FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
boxe kef 2005.2

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
misu



Conectat la: 23 Aug 2003
Mesaje: 33

MesajTrimis: Mar Noi 25, 2003 1:34 am    Titlul subiectului: boxe kef 2005.2 Raspunde cu citat (quote)

daca dau 42 mil pe un set 5.1 kef 2005 am garantia ca am un sunet beton si pe muzica ( nu numai pe filme)?
sunt mai bune ca sony sa ve 835 ed pe muzica ?
sunt reale performantele sony sa ve 835 ed sau sunt valabile numai pe hartie?( bass pana la 24 hz si inalte pana la 70 000 hz)? ca sony se lauda ca-s ideale pt sacd si in cazu asta au un avantaj fata de kef care raspund putin peste 20 000 hz
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mar Noi 25, 2003 1:34 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
radu_s



Conectat la: 31 Iul 2003
Mesaje: 18
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Noi 25, 2003 3:43 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Exista deja un test aici.
Daca deja l-ai vazut scuze eu nu pot sa te ajut mai mult. Rolling Eyes
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul MSN Messenger
Andrei



Conectat la: 27 Feb 2003
Mesaje: 794
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Noi 27, 2003 7:52 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

As merge pe KEF, cunoscand problemele setului de la Sony. Insa garantie ca se aude "beton" si muzica nu prea pot sa-ti dau, depinde de care e nivelul tau de asteptari. Se aud bine, se aud chiar foarte bine pentru dimensiunile si banii respectivi, insa nu prea pot sa zic ca sunt comparabile cu boxe stereo din gama de pret echivalenta full-size. Daca muzica e foarte importanta pentru tine, m-as uita si la sistemul de la B&W echivalent - cred ca vei ramane placut impresionat.

Nu te stresa foarte tare cu specificatiile de frecventa (da, super-tweeter-ele de la Sony chiar reusesc ce scrie pe hartie) - in boxe asa de mici e mult mai important ca raspunsul din zona sub-20kHz sa fie linear si sincer - ce e peste devine neinteresant daca ce e sub e varza (so to speak).

Btw., te referi la 2005 sau la 2005.2? In titlu scrie intr-un fel, in mesaj altfel, de aceea intreb.

_________________
Andrei Mihailescu
HiFi & Multimedia
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
misu



Conectat la: 23 Aug 2003
Mesaje: 33

MesajTrimis: Mar Dec 02, 2003 12:15 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am citit testul despre sony sa-ve 835 es, dar nu sunt lamurit de ce zici ca mediile sunt "retrase si fade" pt. ca am vazut o diagrama a raspunsului in frecventa(intr-un catalog sony) si acesta oscileaza in limite f. restranse de-a lungul spectrului.
De asemenea am aflat (de la sony) ca satelitii coboara in frecventa pana la cca 90 hz (hai sa zicem 150 hz ca poate s-a exagerat ) deci nu vad care e amestecul subwoofer-ului in treaba satelitilor.
Chiar daca ar fi cum zici tu, acest defect ramane perceptibil si pe genuri de muzica mai ritmata ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community