FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
sony dvd r/rw drx 510oul ?

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Computer Multimedia
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
andrei16



Conectat la: 17 Dec 2003
Mesaje: 6

MesajTrimis: Joi Feb 26, 2004 11:53 am    Titlul subiectului: sony dvd r/rw drx 510oul ? Raspunde cu citat (quote)

Ce parere avedi despre sony dvd r/rw drx 510oul
Este o unitare externa.
interfata: USB 2.0,I.LINK
buffer: 8mb
v de scriere: DVD+R/RW 4/2.4x DVD-R/RW 4/2x CD-R/RW 24/10x
v de citire: DVD-ROM 12x CD-ROM 32x
Se ma gasesc si numeroase aplicatii.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Feb 26, 2004 11:53 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Wolv



Conectat la: 27 Oct 2003
Mesaje: 124
Locatie: Piatra Neamt sau Iasi

MesajTrimis: Joi Feb 26, 2004 12:53 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu iti recomand sa stai departe de Sony, cel putin la capitolul Cd/DvD Writere. O fi pretul mai mult decat imbietor, dar problemele de fiabliltate si compatibilitate (sau mai bine zis incompatibilitate) pe care le poti avea te vor face sa regreti ca ai cumparat Sony !
Sfatul meu e sa astepti pina apar DvD-Writerele DUAL-LAYER (cred ca prin vara) ! Atunci vor mai scadea si preturile la DvD-writerele "normale" si o sa iti poti lua ceva de calitate (Teac, Plextor) sau o sa poti cumpara un Writer DUAL-LAYER (intr-adevar mai scump, dar poate scrie 9 GB).
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
andrei16



Conectat la: 17 Dec 2003
Mesaje: 6

MesajTrimis: Joi Feb 26, 2004 1:34 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

apropo de plextor in oferta de la best computers am basit ceva atragator.
Merita incercat?
http://www.bestcomputers.ro/detaliu_produs.php?cod=500004817
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
joflo



Conectat la: 24 Noi 2003
Mesaje: 23

MesajTrimis: Joi Feb 26, 2004 3:01 pm    Titlul subiectului: DVD Write Raspunde cu citat (quote)

Ciao,

Eu am un Sony 510 intern si nu prea pot sa confirm cele spuse de Wolv.
Trebuie doar sa alegi un suport corect si totul e OK + upgrade la ultimele releasuri.

Eu sunt multumit de el , dar nu e EXTERN.
Scris ~ 100 DVD-uri , cu o baza de 10 prieteni care le sharuim pe diverse unitati DVD standalone si computere.

JoFlo
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
andrei16



Conectat la: 17 Dec 2003
Mesaje: 6

MesajTrimis: Joi Feb 26, 2004 3:16 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

si ai avut vreo problema cu DVD urile/CD urile pe care le-ai scris prietenilor in special cele dual - layer
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Wolv



Conectat la: 27 Oct 2003
Mesaje: 124
Locatie: Piatra Neamt sau Iasi

MesajTrimis: Joi Feb 26, 2004 4:21 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

andrei16 a scris:
si ai avut vreo problema cu DVD urile/CD urile pe care le-ai scris prietenilor in special cele dual - layer


Nu avea cum sa aiba probleme ptr ca untatea nu poate sa scrie DUAL-LAYER ! Nici blank-uri DUAL-LAYER nu exista inca ... o sa APARA pe la vara !
E drept eu am facut afirmatiile pe baza unor experiente neplacute avute cu CD-RW Sony. Nu am avut nici un DvD-Writer ca sa ma pot pronunta EXACT. "Aschia nu sare departe de trunchi", oricum EU ma FERESC de SONY.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
andrei16



Conectat la: 17 Dec 2003
Mesaje: 6

MesajTrimis: Joi Feb 26, 2004 4:33 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Citat:
Nici blank-uri DUAL-LAYER nu exista inca ... o sa APARA pe la vara !

La noi in romania ??
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
glido



Conectat la: 08 Dec 2003
Mesaje: 882
Locatie: Alba Iulia

MesajTrimis: Joi Feb 26, 2004 5:38 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Wolv a scris:
E drept eu am facut afirmatiile pe baza unor experiente neplacute avute cu CD-RW Sony. Nu am avut nici un DvD-Writer ca sa ma pot pronunta EXACT. "Aschia nu sare departe de trunchi", oricum EU ma FERESC de SONY.

..sau poate ca ai avut ghinion. Eu am un CD-RW Sony nu stiu exact ce model (ceva CX sau CRX 52x) dar am scris deja cateva 100 de cd-uri si R si RW si inca merge
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Computer Multimedia Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community