FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Matelotul, bocciul si criza - sa traiti bine ?
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3 ... 94, 95, 96 ... 107, 108, 109  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Pubela
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  

Sunteti PRO Basescu
DA
15%
 15%  [ 22 ]
NU
71%
 71%  [ 98 ]
Nu stiu, nu ma interseaza politica
13%
 13%  [ 18 ]
Voturi totale : 138

Autor Mesaj
nicu_martin



Conectat la: 02 Apr 2009
Mesaje: 1742
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Oct 20, 2010 6:44 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

O sleahta de imbecili din barca puterii voteaza doua legi initiate de opozitie ca oile, fara macar sa fi citit un rand din respectivele legi Twisted Evil

Unde esti tu, Tepes, Doamne, sa vezi ce turma de dobitoace a ajuns sa conduca acest popor Twisted Evil

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mie Oct 20, 2010 6:44 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
diy-audio



Conectat la: 25 Feb 2009
Mesaje: 924
Locatie: Oradea

MesajTrimis: Mie Oct 20, 2010 6:48 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

incredibil ce se intampla
_________________
ahegyes
www.diy-audio.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
diy-audio



Conectat la: 25 Feb 2009
Mesaje: 924
Locatie: Oradea

MesajTrimis: Mie Oct 20, 2010 6:49 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ar trebui inpuscati vreo 2 ca poate isi baga mintile in cap. da....cine stie, poate de craciun....ca si asa avem antecendente.
_________________
ahegyes
www.diy-audio.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
szacaz



Conectat la: 22 Sep 2005
Mesaje: 390

MesajTrimis: Mie Oct 20, 2010 7:26 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Citat:
O sleahta de imbecili din barca puterii voteaza doua legi initiate de opozitie

Adica tembelii de la putere fac (moca) jocul tembelilor din opozitie? Tare!

Asta ar trebui sa te bucure, nu?




Chiar imi era dor de topicul acesta (in lumina discutiilor cu spamerii si trollerii, pe de o parte, iar pe de alta parte legat de scandalul stenogramelor lui SOV - pentru mine a fost usor dezamagitor sa aflu ca niste personalitati ale mass-media in care obisnuiam sa am oarecare incredere sunt, de fapt, simple slugi, lefegii, mercenari; si fireste ca aceste stenograme nu ne reveleaza noua minunatele capacitati ale guvernului boc sau alesele maniere ale presedintelui-jucator, dar orisicat, parca imi certifica alegerea).
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
DNA



Conectat la: 22 Noi 2005
Mesaje: 2255
Locatie: În creierul meu

MesajTrimis: Mie Oct 20, 2010 8:14 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pentru mine o surpriză a fost doar atitudinea lui Stelian Tănase.
Chiar nu reușesc să îl înțeleg cum a decăzut atât de rău încât să fie sclavul unuia de genul lui Vântu.

Eu, în nimicnicia mea, nu aș putea fi cumpărat de un astfel de individ, pe indiferent câți bani mi-ar oferi. Pur și simplu, nu aș putea să mă prefac că sunt de partea lui . Am remarcat cu câtă ușurință spunea că dă o șpagă lui Zoso, ori altui blogăr și îi cumpără.

Sunt zile în care cred că sunt fraier pentru faptul că nu m-am băgat în politică, dar sunt și zile când mă felicit pentru că nu m-am amestecat în această mocirlă.

Apropo, se spune că orice om are prețul lui și că dacă oferi cuiva suficienți bani, îl poți cumpăra. Așa o fi, dar cel puțin în cazul meu, așa ceva nu funcționează. Mă întreb dacă oare sunt o excepție ( un fel de retardat care pune principiile înaintea banilor) , ori suntem mai mulți, dar nu cunoaștem între noi.

Pentru cine nu știe, eu sunt ziarist, ca meserie de bază. Am și scris ceva pe la Expres, Zig Zag, Evenimentul Zilei, am fost și pe la Mediafax un timp. Am lucrat și pentru a înființa o filială Radio Contact la Tr-Severin, dar nu am reușit să luăm frecvență. Filmul s-a rupt în clipa când un șef de la Mediafax mi-a cerut să cosmetizez o știre, astfel încât să elimin din poveste abuzurile comise de niște polițiști. L-am făcut ticălos pe individ, cred că l-am trimis și pe la originile materne, oarecum, apoi mi-am băgat picioarele în ea de meserie, mi-am dat demisia și m-am apucat de făcut boxe.

Un timp am regretat, pentru că am plecat de la zero, cu bani împrumutați de la clienți. A trebuit să fac compromisuri, să suport oameni pe care în alt context nu i-aș fi întlnit, dar acum, văzând în ce hal a ajuns presa, în ce hal a putut să decadă un Stelian Tănase, nu pot decât să mă declar un om fericit și împlinit. Aș fi fost ori un ziarist ratat, ori mort.

