FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
configuratie 2500e
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ?
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
domnujim



Conectat la: 17 Sep 2008
Mesaje: 386
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Sep 08, 2010 9:55 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

A, si uitasem - inca un interconect care se poate intelege bine cu multe sisteme la preturi omenesti - Eagle MC90 (in jur de 150 Ron pret de lista). Cablul ala chiar m-a frapat, extrem de cinstit, corect si echilibrat (pentru pretul lui).
In sistemul mentionat mai sus a inlocuit la un moment dat fara drept de apel un interconect Supra EFF-ISL care costa de vreo 3 ori mai mult.

(daca as fi pus in situatia sa aleg intre MC90 si Cobra3 as alege fara discutie Cobra, desi e cam 300 ron la lista, fata de 150 ron cat e MC90)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mie Sep 08, 2010 9:55 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
obuzel



Conectat la: 13 Oct 2009
Mesaje: 903
Locatie: Cluj

MesajTrimis: Mie Sep 08, 2010 10:15 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si eu a-si recomanda second fara ezitare.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Kerio



Conectat la: 18 Mai 2006
Mesaje: 318
Locatie: Ploiesti

MesajTrimis: Mie Sep 08, 2010 10:17 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

domnujim a scris:
A, si uitasem - inca un interconect care se poate intelege bine cu multe sisteme la preturi omenesti - Eagle MC90 (in jur de 150 Ron pret de lista). Cablul ala chiar m-a frapat, extrem de cinstit, corect si echilibrat (pentru pretul lui).
In sistemul mentionat mai sus a inlocuit la un moment dat fara drept de apel un interconect Supra EFF-ISL care costa de vreo 3 ori mai mult.

(daca as fi pus in situatia sa aleg intre MC90 si Cobra3 as alege fara discutie Cobra, desi e cam 300 ron la lista, fata de 150 ron cat e MC90)


DIn punctul meu de vedere MC90-ul a fost cel mai slab interconect care mi-a trecut prin mana.
L-am testat pe trei configuratii diferite si rezultatele au fost aceleasi:
soundstage redus, sunet agresiv ,lipsa detalii.
Nu incape comparatie cu EFF-ISL,este in cu totul alta liga!

In ceea ce priveste Cobra ,sunt intru-totul de acord,este un cablu buget foarte OK.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
razvanvrs



Conectat la: 24 Aug 2009
Mesaje: 466
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Sep 08, 2010 10:28 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pentru cablu de boxe as sugera Chord ssilver screen cost pe metru 7euro, un cablu premiat si foarte bun
http://www.whathifi.com/Review/Chord-Company-Carnival-SilverScreen/

Interconect Neotech, unul dintre cele mai neutre cabluri folosite si testate pana acum, gasesti chiar pe forum sh la preturi bune sau cabluri ViaBlue ( Germania )
http://www.stereotimes.com/cable101805.shtml


Ar fi o sugestie si cabluri de alimentare, insa depinde de bugetul tau, raport bun pret-calitate ar fi :
http://www.whathifi.com/Review/Clearer-Audio-Copper-line/

Sunt sugestii, totul depinde de set-up si buget ! Oricum cablurile se iau pe probate, exista sisteme unde exemplele mele pot suna fantastic, altele unde alte branduri ar da randament mai bun !

_________________
Muzica este un răspuns căruia nu i s-a pus nici o întrebare.
Anunturi de Publicitate !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
domnujim



Conectat la: 17 Sep 2008
Mesaje: 386
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Sep 08, 2010 10:33 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Kerio a scris:
Din punctul meu de vedere MC90-ul a fost cel mai slab interconect care mi-a trecut prin mana. ...

Mda, inca o dovada ca trebuie sa asculte si sa decida singur si ca ce poate fi ok intr-un sistem poate sa darame sunetul in altul.
(in cazul meu cele mai enervante din zona asta de pret au fost Eagle MC100 si un QED)

Mi s-a intamplat si mie sa descopar ca IC-ul Chord Signature (pe care il consideram un etalon al echilibrului si l-as fi recomandat oricand cu ochii inchisi) poate zbiera foarte urat intr-un alt sistem. *
Ala a fost un alt moment care m-a facut sa ma temperez si sa imi nuantez pozitiile Smile
Asta e, n-ai cum sa faci sunet frumos prin deductii logice, ci exclusiv prin ascultare.

* IC-ul Chord Signaturea ramas un etalon al echilibrului, insa doar la mine, in sistemul actual si atat Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
razvanvrs



Conectat la: 24 Aug 2009
Mesaje: 466
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Sep 08, 2010 10:43 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

exclusiv prin ascultare

Corect !

_________________
Muzica este un răspuns căruia nu i s-a pus nici o întrebare.
Anunturi de Publicitate !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Pigoo



Conectat la: 12 Ian 2008
Mesaje: 111
Locatie: Constanta

MesajTrimis: Mie Sep 08, 2010 10:54 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nu pot cumpara sh, pentru ca toate aceste scule sunt pentru varul meu, el nu prea se pricepe, dar vrea ceva bun, si fiindu-mi ruda, nu pot sta cu mainile in san cat timp el arunca bani pe nu stiu ce sony de prin carrfour Smile. mi-ar parea mie rau de bani Very Happy , si nu de alta.. dar in vizite mai ascult si eu una-doua..

ramane sa decid ce iau la fata locului cand vin in bucuresti .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ? Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3
Pagina 3 din 3

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community