FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
(Mai) apucati sa ascultati muzica?
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
ViMe



Conectat la: 26 Mai 2008
Mesaje: 98
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Dec 16, 2010 3:29 pm    Titlul subiectului: opinii Raspunde cu citat (quote)

DNA a scris:
Faptul ca unii dintre domniile voastre nu stapanesc tehnica si limbajele criptate folosite de electronisti, sau ingineri de sunet, nu trebuie sa va intimideze. (...) Sunt reprezentati toti cei interesati de acest domeniu. (...) Uneori se initiaza discutii intre persoane cu un nivel de intelegere diferit. (...) Fiecare va vorbi in conformitate cu interesele sale.
sursa este acest post ce merita a fi parcurs integral!

Micky a scris:
Cel mai bine este sa reusesti sa asculti muzica care iti place si daca poti sau iti permiti si o calitate buna a redarii cu atat mai bine.
Thumb Up

Take time to be kind & enjoy the music!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Dec 16, 2010 3:29 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Mail Man



Conectat la: 19 Feb 2009
Mesaje: 78
Locatie: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Vin Dec 17, 2010 9:14 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Destul de putin.La serviciu ascult Rock FM.In timpul saptaminii aproape deloc,doar in weekend am timp de ascultat.Am cd-uri cumparate mai bine de un an si sunt tot sigilate.Mai imi fac un pic de timp liber sa-mi fac niste compilatii pe discheta(mini-disc),de pe cd-uri primite de la cunostinte si prietenii.
_________________
It's a Sony.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Alexx



Conectat la: 04 Iul 2007
Mesaje: 1116
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Dec 18, 2010 9:42 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

domnujim a scris:

- in urma unei foarte placute vizite la unul dintre domnii de pe forum am redescoperit Marillion, pe care nu ii mai ascultasem de ani multi.

Recent mi s-a trezit din nou interesul pentru Marillion, desi nu i-am uitat niciodata, 'Misplaced Childhood' canta regulat la mine. In orice caz, de data asta m-am decis sa investighez mai atent Marillion in 'era post Fish' ca si cariera solo a lui Fish. Trebuie sa spun ca ambele sunt remarcabile, desi nu pot scapa de sentimentul ca la fiecare lipseste ceva ce se regaseste in cealalta parte. Oricum, merita ascultati, sunt albume foarte bune de fiecare parte.

Ca sa vorbesc in sfarsit la subiect, da, mai am timp de ascultat muzica. De fapt nu am, dar imi fac Smile Din pacate, cel mai usor e sa tai din orele de somn pentru asta si, ca atare, ascult mai mult la casti decat la amplif si boxe, dar totusi ascult. Muzica acre imi place, nu CD-uri de proba. CD-urile de proba mi se par inutile, nu le vad rostul asa cum nu vad rostul testarii unui sistem cu jazz si muzica clasica, daca eu ascult rock si electronica Cool
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Sam Dec 18, 2010 9:52 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Wow! Încă cineva care apreciază Marillion!
Am tot ce a scos Marillion în era Fish, atât pe vinil, cât și pe CD! pe CD chiar în diverse ediții.
Cred că cea mai bună expresie care îl poate descrie cu adevărat pe Fish, este una în engleză, și anume: "bigger than life!".
Era post-Fish, adică Marillion fără Fish mă lasă rece, mi se par chiar slabe albumele, iar Fish fără Marillion...nu este Marillion. Albumele lui solo sunt ok, dar, vorba ta, lipsește ceva...

_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
c6t9



Conectat la: 12 Feb 2004
Mesaje: 2008
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Dec 18, 2010 10:45 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mai suntem, stai liniștit Wink
_________________
nu am nici o putere. fie ce-o fi.
cata...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Alexx



Conectat la: 04 Iul 2007
Mesaje: 1116
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Dec 18, 2010 10:46 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Rycher a scris:
Era post-Fish, adică Marillion fără Fish mă lasă rece, mi se par chiar slabe albumele

Sa stii ca asta era si impresia mea, de asta mi-a si luat atata timp sa le acord atentie. Insa, dupa mai multe auditii, am ajuns la concluzia ca daca reusesti sa faci abstractie de perioada cu Fish, au destule merite. Pana sa fac efortul asta, mi se pareau un fel de Van Halen fara Dave Lee Roth, dar acolo situatia e mai neplacuta, chiar nu pot sa-i inghit cu nea Hagar ala. Marillion totusi, prin intrumentatie si muzica, reusesc sa faca ceva de apreciat, chiar daca Hogarth, desi cu posibilitati vocale remarcabile, nu are nici pe departe personalitatea lui Fish.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
oake



Conectat la: 28 Iun 2005
Mesaje: 609
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Dec 31, 2010 9:09 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

În ultimul timp ascult numai simfonică...azi ascult ceva Jethro Tull....și nu e rău.
Se pare că muzica bună e bună peste tot!

_________________
Mielul blind suge la oaia neagra a familiei
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3
Pagina 3 din 3

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community