_________________
Ia de la Băsescu ! No Pussy Blues
http://www.youtube.com/watch?v=WuDP7c3Zd8I
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
DNA



Conectat la: 22 Noi 2005
Mesaje: 2255
Locatie: În creierul meu

MesajTrimis: Mie Oct 20, 2010 8:18 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

diy-audio a scris:
ar trebui inpuscati vreo 2 ca poate isi baga mintile in cap. da....cine stie, poate de craciun....ca si asa avem antecendente.


Ciudat, dar să știi că și eu cred că dacă ar fi împușcați vreo 2, restul și-ar băga mințile în cap.

Oricum, slabe speranțe.
România nu este Rusia.
Dictatura lui pește prăjit ... Rolling Eyes

_________________
Ia de la Băsescu ! No Pussy Blues
http://www.youtube.com/watch?v=WuDP7c3Zd8I
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bnt



Conectat la: 02 Ian 2005
Mesaje: 1074

MesajTrimis: Mie Oct 20, 2010 9:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

DNA a scris:

văzând în ce hal a ajuns presa, în ce hal a putut să decadă un Stelian Tănase, nu pot decât să mă declar un om fericit și împlinit. Aș fi fost ori un ziarist ratat, ori mort.

Presa romaneasca, o poveste care a inceput bine si s-a terminat prost (una din chestiile pe care trebuie sa le reinventam, poate de data asta o sa iasa altfel). Daca ai cunoscut-o din interior stii cum sta treaba si stenogramele astea nu-s vreo revelatie, insa pt public cred ca reprezinta un bun punct de plecare ca sa inteleaga cum merg de fapt lucrurile. Daca iti aduci aminte, acu' destui ani Nistorescu (care indiferent de ce face acum a fost un mare jurnalist) a zis ca presa independenta a murit si toata lumea l-a acuzat ca bate campii, uite ca acum decesul s-a anuntat oficial. Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
DNA



Conectat la: 22 Noi 2005
Mesaje: 2255
Locatie: În creierul meu

MesajTrimis: Mie Oct 20, 2010 10:07 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

L-am cunoscut pe Nistorescu pe vremea când colaboram la Express.
Față de ce a devenit acum, atunci era un alt om.

Știi ce a dus la schimbarea în rău a presei ?
Victoria CDR din 96.

Aceasta a dus la mobilizarea forțelor de stânga. Au înțeles că fără controlul presei nu vor mai ajunge la putere niciodată. S-au mobilizat exemplar și au trecut metodic la înrobirea presei. Au cumpărat, mituit, exterminat.

Așa am ajuns acum la mâna lor, deținătorii de monopol media.
Au acumulat forță și este atât de mare încât au reușit să gonească chiar și pe marii investitori occidentali din mass media.

Nu am votat cu Vadim în 2000.
Am spus că aș fi preferat ca acesta să iasă, pentru ca tâmpiții să poată experimenta tot ce era de experimentat. Același sentiment îl am și acum.
Aș vrea ca Vântu și Voiculescu să ajungă să-și pună președintele, guvernul, totul. Să dea muie cu batista acestui popor imbecil ( am folosit cuvintele lui Vântu ). Dacă le-o place, vor spune "mulțumesc" pentru masa caldă și vor presta again și again.

_________________
Ia de la Băsescu ! No Pussy Blues
http://www.youtube.com/watch?v=WuDP7c3Zd8I
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
aifaq



Conectat la: 13 Ian 2006
Mesaje: 1074

MesajTrimis: Joi Oct 21, 2010 5:15 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

bnt a scris:
Daca iti aduci aminte, acu' destui ani Nistorescu (care indiferent de ce face acum a fost un mare jurnalist)[...]
Pai acum ar trebui sa faca puscarie, dupa ce a "executat" stanga-mprejur printr-un loc nepermis si fara sa beleasca ochii, bagand in spital doi tineri nevinovati... unde se vede ca are dreptate: presa, independenta sau nu, a facut ciocul mic asupra cazului... deh, corb la corb nu-si scoate ochii!
Hai, nea Cornele, pe cand un reportaj pe viu din Rahova ca talent(e) ai cu carul?!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
melo



Conectat la: 18 Ian 2010
Mesaje: 53
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Oct 21, 2010 2:36 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Domnilor (ca tovarasi incepe sa-mi fie frica sa va spun), frati cauzasi, va supun atentiei urmatoarea nelamurire:
daca subiectul <Accuphase> a facut vreo 150 de pagini in trei ani, iar subiectul de fata cca. 100 in mai putin de un an, de ce, Doamne iarta-ma, se numeste inca saitul <hifi&multimedia>? E ceva ce-a inteles Prigoana, iar eu nu?

