FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Intalnire membrii forumului
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
MarianS



Conectat la: 27 Ian 2009
Mesaje: 1302
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Sep 12, 2010 9:56 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

M-am resetat.
Am sa ajung si eu Cool

_________________
In audiofilie aprecierile sunt 100% subiective !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Dum Sep 12, 2010 9:56 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
nicu_martin



Conectat la: 02 Apr 2009
Mesaje: 1742
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Sep 12, 2010 1:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu sunt absolut convins ca tot acest iures declansat pe forum este rezultatul vremii ceva mai favorabile de afara Razz
Deoarece, la peste 40 grade nu mai existau replici taioase Cool

Eu zic ca, un forumist care nu vede in fata ochilor decat sculele pe care le-a achizitionat si nu vrea sa auda de "concurenta" si o desfiinteaza oricand se afla intr-una din cele doua situatii:

1 - are vreun interes de orice fel vis-a-vis de dealerul care i-a vandut sculele.
2 - are un asemenea orgoliu incat nu accepta ca el "a dat gres" si si-a cumparat cu un sac de bani (mai mare sau mai mic) scule care nu sunt chiar asa de bune pe cat a crezut, dar nu mai poate da inapoi nici mort.

Domnilor, sunt niste fiare ordinare care nu fac decat sa ne gadile putin ego-ul, atat si nimic mai mult.

Valorea lor este INFINIT mai mica decat valoarea unor prietenii Exclamation

Asa ca, sfatul meu este sa va pastrati prietenii si sa le lasati incolo de fiare, ca nu sunt alfa si omega in viata, practic sunt doar niste aparate care ne fac o mica parte din viata mai frumoasa, dar nu pe toata.

Doar sunteti oameni in toata firea Rolling Eyes

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
stuparu_mihairadu



Conectat la: 20 Mar 2009
Mesaje: 388
Locatie: craiova

MesajTrimis: Dum Sep 12, 2010 1:36 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nu particip la intalnire...dar sunt de acord cu nicu_martin.....
in final trebuie sa te bucuri de berea de la terasa/bar..si de companie .
nu sa se intoarca unul sau altul cu vre-un ochi mai negru Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
domnujim



Conectat la: 17 Sep 2008
Mesaje: 386
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Sep 12, 2010 2:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

S-ar mai putea spune ca cele scrise de Nicu stau sub semnul unei alte metehne majore:
Anume ca toti cei carora cuvintele lui Nicu le-ar putea fi de folos vor fi probabil convinsi ca ele de fapt se aplica doar celorlalti, fara sa stea o clipa sa se puna pe ei insisi sub analiza.

Dar care ar fi rostul sa insistam pe ideea asta? Si ce am scris eu se aplica doar celorlalti. Sau e perceput agresiv.
Simtul ridicolului, constientizarea si lupta cu propriul orgoliu si propriile limitari, auto-analiza sunt niste vietuitoare pe cale de disparitie.
(ma refer la limitari inerente - simplul fapt ca e pur si simplu posibil sa te inseli, sa nu ai dreptate, sa nu ai toate datele, sa nu intelegi bine, sa nu cunosti totul)

Este un cerc perfect inchis. Si caldut.
Si imposibil de demontat aici. Asa ca totul va continua. Posibil sa ma distreze sa il urmaresc in continuare. Sau nu.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Alexx



Conectat la: 04 Iul 2007
Mesaje: 1116
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Sep 12, 2010 3:00 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

MarianS a scris:
M-am resetat.
Am sa ajung si eu Cool

That's the spirit!

Cred ca ar fi bine saptamana viitoare sa deschidem un alt topic cu un poll pentru locatie si o lista cu participantii, oricum asta s-a cam naclait.

Sugestiile pentru locatii sunt binevenite. Eu recunosc ca n-am mai iesit prin centru, nu am idei, dar poate altii sunt mai umblati Smile

So, deci... stay tuned.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MarianS



Conectat la: 27 Ian 2009
Mesaje: 1302
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Sep 12, 2010 4:07 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Recomand MusicBox.
Nu cunosc preturile, dar este ca spatiu, locatie este super ok !

_________________
In audiofilie aprecierile sunt 100% subiective !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MarianS



Conectat la: 27 Ian 2009
Mesaje: 1302
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Sep 12, 2010 4:19 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nicu_martin a scris:
Eu sunt absolut convins ca tot acest iures declansat pe forum este rezultatul vremii ceva mai favorabile de afara Razz
Deoarece, la peste 40 grade nu mai existau replici taioase Cool

Eu zic ca, un forumist care nu vede in fata ochilor decat sculele pe care le-a achizitionat si nu vrea sa auda de "concurenta" si o desfiinteaza oricand se afla intr-una din cele doua situatii:

1 - are vreun interes de orice fel vis-a-vis de dealerul care i-a vandut sculele.
2 - are un asemenea orgoliu incat nu accepta ca el "a dat gres" si si-a cumparat cu un sac de bani (mai mare sau mai mic) scule care nu sunt chiar asa de bune pe cat a crezut, dar nu mai poate da inapoi nici mort.

Domnilor, sunt niste fiare ordinare care nu fac decat sa ne gadile putin ego-ul, atat si nimic mai mult.

Valorea lor este INFINIT mai mica decat valoarea unor prietenii Exclamation

Asa ca, sfatul meu este sa va pastrati prietenii si sa le lasati incolo de fiare, ca nu sunt alfa si omega in viata, practic sunt doar niste aparate care ne fac o mica parte din viata mai frumoasa, dar nu pe toata.

Doar sunteti oameni in toata firea Rolling Eyes


De acord !
Asa cum a mentionat si domnujim valabilitatea trebuie extinsa la toti participantii.
Eu mi-am scos, deja, palaria Exclamation

_________________
In audiofilie aprecierile sunt 100% subiective !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MarianS



Conectat la: 27 Ian 2009
Mesaje: 1302
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Sep 14, 2010 11:20 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Se pare ca s-a stins entuziasmul privind participarea la intalnire Sad
_________________
In audiofilie aprecierile sunt 100% subiective !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cosminbro



Conectat la: 02 Mai 2008
Mesaje: 1866
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Sep 14, 2010 11:25 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

MarianS a scris:
Se pare ca s-a stins entuziasmul privind participarea la intalnire Sad


Am putea sa iesim sambata seara.
Mariane, tu poti veni ?

_________________
Vreți să știți dacă o țară este bine condusă și civilizată, atunci ascultați muzica acesteia. (Confucius)

Vand diverse: http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?t=22633
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dinica



Conectat la: 07 Sep 2007
Mesaje: 1344
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Sep 14, 2010 11:33 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu raman in continuare pe lista. Ideal ar fi sa iesim undeva la pranz pe o terasa, sa ne incalzim la soarele acesta de toamna si sa bem o bere. Wink
_________________
dealer audio
When sound becomes music !?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MarianS



Conectat la: 27 Ian 2009
Mesaje: 1302
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Sep 15, 2010 12:06 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si eu raman in continure pe lista.
_________________
In audiofilie aprecierile sunt 100% subiective !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Alexx



Conectat la: 04 Iul 2007
Mesaje: 1116
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Sep 15, 2010 11:30 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Lista s-a mutat aici, ca sa fie mai aerisit.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Pagina 7 din 7

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community