FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
SUBWOOFER SQ
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> DIY & Minitehnicus
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Doru



Conectat la: 28 Feb 2003
Mesaje: 597
Locatie: wrong guy, in the wrong place, at the wrong time: the story of my life!

MesajTrimis: Mar Oct 05, 2004 7:24 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Shimpu a scris:
io vreau sa-mi iau un pioneer ts-w305c de 12''. e vreo 3.500.000. am pus manualu atasat. vezi dak te satisface.


Am eu de vanzare TS W255 DVC vreo 8 noi-noute 100$ bucata.

_________________
Assumption is the mother of all fuck-up's !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mar Oct 05, 2004 7:24 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Shimpu



Conectat la: 29 Sep 2004
Mesaje: 24
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Mar Oct 05, 2004 10:44 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

dj dna, seleniumul ala scrie ca are qts 0,74. io stiam (se prea poate sa gresesc Smile) ca dak qts e mai mare ca 0,4 cutia tre sa fie vented. dak am dreptate ce se poate inmpla dak il bagi intro cuite inchisa?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Doru



Conectat la: 28 Feb 2003
Mesaje: 597
Locatie: wrong guy, in the wrong place, at the wrong time: the story of my life!

MesajTrimis: Mar Oct 05, 2004 11:06 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Qts 0.74 inseamna o recomandare pentru incinta inchisa
_________________
Assumption is the mother of all fuck-up's !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
NIck



Conectat la: 03 Sep 2004
Mesaje: 239

MesajTrimis: Joi Oct 07, 2004 3:51 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Multe propuneri ce sa aleg mai bine? Embarassed
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
NIck



Conectat la: 03 Sep 2004
Mesaje: 239

MesajTrimis: Vin Oct 08, 2004 12:25 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu cred ca am vreo sansa sa gasesc dif-uri bune la noi! Crying or Very sad
Sub-ul vreu sa-l folosesc in casa!
Caut sa gasesc ceva bun la raspuns frecv, rasp. tranzitoriu,SPL!
Sa fie sealed/vented/TL!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Doru



Conectat la: 28 Feb 2003
Mesaje: 597
Locatie: wrong guy, in the wrong place, at the wrong time: the story of my life!

MesajTrimis: Vin Oct 08, 2004 1:00 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Raspunsul tranzitoriu depinde de incinta in care pui difuzorul, si evident de alegerea lui relativ la solutia adoptata.
De ce spui ca nu ai sansa sa gasesti difuzoare bune la noi?

_________________
Assumption is the mother of all fuck-up's !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
NIck



Conectat la: 03 Sep 2004
Mesaje: 239

MesajTrimis: Vin Oct 08, 2004 8:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pai daca stii un dif asemanator cu Adire Shiva MK4 la acelasi pret 125$
la noi spune-mi si mie!
Am o fixatie cu acest dif Embarassed ! Dar pt. 12" e super bun!
Da-i o incercare in UNIBOX! Si o sa vezi!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
NIck



Conectat la: 03 Sep 2004
Mesaje: 239

MesajTrimis: Vin Oct 08, 2004 9:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Puf, arata misto dif-ul, insa nu l-am incercat intr-un program!
Unde il gasesc?
Daca raspunde bine,o sa-ti scriu!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
puf



Conectat la: 07 Dec 2003
Mesaje: 1537
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Vin Oct 08, 2004 9:50 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pentru auto am testat multe subwofere dar asta e de departe cel mai bun la clasa lui ,are ceva atac ceea ce lipseste cu desavirsire la produse concurente, la tobe e evident,are profunzime si control chiar daca nu e cel mai curat sunet si atinge presiuni suficiente mai ales ca suporta doar 300w rms,recomandat in bas-reflex,atentie la amplificare care trebuie sa fie de calitate altfel risti sa nu observi calitatile difuzorului .
Personal apreciez deosebit fratele mai mare Kappa Perfect VQ care este deja high-end si care la calitate greu poate fi intrecut.
Alta optiune sint Ground-Zero chiar modelele ieftine suna profund ,controlat si foarte curat fara distorsiuni chiar si la puteri aproape de limita lor dar nu au atac ,bine asta e si chestie de gust.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
NIck



Conectat la: 03 Sep 2004
Mesaje: 239

MesajTrimis: Vin Oct 08, 2004 9:54 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ar fi bun si pt. home use, ca eu vreu sa fac un sub pt. casa?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
puf



Conectat la: 07 Dec 2003
Mesaje: 1537
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Vin Oct 08, 2004 10:53 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu folosesc unul 120.3 in casa, dar doar pe dvd ca LFE ,pe muzica in stereo...mai bine off .
Ca amplificator am incercat diverse statii stereo sau multicanal dar nu s-au dovedit capabile sa il conduca bine asa ca ca am utilizat un amplif Soundstream modificat la reteaua de 220v.
Uite si un articol despre 12VQ PERFECT http://www.caraudiomag.com/testreports/0311cae_infinity/
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
DAVE



Conectat la: 16 Mai 2003
Mesaje: 355
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Oct 09, 2004 1:06 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cand calculezi o incinta poti favoriaza raspunsul tranzitoriu sau raspunsul in frecventa. Care crede-ti (stiti) ca este alegerea mai potrivita alegere pentru filme?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> DIY & Minitehnicus Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
Pagina 2 din 2

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community