FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Dilema Onkyo sau Marantz
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ?
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
razvanvrs



Conectat la: 24 Aug 2009
Mesaje: 466
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Sep 25, 2010 1:11 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nu afecteaza nimic, din contra te vei bucura de un spectacol senzational Smile si eu am fost posesor de liuto pana de curand si erau conduse de un naim supernait care era doar power in sistemul 5.1, pre-ul fiind un Yamaha, care il consider cel mai muzical multichanel receiver din toate cele ascultate de mine pana acum Smile
_________________
Muzica este un răspuns căruia nu i s-a pus nici o întrebare.
Anunturi de Publicitate !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Sam Sep 25, 2010 1:11 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
scorpions



Conectat la: 13 Feb 2009
Mesaje: 307
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Sam Sep 25, 2010 9:29 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

OK. M-am uitat putin peste acest amplificator http://us.marantz.com/Products/3050.asp
Ce parere aveti ? Hai ca o sa renunt la stereo de pe receiver.....
Dar in sistem 5.1 sa merg cu semnalul fronturilor numai din amplif. prin preout cum mi s-a dat ideea...

_________________
cat traiesti - inveti ...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
scorpions



Conectat la: 13 Feb 2009
Mesaje: 307
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Sam Sep 25, 2010 9:44 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Uitati-va peste acest amplif. marantz si spuneti-mi cum fac legatura cu receiverul in problema fronturilor......
La amplif., langa "PREOUT" am o intrare "P.DIRECT IN" , ce este cu ea ? Acolo intru cu fronturile din preout-ul de la receiver ?

_________________
cat traiesti - inveti ...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Baronake



Conectat la: 21 Feb 2008
Mesaje: 21
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Sep 26, 2010 9:42 am    Titlul subiectului: Acolo sau pe alta sursa Raspunde cu citat (quote)

scorpions a scris:
Uitati-va peste acest amplif. marantz si spuneti-mi cum fac legatura cu receiverul in problema fronturilor......
La amplif., langa "PREOUT" am o intrare "P.DIRECT IN" , ce este cu ea ? Acolo intru cu fronturile din preout-ul de la receiver ?


Acolo sau pe alta sursa de in (nu m-am uitat pe linkul cu poze). Pre out-ul de fronturi din receiverul meu sunt bagate pe av in in naitul meu. Singura chestie care o sa te streseze putin e ca volumul amplifului trebuie scazut cand treci de pe multicanal pe CD ca sa nu iti sparga urechile.

_________________
Viata e dura !!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
scorpions



Conectat la: 13 Feb 2009
Mesaje: 307
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Dum Sep 26, 2010 2:26 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pai ce treaba mai are volumul de la amplificator cand esti pe sistemul 5.1 ? Volumul sunetului din amplif. pentru fronturi nu trebuie sa fie acelasi ca la receiver care amplifica centrul si spatele ? Volumul nu se controleaza numai din receiver pe sistem 5.1 ?
Pai daca dau semnal mai puternic sau mai mic din amplif. pentru fronturi, ar insemna sa nu am acelasi volum la fronturi fata de restul boxelor amplificate de receiver.....pai in cazul asta ce am facut.......?.....Stau sa nimeresc aceasi putere in boxe ?..... Shocked
Eu ma gandeam ca daca folosesc ampliful. in sistem 5.1 pentru amplificarea fronturilor, volumul sa fie controlat din receiver, sa am acelasi semnal la toate boxele.......

_________________
cat traiesti - inveti ...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ? Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
Pagina 2 din 2

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community