FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
U2 in Romania?

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stiri
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Mie Noi 07, 2007 10:32 am    Titlul subiectului: U2 in Romania? Raspunde cu citat (quote)

Diverse zvonuri zvonesc ca este posibilă venirea celor de la U2 anul viitor in Romania....Sper să se confirme.
_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mie Noi 07, 2007 10:32 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Emil Paraschiv



Conectat la: 30 Iul 2004
Mesaje: 364
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Noi 12, 2007 10:55 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Vodafone stie ceva ...
_________________
Emil Paraschiv
Hi-Fi & Multimedia
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
atyclb



Conectat la: 02 Oct 2006
Mesaje: 160
Locatie: Piatra Neamt

MesajTrimis: Mar Noi 20, 2007 10:13 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu cred ca sunt doar zvonuri.
Pt a veni in Ro, ar trebui ca irlandezii sa organizeze un turneu. U2 au mai putin de un an de cand au terminat turneul Vertigo. Pt un nou turneu, ar fi nevoie de un nou album, album ce se pare ca va aparea cel mai devreme in vara lui 2008.

Sigur exista si posibilitatea sa organizeze si un singur concert, (fara turneu), dar nu cred sa fim noi asa norocosi. Plus ca daca e vorba de turneu, oamenii vin mult mai bine pregatiti, au un spectacol mult mai elaborat. Sa dea domnu sa vina in 2008, dar eu nu cred ca sansele depasesc 0,001%. Pt 2009 insa ca ne putem pregati pt un astefel de spectacol.

_________________
One
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dinica



Conectat la: 07 Sep 2007
Mesaje: 1344
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Noi 20, 2007 11:34 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Intamplator cunosc niste oameni care se ocupa sau sunt in apropierea celor care organizeaza concerte.In acest moment nu exista nimic clar,doar dorinta unuia dintre organizatorii de evenimente live de a aduce in Romania trupa vocal instrumentala U2.Proiectul este in stare fetala si daca ma gandesc bine,acum 2 ani tot acolo se afla. Very Happy
_________________
dealer audio
When sound becomes music !?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Lun Noi 26, 2007 5:35 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Emil Paraschiv a scris:
Vodafone stie ceva ...


Wink

_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
atyclb



Conectat la: 02 Oct 2006
Mesaje: 160
Locatie: Piatra Neamt

MesajTrimis: Mie Noi 28, 2007 9:32 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cred ca in momentul de fata U2 este trupa care aduce cei mai multi spectatori si asta nu numai la noi (ma refer la spectatori platitori, nu concerte la "zilele orasului" )
Din pacate sansele sunt foarte mici sau mai bine zis nule sa ii vedem in in Romania, chiar daca Vodafone isi doreste sa ii aduca.

Concert Rumours (Unfounded)

Just a note to correct reports that tickets are becoming available for planned U2 shows next year.


There are no plans for live dates next year - so please don't buy tickets for any U2 shows you see advertised.

You can be sure any future live announcements will be made on U2.Com as soon as they are confirmed.



http://www.u2.com/news/index.php?mode=full&news_id=2173

_________________
One
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Mie Noi 28, 2007 4:53 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu cred că dacă Vodafone vrea cu adevărat să îi aducă, așa cum se pare, îi va aduce, indiferent dacă U2 au turneu sau nu. Banii vorbește !
_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dinica



Conectat la: 07 Sep 2007
Mesaje: 1344
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Noi 28, 2007 7:30 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Rycher a scris:
Eu cred că dacă Vodafone vrea cu adevărat să îi aducă, așa cum se pare, îi va aduce, indiferent dacă U2 au turneu sau nu. Banii vorbește !


Vodafone nu se ocupa cu asemenea evenimente.Sistemul functioneaza in felul acesta.Sunt 2 firme care se ocupa cu organizarea de cantari live in Romania si nu ma refer la firme de genul Sfinx Experience.Una dintre ele (in nici un caz cea care s-a ocupat de R.Stones) are in agenda de lucru de cativa ani acest proiect.Contacte cu trupa au fost si vor mai fi;dupa ce va exista un acord de principiu,vor incepe discutiile cu eventualii sponsori.

_________________
dealer audio
When sound becomes music !?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
grig



Conectat la: 04 Aug 2005
Mesaje: 640
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Sam Ian 12, 2008 9:41 pm    Titlul subiectului: U2 in Romania? Raspunde cu citat (quote)

Stiu ca a existat acum ceva timp o petitie online pentru a cere venirea U2 in Romania.
Ce mi-a ajuns acum la ureche (e adevarat, inca neconfirmat, dar de la aceeasi sursa am aflat acum doi ani si am postat primul pe forum acest lucru, la acea vreme despre venirea Depeche Mode in Romania) este ca in 2008, cu ocazia a 600 ani de atestare a orasului Iasi, sunt tratative avansate pentru aducerea U2 in concert aici.
Dupa parerea mea, sub 50% sanse de reusita, dar s-au mai vazut cazuri interesante.
Cum mai aflu ceva noutati, va tin la curent.

_________________
„Fiecare are gusturile lui în muzică... N-are cum să asculte toată lumea numai Schopenhauer.”
-- Costi Ioniță --
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Adu



Conectat la: 08 Oct 2007
Mesaje: 311
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Sam Ian 26, 2008 11:51 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Astept sa vina U2 in Romania de cand eram adolescent!
Sper sa ajunga si pe la noi. Pray
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Emil Paraschiv



Conectat la: 30 Iul 2004
Mesaje: 364
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Ian 28, 2008 11:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cred ca e al treilea topic privind venirea U2 in Romania. Nu le lipeste nimeni?
_________________
Emil Paraschiv
Hi-Fi & Multimedia
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
nicumur
Vizitator





MesajTrimis: Lun Ian 28, 2008 11:44 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Rezolvat...
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stiri Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community