Sep 2006
Mesaje: 130
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Aug 27, 2007 8:06 pm    Titlul subiectului: Concert Deep Purple la Bucuresti ? Raspunde cu citat (quote)

Am gasit pe site-ul Deep Purple : http://deep-purple.com/tourdates/ informatia ca vor concerta la Bucuresti pe 31 octombrie pe stadionul National.Are cineva idee daca s-au pus bilete in vanzare si unde ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Lun Aug 27, 2007 8:06 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
seamaster



Conectat la: 03 Noi 2003
Mesaje: 368
Locatie: BUCURESTI

MesajTrimis: Vin Aug 31, 2007 10:34 am    Titlul subiectului: Re: Concert Deep Purple la Bucuresti ? Raspunde cu citat (quote)

Deep Purple / București - 31 octombrie
organizatorii din România - Modul Production
evenimentul urmând să aibă loc pe Stadionul Cotroceni.


salutari

_________________
I DON'T REGRET MY PAST, I JUST REGRET THE TIME I'VE WASTED WITH THE WRONG PEOPLE !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
crystale



Conectat la: 28 Sep 2006
Mesaje: 131
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Sep 30, 2007 3:04 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Detalii referitoare la bilete - www.gigs.ro Exclamation
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
deeppurple



Conectat la: 04 Mar 2005
Mesaje: 593
Locatie: Salonta

MesajTrimis: Joi Noi 01, 2007 9:12 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Tocmai deeppurple Razz , care nu a fost acolo intreaba :
Ce impresii aveti cei care ati fost acolo?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
crystale



Conectat la: 28 Sep 2006
Mesaje: 131
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Noi 01, 2007 9:45 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sa incep cu minusurile, constand in mici probleme cu sunetul - vreo 4 scurte momente (2-3 secunde) in care pur si simplu a "cazut" amplificarea, dar formatia a trecut elegant peste ele.
In rest, multa lume - au fost peste 10.000 de oameni, poate chiar 15000. Organizarea buna. Preturi decente la bere Very Happy

De cantat, au cantat playlistul standard:
1. Pictures of Home
2. Things I Never Said
3. Into the Fire
4. Strange Kind of Woman
5. Rapture of the Deep
6. Woman From Tokyo
7. Kiss Tomorrow Good-bye
8. Contact Lost
9. Well Dressed Guitar
10. Knocking At Your Back Door
11. Lazy
12. Don Airey solo
13. Perfect Strangers
14. Space TruckinŽ
15. Highway Star
16. Smoke on the Water

La Encore a fost Hush, iar in final, spre deosebire de ce cantau de obicei (Speed king) au cantat Black Night.

Pe parcurs - solouri Steve Morse si Roger Glover. Ma asteptam la ceva mai mult de la Ian Paice, care nu a avut un solo prelungit asa cum facea de obicei.
Un solo de exceptie a fost cel al lui Don Airey, care a inclus bucati din Rapsodia Romana nr1, Hora Staccato si Ciocarlia, starnind urale.

Per ansamblu, au dat senzatia ca s-au simtit bine pe scena si ca au cantat din placere.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bogdan_a



Conectat la: 20 Feb 2006
Mesaje: 387
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Noi 01, 2007 10:17 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

crystale a scris:
Pe parcurs - solouri Steve Morse si Roger Glover. Ma asteptam la ceva mai mult de la Ian Paice, care nu a avut un solo prelungit asa cum facea de obicei.
Un solo de exceptie a fost cel al lui Don Airey, care a inclus bucati din Rapsodia Romana nr1, Hora Staccato si Ciocarlia, starnind urale.


As aduga si eu, un Glover stralucitor, caruia ii facea intr-adevar o placere nebuna sa faca ceea ce facea. Si o facea al dracului de bine, bass-ul era o prelungire fireasca a mintii si maiestriei. Jos palaria... Bow Down

Gillan pe de alta parte, parca in "scadere" de voce (chiar si comparativ cu concertul de la Kavarna de acu' doi ani). Insa timbrul si infelxiunile care l-au facut de neconfundat sunt la locul lor. Iar de aratat, la cei 62 de ani ai lui... impecabil... Rolling Eyes

Una peste alta, desi dincolo de "pauzele de amplificare" eu as zice ca sonorizarea in general n-a excelat, pentru mine a fost o placere sa-i (re)vad.

Si pentru ei o placere sa cante! Rock
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dinica



Conectat la: 07 Sep 2007
Mesaje: 1344
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Noi 01, 2007 10:28 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Concertul a fost excelent,publicul cunoscator si asta a contat cel mai mult.In momentele in care sunetul a cazut,dupa momentul surprizei a existat o sustinere voioasa care dupa parerea mea a impulsionat trupa sa ofere maximum.
_________________
dealer audio
When sound becomes music !?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
crystale



Conectat la: 28 Sep 2006
Mesaje: 131
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Noi 01, 2007 10:50 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sa mai adaug alte cateva cateva impresii:

Sonorizarea per ansamblu a fost buna, insa mi s-a parut ca parca au exagerat putin cu joasele.
Citat:
Un Glover stralucitor, caruia ii facea intr-adevar o placere nebuna sa faca ceea ce facea. Si o facea al dracului de bine, bass-ul era o prelungire fireasca a mintii si maiestriei. Jos palaria...
Subscriu, se vedea ca savura notele si acordurile. Avea o lejeritate deosebita in miscari.
Despre Ian Gillan: a inceput mai greu, s-a incalzit la Pictures of Home, dupa care a inceput sa cante cum numai el stie. S-a plimbat de colo colo pe scena, a sarit, s-a jucat cu cuvintele si cu microfonul. La un moment dat, in timpul unui pasaj instrumental a luat o pauza, asezandu-se pe podium langa tobele lui Ian Paice, dupa care a revenit in forta.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stiri Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community