FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
bine v-ati revenit dupa ... cutremur
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Vasile
peȘte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Mar Noi 02, 2004 1:08 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ai un buton in drepta sus la mesaj pe care scrie EDIT sau MODIFICA Laughing
_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mar Noi 02, 2004 1:08 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
MiniDisc



Conectat la: 07 Ian 2004
Mesaje: 730
Locatie: Resita

MesajTrimis: Joi Noi 04, 2004 2:17 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nici eu nu am stiut ca a fost cutremur, la noi la resita nu s-a simtit deloc. Singurul cutremur trait (din plin Laughing ) de mine era cel din '94 parca, si am ramas un pic traumatizat: acum raftul de scule si discuri este ancorat de teava de calorifer, tocmai importiva cutremurelor; bine, si asa pot cadea sculele de pe el, dar macar el nu cade, si sansele sa nu cada sculele sunt mai mari. Cred ca cel mai fain e sa fi pe faza si sa inregistrezi zgomotul unui cutremur cu scule tzapene apoi sa il bagi intr-o melodie ca intro sa outro, sau undeva unde cade melodia ....
Vedeti? daca ne chinuim, facem si bani de pe urma cutremurelor! Laughing Laughing Laughing

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
DJ DNA



Conectat la: 13 Ian 2004
Mesaje: 2305

MesajTrimis: Joi Noi 04, 2004 2:44 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Se poate si invers , fara gluma !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
greierasul



Conectat la: 21 Dec 2003
Mesaje: 2493
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Noi 06, 2004 4:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

sa producem noi cutremure ? Laughing Laughing Laughing stie rusul cum sa faca asta..... Sad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
DJ DNA



Conectat la: 13 Ian 2004
Mesaje: 2305

MesajTrimis: Sam Noi 06, 2004 4:46 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

O sa va spun daca rezista casa de deasupra la basii ce tocmai in bag la subsol ( 8Kw ) . Primele teste ( intr-o curte ) cu 100w rms / 50Hz , pun in vibratie geamurile pe o raza de 100m , suficient ca sa sperie babele din cartier . Chestia e ca a inceput sa-mi placa Twisted Evil !

Boxele sunt acordate la 26 Hz ( jos de tot pentru niste boxe pro ) si sunt capabile ( primele estimari ) sa urce la 40Hz pina la 135 - 136dB la 1000w rms si pina la 138db la 1800w in virfuri .

Daca o sa reziste casa o sa va spun eu . Daca nu, o sa aflati de la Stirile ProTv .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
Pagina 2 din 2

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community