FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Recomandare casti inchise

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ?
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
ktf



Conectat la: 05 Dec 2006
Mesaje: 17
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Feb 22, 2008 12:08 pm    Titlul subiectului: Recomandare casti inchise Raspunde cu citat (quote)

Salut,

Am cautat pe forum si nu prea am gasit un raspuns la intrebarea asta, daca mi-a scapat ceva va rog sa ma corectati. ce am vazut review-uri pana acum au fost in general senheiser 595, akg 701, care din ce am inteles sunt casti exceptionale, dar din pacate nu se preteaza la ce vreau eu. castile le vreau pentru office si nu vreau sa se auda in exterior ce ascult eu.. momentan am niste AKG K66 si daca ridic putin volumul vad sprancene ridicate la colegi. deci vreau ceva la nivelul 595 sau mai sus, dar inchise. Sugestii ? Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Vin Feb 22, 2008 12:08 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Adu



Conectat la: 08 Oct 2007
Mesaje: 311
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Vin Feb 22, 2008 12:45 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sennheiser HD 280.Sunt casti inchise, care se preteaza pentru aplicatii pro.

http://www.sennheiser.com/sennheiser/icm_eng.nsf/root/04974#

_________________
Pioneer PD-D6-J >Dnm RESON TBB045 >Rega BRIO 3 >Supra CLASSIC 2.5 >Revolver RW33
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
OvidiuDanut



Conectat la: 06 Aug 2006
Mesaje: 171
Locatie: Buzau

MesajTrimis: Vin Feb 22, 2008 4:22 pm    Titlul subiectului: Re: Recomandare casti inchise Raspunde cu citat (quote)

ktf a scris:
Salut,

Am cautat pe forum si nu prea am gasit un raspuns la intrebarea asta, daca mi-a scapat ceva va rog sa ma corectati. ce am vazut review-uri pana acum au fost in general senheiser 595, akg 701, care din ce am inteles sunt casti exceptionale, dar din pacate nu se preteaza la ce vreau eu. castile le vreau pentru office si nu vreau sa se auda in exterior ce ascult eu.. momentan am niste AKG K66 si daca ridic putin volumul vad sprancene ridicate la colegi. deci vreau ceva la nivelul 595 sau mai sus, dar inchise. Sugestii ? Smile


Recent am facut pentru mine sapaturi destul de extensive cu privire la casti inchise. Iti pot recomanda urmatoarele modele: Audio-Tehnica ES-7-99$, Equation Audio RP-21-99$ iar la 150 $ AKG K271S si Beyerdynamic DT-250. Toate au impedanta sub 100 de ohmi si sunt abordabile si fara amplificator dedicat. Preturile de mai sus sunt preturi SUA. Cauta un om care aduce din SUA, ar putea iesi destul de bine la bani.
Succes!

_________________
Ce i-ar folosi unui om sa castige lumea, daca si-ar pierde sufletul?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Cosmin_C



Conectat la: 04 Noi 2004
Mesaje: 2023
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Feb 22, 2008 4:40 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ultrasone Proline 750 si AKG 271s sunt propunerile mele. In ordinea asta. Very Happy
_________________
Arguing on the internet is like running in the special olympics - even if you win, you're still retarded.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Cosmin_C



Conectat la: 04 Noi 2004
Mesaje: 2023
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Feb 22, 2008 4:43 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

AH, acum am vazut ca vrei sa le folosesti la birou, in cazul asta ambele variante cad. Proline 750 chinuie pana si un Asus Xonar iar AKG 271s suna oribil pe Audigy2, nu au nici cea mai mica urma de bass, totul e un sasait ascutit, continuu...

Nu stiu casti de calitate care sa poata fi conduse onorabil de placi de sunet interne, nu mai spun de sunetul integrat, poate alti colegi forumisti sa stie ceva modele.

_________________
Arguing on the internet is like running in the special olympics - even if you win, you're still retarded.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
ktf



Conectat la: 05 Dec 2006
Mesaje: 17
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Feb 22, 2008 4:56 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

pot sa imi iau si un amplificator pentru ele daca e cazul.. important e sa imi placa mie cum se aude
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
OvidiuDanut



Conectat la: 06 Aug 2006
Mesaje: 171
Locatie: Buzau

MesajTrimis: Dum Feb 24, 2008 1:17 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ce-ti place tie nimeni nu poate spune. Incearca orice model de inchise gasesti vezi ce-ti place. Este un sfat la modul cel mai serios. Ti-au fost recomandate cateva modele. Incearca-le pe cele pe care le gasesti.
_________________
Ce i-ar folosi unui om sa castige lumea, daca si-ar pierde sufletul?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
panzer



Conectat la: 29 Apr 2004
Mesaje: 41

MesajTrimis: Dum Feb 24, 2008 4:09 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

La magazinul muzica (cat a mai ramas din el - ca jumatate e Orange acum) gasesti Senn, Audio Tehnica, Denon, AKG. Toti sunt de treaba si te lasa sa le asculti. Te lamuresti singur.

Cu amplif-ul o sa fie un pic mai greu insa!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ? Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community