FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
ce boxe imi recomandati???
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ?
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
hbi



Conectat la: 13 Noi 2007
Mesaje: 246
Locatie: iasi

MesajTrimis: Sam Feb 23, 2008 9:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

asa este si i-am dat dreptate lui momolo. pai bugetul nu l-am mai respectat; eu cautam ceva care la acei bani nu exista!!! toate bune!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Sam Feb 23, 2008 9:05 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
hbi



Conectat la: 13 Noi 2007
Mesaje: 246
Locatie: iasi

MesajTrimis: Sam Feb 23, 2008 9:11 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

toate bune!

Ultima modificare efectuata de catre hbi la Sam Aug 23, 2008 8:17 pm, modificat de 1 data in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
SoNic_real_one



Conectat la: 01 Ian 2008
Mesaje: 408
Locatie: USA

MesajTrimis: Dum Feb 24, 2008 12:30 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

hbi felicitari. Personal nici nu ma gandeam la niste boxe pe 2 cai pana cand saptamana trecuta am asculta niste klipsch RF-82 la cineva si mi-a picat limba pe podea. Camera era destul de mare dar totusi se auzea precis. Probabil ca hornurile alea chiar fac treaba buna... nub stiu, dar m-au impresionat.

Oricum, pentru mine ma gandisem la RF-62-uri sau F3-uri, dar inca nu am in buget o asa investitie (este la rand un bilet de avion dus-intors in Romania), mai ales ca boxele vechi inca functioneaza Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
hbi



Conectat la: 13 Noi 2007
Mesaje: 246
Locatie: iasi

MesajTrimis: Dum Feb 24, 2008 9:36 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

trebuie cintarita bine situatia! ti-am citit postul tau despre boxe si am ramas oarecum surprins. asta din cauza preturilor pe care le-ai afisat.mai pune in balanta si diferenta de pret intre modele si ceea ce pot ele sa faca! ce sa zic? eu am f3 si foarte multumit de sunet. asta in conditiile in care inca nu si-au dat drumul! m-am mai mirat si de faptul ca ti-au placut mai mult f1 si f2 la bas, decit f3. ma rog, aici nu comentez, deoarece este vorba de gusturile personale. eu nu am avut posibilitatea de asculta incintele si eu le-am comandat numai dupa specificatii, dar in aceste conditii iti dau dreptate in ceea ce spui si anume cu nivelul de 3 db in plus. pe mine ma avantajeaza acest lucru deoarece ascult pe lampi si stii ca lampa impinge mai greu! asta este.
sincer eu iti urez sa alegi ceea iti trebuie si care te va multumi pe viitor! toate bune!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
hbi



Conectat la: 13 Noi 2007
Mesaje: 246
Locatie: iasi

MesajTrimis: Dum Feb 24, 2008 9:39 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

sigur nu este o greseala cu :
Klipsch F1 (445$), F2 (299$), F3 (254$)??? toate bune!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ovi_ice



Conectat la: 29 Dec 2007
Mesaje: 181
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Feb 24, 2008 12:01 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

hbi a scris:
sigur nu este o greseala cu :
Klipsch F1 (445$), F2 (299$), F3 (254$)??? toate bune!


Am citit si eu postul tau despre auditia Klipsch-urilor... Mai mult ca sigur ai incurcat F1 cu F3

SoNic_real_onei a scris:
F1 a castigat fara drept de apel prin dinamica, basi extinsi in partea de jos fara sa sune boomy. Spre uimirea mea se auzea si cu 3dB mai tare decat F2 sau F1


SoNic_real_one a scris:
notabila este hornul din F1 care este mai mare decat celelalte (6" in loc de 5")


Pai hornul din F3 are 6.5", iar F2 si F1 au horn de 5"

https://www.klipsch.com/products/lists/synergy-floorstanding.aspx

_________________
What we lack in quality, we make up for in stupidity
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
SoNic_real_one



Conectat la: 01 Ian 2008
Mesaje: 408
Locatie: USA

MesajTrimis: Dum Feb 24, 2008 3:03 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

DA, am gresit, am vrut sa zic F3 si 6.5" la horn...
Preturile sunt din magazinul BestBuy, se gasesc si pe site:
Floorstad-uri.
Bookshelfuri.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
SoNic_real_one



Conectat la: 01 Ian 2008
Mesaje: 408
Locatie: USA

MesajTrimis: Dum Feb 24, 2008 3:11 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

hbi, nu stiu de ce ramasesem cu impresia ca ai F2...
Da, F3 sunt cele care mi-au placut cum suna, eram ametit de numere aseara. F2 si F1 sunt cam acelasi lucru... neasteptat pt mine.
Nu mi-a venit sa cred pentru ca de obicei nu vad cu ochi buni tweetere care redau medii atat de jos si nici difuri de 8" care urca la 2kHz.
Se pare ca au reusit-o cu diafragma metalica si hornul pentru tweeter. Si senzatia mea este ca alea cu ceramica parca suna si mai bine. Nu am putut sa bag wati in ele prea mult ca de, era magazin totusi, asa ca nu stiu cum se comporta la nivele mai mari.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
hbi



Conectat la: 13 Noi 2007
Mesaje: 246
Locatie: iasi

MesajTrimis: Dum Feb 24, 2008 6:21 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

eu raspund! cind bag oleaca (pe moldoveneste) talpa in boxe, iese cu scandal in casa, deoarece nevasta trebuie iar sa aranjeze tablourile pe pereti!!! serios acum, boxele isi pastraza liniaritatea si expresia sonora, atit la 1w cit si la vreo 30w. dupa oarece timp am sa testez si la puteri putintel mai mari. am sa revin atunci cu alte pareri. pina atunci, toate bune!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ? Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5, 6
Pagina 6 din 6

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community