FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
PRoblema cu DivX

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Computer Multimedia
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Alex



Conectat la: 12 Iul 2003
Mesaje: 800

MesajTrimis: Vin Feb 20, 2004 1:15 am    Titlul subiectului: PRoblema cu DivX Raspunde cu citat (quote)

Salutare,

De cand am reinstalat Windowsu' XP mi se vad filmele cu purici.Am instalat cam toate versiunile de Divx,(chiar si cele Pro) si se intampla la fel :(Nu mai stiu ce versiune de DivX aveam inainte dar puteam sa setez eu calitatea redarii,trebuia sa bifez niste optiuni de genu' : handheld,home theater,high definition home theater.
Am gasit pe net poza cu ce aveam eu inainte,e versiunea 5.1.1 Pro..am dat-o jos de pe site-ul divx dar nu e aceeasi.Nu exista "Selected Profiles..." ca in poza atasata (luata si ea de pe o pagina) Sad

Ce sa fac?Somebody help me
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Vin Feb 20, 2004 1:15 am    Titlul subiectului: Mitica




general.gif
 Description:
 Filesize:  23.52 KB
 Viewed:  126 Time(s)

general.gif


Sus
cali



Conectat la: 14 Dec 2003
Mesaje: 125

MesajTrimis: Vin Feb 20, 2004 3:13 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Poza pe care ai atasat-o tu mai sus, daca nu ma insel este de la encoder. Iti apare meniul ala cand vrei sa encodezi material video si de acolo selectezi optiunile pentru aceasta.

Uita-te la meniul de configurare DivX, Decoder Properties, in tab-ul Post Processing Settings. Acolo, in partea de jos ai Film Effect. S-ar putea sa ti se vada cu pureci din cauza ca Film Effect-ul e dat la maxim. Dezactiveaza-l sau trage de butonu ala de pe bara mai in stanga. Te-as sfatui sa nu il dezactivezi pt ca uneori chiar face filmele de calitate slaba sa arate mai bine.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
glido



Conectat la: 08 Dec 2003
Mesaje: 882
Locatie: Alba Iulia

MesajTrimis: Vin Feb 20, 2004 11:19 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

.. de asemenea recomand o versiune mai veche de Divx 5.05 de ex care merge impecabil (la mine)
Ar mai fi o intrebare: Toate filmele merg prost sau numai unele?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Alex



Conectat la: 12 Iul 2003
Mesaje: 800

MesajTrimis: Vin Feb 20, 2004 11:25 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cali asta era,mersi mult.Ca un taran ce sunt am dat la "MAX" ca deh..asa e romanu' lacom Smile

glido ca versiune folosesc pro de ceva timp (nu stiu daca are vreo importanta);prgramelele alea care vin cu el le scot din startup si scap de ele.Acum am luat 5.1.1 ,mi se pare la fel cu celelalte.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Computer Multimedia Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community