FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Am nevoie de un sfat...
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ?
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
ttsto



Conectat la: 30 Ian 2007
Mesaje: 419
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Sep 03, 2010 9:04 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da Laughing
Un amplificator pe lampi, preferabil ceva de 5w din Alaska Laughing , este match perfect cu Monitor Audio, cu impedanta de 6 ohm si sensibilitate de 90 db Laughing Laughing

Serios acum, apropo de player, am dubii serioase ca orice trancota din anii 90 va suna mai bine decat CA DacMagic. Il am, il folosesc zi de zi si este un dac excelent.

dant, daca te mananca sa schimbi amplificator, boxe, etc, va trebui sa faci aproape imposibilul, si anume sa ii convingi pe dealeri sa te lase sa le asculti la tine acasa. Un amp exceptional din clasa superioara este Anthem Integrated 225.

Insa, parerea mea, atata timp cat vei tine boxele asezate pe raft in biblioteca sau pe servanta la 17 cm de perete nu o sa ai mare succes, posibil ca un Squeezebox Boom sa sune la fel de bine.

Boxele tale au portul bass reflex pe spate, deci prima cauza a bubuielii vine din apropierea excesiva de perete.
Apoi, este posibil ca mobila ta sa functioneze ca o cutie de rezonanta pentru frecventele joase.
Incearca alta amplasare si posteaza impresiile tale.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Vin Sep 03, 2010 9:04 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
hifidoc



Conectat la: 13 Noi 2006
Mesaje: 300
Locatie: BV

MesajTrimis: Vin Sep 03, 2010 9:09 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Dant, poti sa postezi o poza cu camera respectiva?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dant



Conectat la: 15 Iun 2009
Mesaje: 23

MesajTrimis: Vin Sep 03, 2010 9:26 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salut si scuze ca nu am mai putut posta,citesc cu interes parerile voastre asa incat am sa atasez o schita cu camera.Imi cer scuze de calitate
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dant



Conectat la: 15 Iun 2009
Mesaje: 23

MesajTrimis: Vin Sep 03, 2010 11:16 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si atasamentul...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
obuzel



Conectat la: 13 Oct 2009
Mesaje: 903
Locatie: Cluj

MesajTrimis: Vin Sep 03, 2010 11:20 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

In mod hotarat boxele nu sunt pozitionate bine.
Cumpara doua standuri si aseaza-le in stanga dreapta TV-ului. probabil cel mai simplu si nederanjant mod.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dant



Conectat la: 15 Iun 2009
Mesaje: 23

MesajTrimis: Vin Sep 03, 2010 1:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Multumesc mult tututror.Din ce inteleg de la voi trebuie sa-mi iau o persche de standuri.Aici am o alta dilema-ele o sa stea pe parchet si ma intrebam daca acesta nu se deterioreaza.Am inteles ca sunt ceva spike-uri pentru parchet?Trebuie neaparat sa fie umplute cu nisip?Multumesc si va tin la curent cu imbunatatirile care o sa apara.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Cosmin_C



Conectat la: 04 Noi 2004
Mesaje: 2023
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Sep 03, 2010 1:18 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu trebuie umplute neaparat cu nisip; pentru parchet exista niste protectii speciale de genul asta.
_________________
Arguing on the internet is like running in the special olympics - even if you win, you're still retarded.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
bibi.audiofil



Conectat la: 27 Ian 2010
Mesaje: 702
Locatie: București

MesajTrimis: Vin Sep 03, 2010 3:27 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ar fi benefic să le umpli cu nisip. Pentru protejarea parchetului poți folosi cu succes monezi de 0.5 lei.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
none_sud



Conectat la: 01 Feb 2008
Mesaje: 56
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Sep 08, 2010 12:56 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salut! Daca esti interesat sa auzi cum suna yamaha a-s1000 si esti din buc te invit la o auditie ..am ca sursa roksan kandy mkiii , boxe wharfedale diamond 9.1 pe standuri , sarme supra + fadel
(sunetul este in limita boxelor)

Numai bine!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Liv32



Conectat la: 22 Aug 2009
Mesaje: 156
Locatie: Craiova

MesajTrimis: Mie Sep 08, 2010 8:27 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu in locul tau, dupa achizitionarea standurilor, as incerca un integrat cu lampi.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ? Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
Pagina 2 din 2

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community