FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
sony HC44 vs sony hc45 vs what else?

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Foto & Video Digital
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
cristian_ro2000



Conectat la: 03 Dec 2007
Mesaje: 2

MesajTrimis: Joi Dec 06, 2007 4:42 pm    Titlul subiectului: sony HC44 vs sony hc45 vs what else? Raspunde cu citat (quote)

salut, as dori sa cumpar o camera video, in cele din urma am ramas la sony, singurul lucru e modelul, HC44 vs HC45. M-ar interesa filmatul in conditii de lumina slaba(la HC44 am vazut ca minim e 7 lux, la 45 e min. 5 lux), cat de importanti sunt astia 2 luxi diferenta, precum si zoom-ul, la 44 e 12x, la 45 e 40x, mai sus de 10x mai e ok zoom-ul la o camera video sau e total aiurea...O alta diferenta ar fi Handycam Station, HC 45 o are, 44 nu, care ar fi puctele pro/contra ale acestui station?
M-ar interese si alte produse in aceeasi marja de preturi 950-1200 RON
mersi
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Dec 06, 2007 4:42 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
atcsound



Conectat la: 25 Ian 2008
Mesaje: 36
Locatie: Arad

MesajTrimis: Vin Feb 01, 2008 11:54 am    Titlul subiectului: Re: sony HC44 vs sony hc45 vs what else? Raspunde cu citat (quote)

cristian_ro2000 a scris:
salut, as dori sa cumpar o camera video, in cele din urma am ramas la sony, singurul lucru e modelul, HC44 vs HC45. M-ar interesa filmatul in conditii de lumina slaba(la HC44 am vazut ca minim e 7 lux, la 45 e min. 5 lux), cat de importanti sunt astia 2 luxi diferenta, precum si zoom-ul, la 44 e 12x, la 45 e 40x, mai sus de 10x mai e ok zoom-ul la o camera video sau e total aiurea...O alta diferenta ar fi Handycam Station, HC 45 o are, 44 nu, care ar fi puctele pro/contra ale acestui station?


Problema la HC45 cu handycam station este ca nu mai ai pe camera iesirea firewire(i-lynk) deci tre sa ai totdeauna la indemina talpa.In schimb daca lucri pe un singur calculator atunci este mai comod pentru ca si incarca camera in acelasi timp cit descarci filmarea.Zoom-ul peste 12 este o prostie,mai ales fara trepied,daca ne uitam atent la camerele profesionale nu au zoom-ul mai mare de 12,oare dece? Wink
Filmarea la lumina slaba este ok la SONY si stabilizatorul deasemenea,bateria infolithiu afiseaza in timp real durata si tine f bine.Manevrarea touchscreen este o facilitate in plus care nu prea o intilnesti la alte firme,deasemenea buton de zoom ai in doua locuri,unul rapid si unul mai fin.Cu nightshoot-ul activat poti filma si in bezna,dezavantajul fiind filmarea alb-negru.
In principiu amindoua sunt camere bune si Made In Japan inca Wink ...alegerea este a ta Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Foto & Video Digital Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community