FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Imprimanta Laser !Urgent!

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Computer Multimedia
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Alex



Conectat la: 12 Iul 2003
Mesaje: 800

MesajTrimis: Mie Mar 03, 2004 9:38 pm    Titlul subiectului: Imprimanta Laser !Urgent! Raspunde cu citat (quote)

Salutare,

Vreau si eu sa-mi iau o imprimanta laser pana in 11 mil dar nu prea stiu ce sa aleg.
O vreau pt Pc-ul de acasa deci n-am nevoie de retea sau cine stie ce memorii si ,ma intereseaza f mult sa fie 1200x1200 dpi.

Vreau si eu un sfat,daca aveti experienta cu vreuna pe la munca,placuta sau neplacuta va rog sa-mi spuneti ca tare as vrea sa-mi iau ceva bun.

Pt moderatori:sorry,stiu ca imprimanta nu e chiar un multimedia device dar am nevoie de sfatul unor oameni mai priceputi si cred ca pe-aici sunt destui Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mie Mar 03, 2004 9:38 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
bibi
Vizitator





MesajTrimis: Mie Mar 03, 2004 11:09 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salut
eu am o experienta neplacuta cu Minolta (PagePro 8L) asa ca o sa evit aceasta firma pe viitor.
Saptamina asta vreau si eu sa iau un laser si m-am hotarit asupra lui HP 1300 (la 400 euro inc. TVA)
Sus
grigo



Conectat la: 07 Feb 2004
Mesaje: 44
Locatie: Tulcea

MesajTrimis: Vin Mar 05, 2004 9:44 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pentru intrebari de genul asta exista si forum-uri de IT. Cuta pe acolo...
_________________
The Listener
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Alex



Conectat la: 12 Iul 2003
Mesaje: 800

MesajTrimis: Vin Mar 05, 2004 11:42 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Grigo ma innebunesc dupa raspunsuri de-astea destepte.
Am auzit si eu de forumurile alea dar decat sa-mi raspunda 50 de pustani care habar n-au ce-i aia imprimanta laser prefer sa aflu parerile a 5,6 oameni care mai stiu cate una alta.

Bibi si eu care ma gandeam si la o Minolta 1250W Smile HP ala e super dar prea scump pt mine.

De Brother HL 5040 ce parere aveti? Am citit peste tot numai de bine de ea,e best buy in gama ei de pret.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
audios



Conectat la: 02 Feb 2004
Mesaje: 148
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Mar 06, 2004 12:25 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Chiar daca intretin off-topicul, poate spui si ce volum de "munca" ii prevezi. E important acest detaliu.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Alex



Conectat la: 12 Iul 2003
Mesaje: 800

MesajTrimis: Sam Mar 06, 2004 10:47 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

audios sa zic 3000 de pagini pe an,poate si mai mult.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Bogdan



Conectat la: 08 Dec 2003
Mesaje: 1253
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Mar 06, 2004 11:07 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Verba volant ...

Ultima modificare efectuata de catre Bogdan la Sam Mar 11, 2006 2:11 am, modificat de 1 data in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
audios



Conectat la: 02 Feb 2004
Mesaje: 148
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Mar 07, 2004 12:57 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Volumul de imprimare se calculeaza in pagini/luna. Este o caracteristica foarte importanta dupa care iti poti da seama de fiabilitate.
Am avut placerea sa lucrez de-a lungul anilor cu diferite modele HP din clasa medie sau chiar high-end. Toate sint de exceptie, cu remarca: cele din clasele mentionate. Au fost si rateuri grosolane de la HP.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Alex



Conectat la: 12 Iul 2003
Mesaje: 800

MesajTrimis: Dum Mar 07, 2004 1:58 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Bogdan am citit de Samsung,ce sa zic..imi plac dar sunt totusi multi bani si parca i-as da mai usor pe un HP Smile

audios mie mi-e frica de modele 1010,1012,1015 de la HP.Nu imi inspira deloc incredere cand ma gandesc cata tehnologie e in ele si cat de compacte si usoare sunt.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
audios



Conectat la: 02 Feb 2004
Mesaje: 148
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Mar 07, 2004 12:47 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Err .. acele modele fac parte din seria low-end. Incearca de la seria 2000 in sus si ... satisfactie garantata. Ba chiar unele au si placa de retea ethernet.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Bogdan



Conectat la: 08 Dec 2003
Mesaje: 1253
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Mar 07, 2004 2:43 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pai e o mica problema: intr-adevar 2300 -ul (asta se gaseste acum) este o imprimanta f.f. buna si robusta (am cateva 2100N, 2200N si 2300N plus 4050N si 4100N - seriile vechi 5P, 6P nu le mai socotesc Laughing ) dar costa aproape 600€ plus TVA modelul L (fara port de jetdirect - network si fara unitate de duplex) . Daca vrei si retea, scoti 900€ plus TVA. Daca mai vrei si duplex (fata-verso) scoti > 1100€ plus TVA.
Asa ca eu unul, pentru acasa, m-as risca la un Samsung d'ala (nu cred ca a iesit editor's choice in toata lumea degeaba). Ca seriile 10xx de la HP cam suck ...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Alex



Conectat la: 12 Iul 2003
Mesaje: 800

MesajTrimis: Lun Mar 08, 2004 12:44 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Gata!
Am luat o Konica Minolta PagePro 1300W.
Am fost la Best si la banii mei aveau numai Samsung 1510,Lexmark E220,HP 1010 si Minolta asta.
M-am uitat atent si la preturile consumabilelor si la caracteristici si am ales-o pe-asta care are 1200X1200,8MB,16ppm si tonerul de 5000 pagini la un pret de 3 mil 4 sute.La HP tonerul de 2500 si ceva de pagini era 3 mil.

Toate facute in China Smile

Am printat cu ea si mi se pare superba :viteza sa zic undeva la 10ppm text la calitate maxima,zgomot..maricel chiar si in standby (are un fan de 80 pe laterala),calitatea printarii f buna(am incercat si cateva poze si ies f bine) si un design extrem de reusit.

Nu stiu cat de fiabila este dar oricum conditiile in care o s-o folosesc eu nu se compara nici pe departe cu cele dintr-un small office deci ar trebui sa ma tina 5,6 ani fara probleme.

Intr-un cuvant :multumit !

Thx pt sfaturi !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Computer Multimedia Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community