FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Harman Kardon HD 970
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stereophile
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
dare50



Conectat la: 05 Feb 2007
Mesaje: 7
Locatie: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Dum Feb 01, 2009 1:59 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Readuc la viata acest topic. De aproximativ o luna playerul meu nu mai citeste decat cd-urile matritate de fabrica. Cele arse nu le initializeaza decat foarte greu spre deloc. NO DISK la majoritatea. A mai intalnit cineva fenomenul sau are vreo explicatie ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Dum Feb 01, 2009 1:59 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
c6t9



Conectat la: 12 Feb 2004
Mesaje: 2008
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Feb 01, 2009 2:29 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nici cele scrise de tine si de care stiai ca merg sigur?

daca nici alea, s-ar putea sa ai probleme cu pastila (lentila) laser si din cate stiu eu, trebuie inlocuit blocul optic daca e asa.

mai incearca o treaba. ia un blank benq gold (asa ii spune, nu e real gold - http://www.officespares.com.au/category.php?id_category=2) si scrie ceva pe el cu BURRRNm (http://www.burrrn.net/?page_id=6) la viteza 1 (asa va alege el cea mai mica viteza pe care o considera ok pt discul ala) si vezi daca merge.
discuri gasesti la cora in principiu, nu sunt scumpe.

_________________
nu am nici o putere. fie ce-o fi.
cata...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dare50



Conectat la: 05 Feb 2007
Mesaje: 7
Locatie: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Dum Feb 01, 2009 2:46 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

fireste ca cele care mergeau sigur
de ce tocmai benq gold, sunt renumite a fi bune ptr cd audio ?

in alta ordine de idei am facut ce scrie un membru mai sus si am curatat platanul de cauciuc care era intradevar cu scame; dupa operatiune observ o vizibila imbunatatire, a inceput sa reucnoasca unele discuri, dar nu 100%

100% fara ezitare, merg doar cele matritate de fabrica

multumesc de informatie, am sa ma uit dupa discurile benq gold (si eu observasem un sunet mai placut pe philips gold, dar nu am mai vazut de ani de zile)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
c6t9



Conectat la: 12 Feb 2004
Mesaje: 2008
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Feb 01, 2009 3:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

sa inteleg ca l-ai desfacut? de unde asa multe scame?

de ce acele benq, pt ca dintr-o prostie cred, le-au nimerit bune. altceva de la ei sunt praf si in general in pretul asta greu mai prinzi ceva asa bun. plus ca stiu ca sunt citite mai usor de unitatile optice cu probleme.

_________________
nu am nici o putere. fie ce-o fi.
cata...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dare50



Conectat la: 05 Feb 2007
Mesaje: 7
Locatie: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Dum Feb 01, 2009 3:15 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nu multe, doar ca sunt si probabil se vor pune inapoi in scurt timp....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
danb



Conectat la: 10 Feb 2004
Mesaje: 1234
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Dum Feb 01, 2009 3:53 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cit de vechi e player-ul?

Prima data ar trebui curatata lentila (cu o mina fina, un betigas cu vata si ceva zeama de curatat - eu in lipsa de ceva specializat folosesc zeama de la un kit de curatat cd-uri (discuri) - numai sa ramina curata lentila, fara pete de la cum se usuca zeama si fara fire de vata)

Cele matritate sint cel mai "usor" de citit, dupa aia vin cele scrise de tip cdr si dupa aia cdrw.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dare50



Conectat la: 05 Feb 2007
Mesaje: 7
Locatie: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Dum Feb 01, 2009 3:55 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

in jur de 2 ani, s-ar putea s amai fie in garantie, dar experienta mea cu garantia in romania ma face sa o ignor total
lentila arata curata...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
tvicol



Conectat la: 28 Iul 2004
Mesaje: 1270
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Feb 01, 2009 9:16 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Schimba unitatea de citire cu alta unitate, de preferinta DVD.

Tibi
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
c6t9



Conectat la: 12 Feb 2004
Mesaje: 2008
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Feb 01, 2009 9:47 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

daca s-a ajuns la curatare din asta, nu o sa tina prea mult. o mai poti regla parca, dar la fel nu e de durata.

sony pe care l-am avut a mers brici vreo 10 ani fara nici o curatare. presupun ca in asta au pus o unitate optica foarte proasta.

de fapt ia incearca sa pui putina vaselina pe sinele de ghidaj ale unitatii optice, s-ar putea sa se fi "distrus" in timp si sa ai o desincronizare mica la citire. daca vei sterge pastila, risti sa te alegi si cu o decalibrare, pe care nu prea o mai rezolvi (adica o mai mesteresti din reglaj pt o vreme, dar e o cauza pierduta)

_________________
nu am nici o putere. fie ce-o fi.
cata...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dare50



Conectat la: 05 Feb 2007
Mesaje: 7
Locatie: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Sam Noi 20, 2010 7:20 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am patit si eu la fel cu HK HD950, a inceput sa citeasca tot mai rau cele arse pana a ajuns sa nu le mai citeasca deloc, dupa care a inceput sa faca mofturi si cu cele matritate.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stereophile Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5, 6
Pagina 6 din 6

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community