FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
a ascultat cineva electrostatice ?

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stereophile
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
user10



Conectat la: 22 Noi 2003
Mesaje: 51

MesajTrimis: Vin Noi 28, 2003 10:30 pm    Titlul subiectului: a ascultat cineva electrostatice ? Raspunde cu citat (quote)

a ascultat cineva electrostatice ? si unde ca sunt extrem de curios, macar sa le vad cum arata (pe viu)

p.s. daca audiofool a ascultat si asa ceva ma sinucid Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Vin Noi 28, 2003 10:30 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Andrei



Conectat la: 27 Feb 2003
Mesaje: 794
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Noi 28, 2003 10:41 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da, am ascultat, ultimele fiind chiar o combinatie de ML Statement E2 cu Prodigy (cele din urma ajutate de un sub Velodyne si apoi tot de un ML, Descent), adica in alte cuvinte, arguably about as good as it gets in domeniu. Insa nu in Romania... Wink

Sunt cateva perechi si pe la noi (din gama mai modesta, afaik, desi nu se stie niciodata ce se ascunde prin vilele cu ferestre fumurii...), poate iti da Catalin mai multe detalii (daca sunt unele accesibile pentru "ascultat"). Cineva ne-a spus si de un club din Bucuresti (zona Romana) care avea niste electrostatice ca boxe de ambianta - dar nu mai tin minte cum se cheama.

_________________
Andrei Mihailescu
HiFi & Multimedia
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
user10



Conectat la: 22 Noi 2003
Mesaje: 51

MesajTrimis: Vin Noi 28, 2003 11:03 pm    Titlul subiectului: nu mi-ai zis cum sunau ! Raspunde cu citat (quote)

de ce intreb, am citit despre ele lucruri bune dar un cunoscator intr-ale muzicii (clasice atentie) le facea praf, am sa caut pe net sa pun linkul.

si ca ai adus vorba de sub - exista asa ceva ca un subwoofer bun si pt muzica ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bibi
Vizitator





MesajTrimis: Vin Noi 28, 2003 11:18 pm    Titlul subiectului: boxe sau casti ? Raspunde cu citat (quote)

Salut,
eu am Stax Basic si sunt foarte incintat de ele ...
Sus
Andrei



Conectat la: 27 Feb 2003
Mesaje: 794
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Noi 30, 2003 2:18 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cum e raspunsul la frecvente joase cu Stax-urile acelea? Volum suficient, dinamica, etc., sau sunt probleme?

Si modelul tau e unul dintre acelea care scartaie cand intorci capul? Smile

_________________
Andrei Mihailescu
HiFi & Multimedia
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
bibi
Vizitator





MesajTrimis: Dum Noi 30, 2003 10:23 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mie mi se par OK (dar nu am termen de comparatie - castile Sennheiser pe care le aveam erau mult mai slabe dar si la alta categorie de pret). Ca punct forte (la care nu ma asteptam) ar fi raspunsul in medii si inalte.

De scirtiit scirtiie cind intorci capul brusc...
Sus
bibi
Vizitator





MesajTrimis: Joi Dec 18, 2003 1:08 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salut,

am facut de curind upgrade la Stax Classic & SRM-313 (Driver Unit).

Diferenta este enorma ....

Ar trebui sa le incercati si voi.
Sus
greierasul



Conectat la: 21 Dec 2003
Mesaje: 2493
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Dec 21, 2003 9:39 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

am vazut si eu acele boxe in clubul de la romana. Este situat pe langa Casa Veche, pe coltul unei cladiri. Mai au si niste Cabasse agatate pe sus Smile. Astea frantzuzesti sunau cam metalic, dar gama de frecvente era ok. Cat despre cele electrostatice mie mi s-au parut cam pocnitori...dar adevarul este ca cine stie pe ce amplif mergeau si ain atmosfera aceea galagioasa.Muzica era ceva din Budha Bar.Sincer eu din scurta auditie, de vreo ora, din acel bar nu mi le-as cumpara. Mi-am adus aminte, barul este vis-a-vis de alt bar: Byblos
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stereophile Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community