FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
idei de upgrade

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ?
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Atti



Conectat la: 07 Iul 2010
Mesaje: 25
Locatie: Targu Mures

MesajTrimis: Mie Iul 07, 2010 11:22 pm    Titlul subiectului: idei de upgrade Raspunde cu citat (quote)

Buna, citesc de o vreme acest forum, dar nu ma pot considera un expert in domeniul audio, din pacata nu am timp sa ma documentez mult ocupand mult timp zilnic munca mea, in fine sa trec la subiect. nu de mult am reusit sa strang destui bani s incep constructia sistemului meu audio/video compus momentan din urmatoarele un PC folosit pe post de HTPC , un Xbox 360 , un tv LG de 81 HD, si un sistem 5.1 genius de care s zic am fost multumit. din pacate la salariile noastre marunte pe langa facturi mai greu se aduna bani si pentru alte gadgeturi ,am mai strans cevabani si as dori sa-mi dati ceva idei de upgrade. dorinta mea ar fi cam urmatoarele , vreu sa schimb si placade sunet pe ceva mai profesional dar lowprofile, si nu ma pot decide asupra ce sa-mi cumpar, 80% din timp ascult muzica deci cred ca un stereo ar fi mai potrivit sau un 5.1 pe care pot folosi si stereo? pe langa asta ceva boxe , docking station pentru ipod. ce receivere imi recomandati, intr-un fel sunt fan sony, am detinut multe produse si niciodata nu ma dezamgat. ideaa este ca nu vreu sa investesc nici exagerat de mult , pc-ulo sa ramanaoricum pe post de htpc, pentru mine e mult mai practic,sincer asinvesti in jur de maxim 600-700 euro,sunt curios ideile voastre, si le astept cu cea mai mare placere.oricum nu e necesar sa-mi cumpar produse noi mai mult caut modele vechi dar cre si-au dovedit calitatea. va multumesc mult
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mie Iul 07, 2010 11:22 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
hspinache



Conectat la: 22 Oct 2007
Mesaje: 390
Locatie: Galati

MesajTrimis: Dum Aug 22, 2010 3:14 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu ti-a raspuns nimeni pina acuma ; imi pare rau ; am patit-o si eu de citeva ori ; nu insist asupra motivului pentru care nu ai capatat raspuns ...

Sony, hm ... Dupa paterea mea , in zona de audio , la acelasi pret per piesa poti sa gasesti ceva mai gustos ; mai gindestete ;

placa audio pc ??? da de ce audio de pe PC ? daca mergi pe acesta ideie , deja din plecare spui ca vrei compromisuri de calitate ; hai sa iti povestesc : am fost si eu pe acesta ideie ; am schimbat mai multe placi audio ; chiar si cele care comunicau in digital-optic m-au nemultumit ;
stii care este parerea mea in acesta privinta ?Nu placa de PC ; Un dvd player te avantajeaza si costa mai ieftin ; daca tot o sa o tii cu placa , atunci un Creative Sound Baster 24 bit te va satisface ; daca vei cumpara una mai scumpa , nu cred ca vei avea un plus de calitate .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ? Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community