FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
impresii sony ta fa1200es

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stereophile
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
purehifi



Conectat la: 05 Dec 2006
Mesaje: 68
Locatie: Codlea, Judetul Brasov

MesajTrimis: Sam Ian 01, 2011 12:22 pm    Titlul subiectului: impresii sony ta fa1200es Raspunde cu citat (quote)

Salut,

Cine a ascultat sony ta fa 1200es sau ma rog ceva sony ES cu amplificare S master PRO.

Cum suna ta fa1200es pe analog rca in sau coaxial digital sau optical in?

A incercat careva sa foloseasca amplificatorul direct din PC sau laptop pe optical out laptop si input optical in ta fa1200?

Ce surse ati folosit?

Pe ce boxe a fost auditionat?

Va astept cu placere opiniile Smile

Cu stima.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Sam Ian 01, 2011 12:22 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
hp_trancer



Conectat la: 05 Noi 2009
Mesaje: 71
Locatie: Fagaras

MesajTrimis: Sam Ian 15, 2011 11:04 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu am un str-da1200es si un str-db2000qs care e s-master pro.Nu pot sa ti spun decat ca fiind un fan inrait Sony suna foarte bine daca i dai semnal bun. eu tocmai mi am achizitionat o placa de sunet x-fi titanium hd si folosesc nist eboxe Canton Ergo momentan am legat receiverul cu amplificarea s-master pro si suna fenomenal as spune in urma upgradeului placi de sunet.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dani4utd



Conectat la: 03 Dec 2010
Mesaje: 93

MesajTrimis: Dum Ian 16, 2011 12:05 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

hp_trancer a scris:
Sony suna foarte bine daca i dai semnal bun. eu tocmai mi am achizitionat o placa de sunet x-fi titanium hd si suna fenomenal as spune in urma upgradeului placi de sunet.
De aici deducem ca "semnalul bun" vine din PC, dintr-o placa de sunet Creative Shocked
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
SoundaholiC



Conectat la: 08 Oct 2006
Mesaje: 184
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Ian 16, 2011 11:44 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

S-master PRO e o amplificare digitala 100% deci trebuie sa ii dai semnal digital nu analogic ca sa arate ce poate.

N-am ascultat S-master PRO dar am acasa varianta de la Panasonic 100% digitala si suna foarte bine pentru cat costa, un sunet clar, analitic, detaliat si percutant.

Tehnologia digitala este mult subestimata si avanseaza greu din cauza lipsei de desfacere dar cu siguranta are mai multe avantaje decat lipsuri in comparatie cu tehnologia traditionala.

_________________
2xPanasonic SA-XR10+Triangle Comete EX bi-amping+Jamo SW410E+Elac Cinema 05
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
hp_trancer



Conectat la: 05 Noi 2009
Mesaje: 71
Locatie: Fagaras

MesajTrimis: Dum Ian 16, 2011 1:16 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sincer am achizitionat str-db2000qs in urma cu 2 sapt dar in acest timp mi am schimbat si placa de sunet cu una zic eu audiofila X-fi Titanium HD care are iesire optica prin interiorul unei mufe RCA si inca nu am putut sa mi conectez receiverul la ea pe iesire optica ptr k imi trebuie la iesirea placi optice un adaptor de la mufa RCA cu dubla functie la cablu cu mufa normala optica ce duce la receiver deci inca nu stiu cum suna direct pe digital dar banuiesc ca va fi o incantare din moment ce o am conectata pe RCA analog si efectiv ma uimeste sunetul.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stereophile Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community