FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Nad T524 vs Pioneer DV400/600

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ?
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
cibibikeru



Conectat la: 26 Feb 2007
Mesaje: 129
Locatie: Targoviste

MesajTrimis: Mar Iun 03, 2008 11:44 pm    Titlul subiectului: Nad T524 vs Pioneer DV400/600 Raspunde cu citat (quote)

Am cautat de mi-a venit rau pareri despre DVD playerul de la Nad si nu am gasit.. Imi spune cineva ceva de el? Vreau sa achizitionez o solutie de mijloc audio/video si ar mai fi DVD playerele de la Pioneer DV400/600
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mar Iun 03, 2008 11:44 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
nicumur
Vizitator





MesajTrimis: Mie Iun 04, 2008 10:52 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Comments:
Good image quality. Build quality OK (tray a bit flimsy). very quick. Sound quality superb and well usable as CD player (sounds at least as good as my Marantz CD6000OSE)...
Sus
cibibikeru



Conectat la: 26 Feb 2007
Mesaje: 129
Locatie: Targoviste

MesajTrimis: Mie Iun 04, 2008 6:35 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

deci nu se stie sigur daca vede toate divx si avi-urile, subtitrarile etc.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Perpetual Burn



Conectat la: 01 Oct 2007
Mesaje: 229
Locatie: Tg-Mures

MesajTrimis: Mie Iun 04, 2008 7:31 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pioneer DV-400/600 sint destul de laudate, dar nu stiu daca pe audio acest dac de 96 kHz/24-bit va stralucii foarte tare... Panasonic S53/54 au Audio D/A konverter: 192kHz/24-bit, Audio Re-Master mostenite de la Technics.
Probabil Pioneer este mai bun pe imagine si nu are probleme cu DivX. Poate sa-mi spuna cineva daca exista diferenta de sunet intre Audio D/A konverter: 192kHz/24-bit si 96kHz/24-bit
(cibibikeru scuze ca m-am bagat cu alta intrebare)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ovi1968



Conectat la: 05 Oct 2006
Mesaje: 32
Locatie: Deva

MesajTrimis: Joi Iun 05, 2008 10:47 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am testat(acasa) DV400,600 si dvd53.Imagine prin HDMI asemanatoare cu + la Pio .Sunet la Panasonic putin fortat,ca la Technics.Important:Pioneer citeste discuri dual +.Panasonic nu citeste.
Nad nu am avut dvd.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cibibikeru



Conectat la: 26 Feb 2007
Mesaje: 129
Locatie: Targoviste

MesajTrimis: Joi Iun 05, 2008 11:27 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nad-ul presupun ca sta mai bine pe partea audio, macar daca as sti ca ia toate formatele care le ia si Pioneer (putin probabil) ar fi OK..
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ? Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community