_________________
...si eu am fost trancotar.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
melo



Conectat la: 18 Ian 2010
Mesaje: 53
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Oct 21, 2010 2:49 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pot sa intreb si invers: de ce mai sta subiectul asta aici si infloreste? Eu unul, daca nu-mi place programul, schimb canalul, nu arunc televizorul la gunoi. Dar suntem in tara lui Pacala si a drobului de sare de pe soba. Experienta altora arata ca si la Beijing exista un <zid al adevarului>, dar in afara lui nimeni nu-si face de cap, pe motiv de <Tienan men> . Rog administratia sa faca uz de (doar) putina logica.
_________________
...si eu am fost trancotar.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
diy-audio



Conectat la: 25 Feb 2009
Mesaje: 924
Locatie: Oradea

MesajTrimis: Joi Oct 21, 2010 3:00 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

melo a scris:
Domnilor (ca tovarasi incepe sa-mi fie frica sa va spun), frati cauzasi, va supun atentiei urmatoarea nelamurire:
daca subiectul <Accuphase> a facut vreo 150 de pagini in trei ani, iar subiectul de fata cca. 100 in mai putin de un an, de ce, Doamne iarta-ma, se numeste inca saitul <hifi&multimedia>? E ceva ce-a inteles Prigoana, iar eu nu?


Pentru ca oameni interesati de Accuphase sunt vreo 10, dar oameni interesati de politica sunt mai multi, mult mai multi... Confused

_________________
ahegyes
www.diy-audio.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
szacaz



Conectat la: 22 Sep 2005
Mesaje: 390

MesajTrimis: Joi Oct 21, 2010 3:40 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Poate pentru ca sunetul bun este o placere pe care te straduiesti (efort, cheltuiala, sacrificii) sa ti-o oferi singur, pe cand politica este un stress si un chin si un disconfort si o umilire pe care ni le baga ei (nu chiar gratis, ci pe voturile noastre), cu de-a sila, pe gat. Zi de zi, tuturor. Daca in ce priveste bucuriile impartasim, in ce priveste disconfortul generalizat este cu totul altceva: exprimam nemultumirea, cautam vinovatii, cautam solutii, speram sa reusim schimbarea in bine (ca daca vrei sa fie bine in tara, nu vrei sa-ti fie bine numai tie - desi intalnim si asemenea specimene - ci te gandesti la binele tuturor).

E normal sa intereseze mai mult politica (chiar si in maruntul sens de a ne lamenta) decat un producator de amplifuri.



Oricum ar fi, probleme de genul "de ce se discuta asta aici? eu vreau sa nu se mai discute! ca doar pe mine nu ma intereseaza, ia sa taca toata lumea!" sunt puerile si (cel putin inconstient) rautacioase. Daca niste oameni discuta o chestie, o discuta pentru ca ii intereseaza, si (dupa cum s-a mai spus) nu este nimeni obligat sa citeasca.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
melo



Conectat la: 18 Ian 2010
Mesaje: 53
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Oct 21, 2010 3:52 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

diy-audio a scris:


Pentru ca oameni interesati de Accuphase sunt vreo 10, dar oameni interesati de politica sunt mai multi, mult mai multi... :?


Sunt convins, dar e pacat de timpul dumneavoastra. Parerea mea, nu ma luati in seama. Eu m-am deconectat de la subiect dupa o zi de ascultat <relitatea>, de dimineata pana seara.
Ma mira ca pe saitul<...multimedia> subiectul foto/video e parasit de doua luni, dar infloreste pubela politica.
...Dar guralivi rau accuphazistii aia, 10. Rubrica de bancuri are 160 de pagini in cinci ani: nu mai avem <organ> pentru umor - l-a omorat politichia.

_________________
...si eu am fost trancotar.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
melo



Conectat la: 18 Ian 2010
Mesaje: 53
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Oct 21, 2010 4:26 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

< Oricum ar fi, probleme de genul "de ce se discuta asta aici? eu vreau sa nu se mai discute! ca doar pe mine nu ma intereseaza, ia sa taca toata lumea!" sunt puerile si (cel putin inconstient) rautacioase. Daca niste oameni discuta o chestie, o discuta pentru ca ii intereseaza, si (dupa cum s-a mai spus) nu este nimeni obligat sa citeasca. >

Bine, am inteles acum, eu ies tiptil...Scuze, continuati va rog.

_________________
...si eu am fost trancotar.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Pubela Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3 ... 94, 95, 96 ... 107, 108, 109  Urmatorul
Pagina 95 din 109

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community